کمک جهاددانشگاهی علم و صنعت به چاه‌های نفت پیر شده‌ کشور / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده بلوارجناح ۴۴۲۷۳۸۲۷

مدیر گروه پژوهشی الکترومکانیک جهاددانشگاهی علم و صنعت با اشاره به پروژه طراحی و ساخت سیستم نمک زدایی الکترواستاتیکی نفت در این واحد جهاددانشگاهی گفت: پس از ساخت موفقیت‌آمیز یک نمونه‌ی صنعتی، این طرح فناورانه به بلوغ کامل خود رسیده است و باید در زمینه‌ی بازاریابی این طرح در داخل کشور و منطقه تلاش‌هایی انجام شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا غلامی مدیر گروه پژوهشی الکترومکانیک جهاددانشگاهی علم و صنعت و یکی از محققان جوان جهاددانشگاهی که مدیریت پروژه طراحی و ساخت سیستم نمک زدایی الکترواستاتیکی نفت در جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت را برعهده دارد در رابطه با این پروژه گفت: طرح فناورانه نمک‌زدایی از نفت خام را که در حضور رهبر انقلاب معرفی کردم از سال ۱۳۹۰ مراحل تحقیقات اولیهٔ آن شروع شد. پس از سپری شدن تحقیقات اولیه شبیه‌سازی‌های مختلفی از جنبه‌های گوناگون مهندسی بر روی موضوع صورت گرفت. سپس با انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کمک مالی این معاونت موضوع با جدیت بیشتری دنبال شد و به ساخت یک سیمولاتور نمک‌زدایی در ابعاد کارگاهی منتهی شد.

مدیر گروه پژوهشی الکترومکانیک جهاددانشگاهی علم و صنعت با اشاره به این که ساخت موفقیت‌آمیز این سیمولاتور راه را برای حضور جهاددانشگاهی در عرصهٔ صنعت بیش از پیش باز کرد، افزود: با تلاش‌های بسیار و بر مبنای توانمندی ایجاد شده پروژهٔ فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی مشترک غرب کارون به جهاددانشگاهی واگذار شد.

وی در رابطه با ضرورت اجرای این طرح در کشور توسط جهاددانشگاهی اظهار کرد: پیر شدن چاه‌های نفت ایران سبب شده است که آب و نمک همراه نفت افزایش یابد، بنابراین نمک‌زدایی از نفت خام علاوه بر آنکه برای صادرات نفت امری ضروری است برای جلوگیری از خوردگی در تجهیزات پایین‌دستی نفت هم بسیار مهم و حیاتی است.

دکتر غلامی به مشکلات و موانع پیش روی به سرانجام رسیدن اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مانع عدم اعتماد صنعت به دانش و فناوری بومی شده است. همچنین ممکن است برخی از مقاومت‌ها برای استفاده از محصول داخلی مربوط به منتفع شدن مادی برخی افراد از خرید خارج باشد.

این پژوهشگر ادامه داد: برای عبور از این مشکلات اول قوانین حمایت از تولید داخل که البته در سال‌های اخیر حرکت خوبی در این زمینه صورت گرفته است باید ادامه یابد. دوم باید مشوق‌هایی برای مدیران و شرکت‌های کارفرمایی که ریسک استفاده از دانش و فناوری بومی را می‌پذیرند در نظر گرفته شود. سوم با استفاده از صنعت بیمه ریسک استفاده از دانش و فناوری بومی باید کاملا پوشش داده شود. چهارم برای مجموعه‌های فناور نظیر جهاددانشگاهی یک کرسی در بخش‌های تصمیم گیر در صنایع مهم نظیر صنعت نفت اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، وی درباره زمان اتمام این طرح تصریح کرد: پس از ساخت موفقیت‌آمیز یک نمونهی صنعتی می‌توان گفت که این طرح فناورانه به بلوغ کامل خود رسیده است. پس از آن باید در زمینهٔ بازاریابی این طرح چه در داخل کشور و چه در منطقه تلاش‌های منطقی و اصولی انجام شود.

مدیر گروه پژوهشی الکترومکانیک جهاددانشگاهی علم و صنعت درپاسخ به این سوال که به نظر شما شرایط فعالیت، اعتماد و باور به جوانان در جهاددانشگاهی چگونه است؟ گفت: جهاددانشگاهی علم و صنعت در طول این سالیانی که بنده در آن فعالیت دارم بسیاری از فعالیت‌های مهم خود را به جوانان واگذار کرده است و نتایج بسیار خوب و خیره کننده‌ای را کسب نموده است.

وی در رابطه با نقش جهاددانشگاهی در حل مشکلات کشور بیان کرد: جهاددانشگاهی خیلی بیشتر از این می‌تواند در بخش‌های مختلف و در حل مشکلات کشور نقش داشته باشد و باید توانمندی‌های آن معرفی شود.
0123

صدور دستور قضایی و شدیدترین برخورد در انتظار متخلفانِ تبانی در لیگ ۲ / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده زرگنده ۲۲۴۷۵۶۳۷

به گزارش فارس، شهاب عزیزی خادم در خصوص اتفاقات رخ داده در مسابقات لیگ دسته دوم و شایعه شرطبندی کم کاری برخی از بازیکنان تیم ها اظهار داشت: متاسفانه شاهد صحنه های تکان دهنده ای بودیم ولی مطمئن باشید ما نسبت به این اتفاق قطعا اغماض نخواهیم کرد.

