معاون رییس جمهوری: پیگیر تسهیل سفر به عتبات عالیات خواهیم بود / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده ثانی ۷۷۹۰۰۸۹۱

به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی در جمع خبرنگاران در ستاد عتبات عالیات افزود: سفر به کربلا در اربعین دشوار شده بود، بحمدالله شرایط رو به عادی شدن است و روز به روز محدودیت ها کاهش پیدا می کند اما قطعا پیگیر خواهیم بود تا دوستداران اباعبدالله بتوانند راحت تر برای زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) سفر کنند.

وی ضمن تقدیر از ابتکارات و خلاقیات های زیاد انجام شده در ستاد عتبات عالیات اظهار داشت: علاقمندان حضرت سیدالشهدا (ع) همکاری کردند، در کربلا و سامرا زحمات زیادی متقبل شدند و برخی ها زندگیشان را وقف این کار کردند تا این اماکن متبرکه که میعادگاه عاشقان است، به بهترین شکل ممکن اداره شود.

معاون امور مجلس رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه آیین اربعین طی سال های اخیر رونق پیدا کرده است، تصریح کرد: چشم جهانیان به اربعین و این آیین دوخته شده لذا انجام اقدامات در این راستا بسیار ارزشمند است، در گذشته نیز ایرانی ها همت داشته و هنر و اخلاص خود را در این زمینه به نمایش گذاشته اند.

وی با اشاره به شبهات در رابطه با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: یک عده معدودی در کشور ما که در همه جای دنیا هم هستند، مصداق "فی قلوبهم مرض" هستند که اینها شبهه افکنی می کنند و طوری نشان می دهند که انگار از بودجه بیت المال برای انجام این امور استفاده می شود در حالی که مردم از دیرباز برای این کارها و اهل بیت (ع) عاشقانه کمک کرده و می کنند.

حسینی ادامه داد: مگر برای برگزاری این همه محفل امام حسین و اهل بیت (ع) در محرم و صفر از بودجه دولتی هزینه می شود؟ این همان کاری است که مردم عراق در اربعین انجام می دهند و هر چه را دارند بخشش می کنند و صحنه های بی بدیلی را می آفرینند و آن را مایه برکت زندگی خود می دانند.

وی تاکید کرد: در همه ادوار حتی در دوره رضاشاه نیز که روضه خوانی ممنوع بود، مردم دست از اهل بیت (ع) برنداشتند و برنامه های مذهبی را برگزار کردند و یا حتی در دوران حکومت صدام که سفر به عراق ممنوع بود، مردم در شب و از بی راهه خود را به کربلا می رساندند که بیانگر عشق مردم به امام حسین (ع) است.

حسینی با اشاره به برخی سیاه نمایی های مطرح شده در مورد عتبات عالیات گفت: اگر یک عده افراد مسائل معنوی را درک نمی کنند، مسئله دیگری است اما برخی ها دم از ملیت هم می زدند اما در دوران دفاع مقدس نیز هیچ عکس العملی نداشتند، در حالی که رزمندگان ما همیشه شب عملیات با مراسم روضه و توسل به اهل بیت (ع) عملیات را شروع می کردند و اینگونه توانستند از تمامیت عرضی کشور دفاع کنند.

وی افزود: برخی ها از دور هم دستی بر آتش نداشتند ولی ادعایشان زیاد است و در این راستا شهبات و سئوالاتی را مطرح می کنند.

وی خاطرنشان کرد: افراد زیادی به سفرهای گردشگری می روند اما به محض اینکه برخی به زیارت اهل بیت و ائمه اطهار (ع) می روند، صدای دادشان بلند می شود که این پول را بدهید به فقرا! در حالی که همان افرادی که به عتبات عالیات کمک می کنند از فقرا نیز حمایت کرده و در راه درست قدم برمی دارند.

ادای احترام به مقام شهدا در گلزار شهیدای کرمان بویژه سردار دل ها، دیدار با برخی دیگر از مدیران استان و حضور در اجتماع دانشجویان و نیز برخی طیف های سیاسی از جمله برنامه های سفر حسینی به کرمان است.
0123 قالیشویی محدوده ثانی ۷۷۹۰۰۸۹۱
چاپ  

آخرین مطالب

روابط بین المللی، شرق و غرب ندارد ! / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده سعادت آباد ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** ورود مجلس به تاریک‌خانه شرکت‌های دولتی / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده نظام آباد ۷۷۹۰۰۸۹۱ ** رحیم صفوی: ایران باید راهبردی ۲۰ ساله با تک تک همسایگانش داشته باشد   / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده شهرآرا ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** درخواست همسر رئیس‌جمهور از اعضای دولت / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده قصرادشت ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** حذف ضامن از تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومانی بانک صادرات ایران / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده آزادگان ** تهران برای توسعه روابط با الجزیره اهمیت زیادی قائل است/ از استقلال‌خواهی و روحیه مقاومت مردم الجزایر حمایت می‌کنیم / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده بلوار فردوس غرب ۴۴۰۱۴۵۲۴ ** رئیس‌جمهور: تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی خسارت زیادی به کشور وارد می‌کند / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده گیشا ۸۸۲۱۶۰۷۵ ** نتایج اثربخشی ۴ واکسن کرونا اعلام شد/ اثربخشی ۸۷ درصدی برکت در پیشگیری از مرگ / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده قیام ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** جلسه رؤسا و نمایندگان هیأت‌های ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۴ در وین / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده آریاشهر ** جلال‌زاده: تبیین علت کندی روند مذاکرات/ عملکرد مذاکره‌کنندگان مثبت است / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده چهار راه ولیعصر ۲۲۴۷۵۶۳۷ - ۸۸۲۱۶۰۷۵ - ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** حداقل حقوق بازنشستگان و حداکثر حقوق کارکنان در کمیسیون تلفیق / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده هجرت ** چرا هتل را از رسپینا رزرو کنیم؟ / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده خزانه ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** نقاشی 《ام ابیها سلام الله علیها》 اثر حسن روح الامین / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده جانبازان ۷۷۹۰۰۸۹۱ ** دو ابوالهول غول‌پیکر دیگر در مصر کشف شد / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده معلم ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** عرضه ۴ هزار میلیارد تومان از املاک شهرداری تهران در بورس کالا / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده مطهری ۸۸۲۱۶۰۷۵ ** ماجرای ارتقای هیات... تا جهاد روایت / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده اختیاریه جنوبی ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده وصال ** جدیدترین وضعیت چک‌های برگشتی / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده درکه ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** فردا شب؛ گفت و گوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور با مردم   / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده آیت اله سعیدی ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** نظر شمخانی درباره حرف و حدیث های سفر رئیسی به مسکو / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده معلم ۶۶۵۳۰۸۸۱ **