وی افزود:افرادی که به این مسیر نابسامانی و شبکه ای شدن رفته اند قطعا مسیر برای آنها نا امن خواهد شد. امروز هم دستور اکید قضایی خواهیم داد تمام ارکان قضایی فدراسیون امروز بسیج خواهند شد چون قطعا بر نمی تابیم که با فوتبالی که با متعلق به مردم است سخره گرفته شود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: این فدراسیون نوپا است اما برنامه ما مقابله با این نوع رفتار مشمئز کننده است. منتظر گزارش ارکان قضایی خواهیم ماند تا در خصوص این مسائل رخ داده برخورد کنیم.
پاسخ سفیر ایران در روسیه به یک شایعه عجیب در باره واکسن اسپوتنیک وی / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده مجیدیه ۷۷۹۰۰۸۹۱

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال ایرنا در مورد انتشار مطلبی  منتسب به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در کلاب هاوس مبنی بر اینکه «اسپوتنیک خط تولیدی به ایران داده که به درد ما نمی خورد»، با اظهار تاسف از ایجاد این جنجال ها و انتشار چنین نکاتی گفت: در شرایطی که روابط دو کشور ایران و روسیه در وضعیتی عالی است و همچنین تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی افتخاری برای متخصصی و شرکت های داخلی ما است انتشار چنین مطالب و شایعاتی تنها باعث دلسرد و مایوس کردن مردم می شود.

وی گفت:  به دنبال انتشار چنین مطلبی در برخی رسانه ها، بلافاصله با دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان تماس گرفته شد و ایشان اعلام کردند قطعا این موضوع تحریف شده است و بعد از آن هم با انجام مصاحبه دکتر جهانپور در این مورد، موضوع اصلاح شد.

جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو  در گفت و گو با رسانه های داخلی در واکنش به انتشار این مطلب منتسب به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در کلاب هاوس مبنی بر اینکه "اسپوتنیک خط تولیدی به ایران داده که به درد ما نمی خورد"، ضمن رد این عنوان و بی ارتباط خواندن تیتر انتخابی در برخی رسانه ها با مطالب عنوان شده در متن صحبت های دکتر علیرضا رییسی، گفت: متاسفانه تیتر انتخاب شده در برخی رسانه ها ارتباطی با متن خبر و گفته های سخنگوی محترم ستاد ملی مقابله با کرونا ندارد.


تولید مشترک اسپوتنیک وی چگونه عملی شد؟   

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: ما و روسیه به دنبال تولید مشترک «اسپوتنیک وی» بودیم و این تولید مشترک هم توسط خود وزرات بهداشت جمهوری اسلامی ایران تایید و در همین راستا شرکت آکتوور برای این کار معرفی شد. جلالی تصریح کرد: چه شرکت سیناژن و چه شرکت آکتوور دو شرکت خیلی توانمند ما در مورد تولید واکسن هستند بطوریکه «کریل دیمیتریف» مدیرکل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که در این تولید مشترک مذاکرات زیادی به این صندوق انجام شد، می گفت برخی از تجهیزاتی که  ایران در آکتوور دارد بسیار پیشرفته است و ما در روسیه نداریم.

وی گفت: متخصصین کشور ما در آکتوور در این مورد تلاش زیادی کردند و سرانجام تولید مشترک اسپوتنیک وی به سرانجام رسید و در صحبتی که همین امروز با آکتوور داشتم اعلام کرد که پس از اینکه طرف روسی مقدار تولیدی که به مسکو فرستادند را تایید کنند و ما (سفارت) هم تاکید کردیم که این تاییدیه را بدهند، اینها ماهانه ۹۵۰ هزار واکسن اسپوتینک وی تولید خواهند کرد.

جلالی گفت: شرکت آکتوور اعلام کرده است که اگر وزارت بهداشت خواهان «اسپوتینک وی» نبود ما می توانستیم  «اسپوتنیک لایت» را به میزان سه میلیون و ۵۰۰ هزار دوز تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این موضوع کمک بسیار بزرگی برای کشور هست، اظهار تاسف کرد که چرا برخی اوقات جنجال هایی ایجاد و ملاحظه روابط حساس دو کشور را نمی کنند.

جلالی گفت: اگر چه ما نقدهایی هم از روسیه داریم که چرا گاهی ارسال واکسن با تاخیر مواجه می شود و - حتی امروز در تماس با معاون صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گلایه کردم که چرا تاخیر ایجاد شده است و جواب دادند که بزودی جبران خواهد شد-  اما نباید با این جنجال ها به روابط دو کشور و افتخارات متخصصان کشور لطمه بزنیم.

بیشتر واکسن تولیدی روسیه در داخل این کشور مصرف می شود

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: در داخل روسیه مشکلات کرونایی زیاد هست بطوری که افزون بر ۷۰۰ نفر در این کشور روزانه قربانی کرونا می شوند و این بیش از ایران است که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ مورد است، بنابراین بیشتر تولید واکسن این کشور برای مصرف داخلی است و روسیه برای تعهدات تحویل واکسن ها روی تولید مشترک حساب باز کرده بود.

جلالی تصریح کرد: اکنون این تولید مشترک ما تحت لیسانس روسیه در حال انجام است و بنابراین جای قدردانی از دولت روسیه وجود دارد که در این مورد به ما کمک کرده است و حتی کار واکسیناسیون ایران با اولین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی شروع و تازه بعد از ان محموله های دیگری به کشور ارسال شد.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه بر اساس این قرارداد هر محموله ای که به ایران می آید قیمت ان را می پردازیم از اینرو برخی جنجال هایی که ایجاد می شود و قلم هایی بکار می افتد که این ها را با تاریخ گذشته پیوند دهند و بعد بگویند بعد از این همه سرو صدا پس اسپوتنیک چرا نیست .

حرف های مقام بهداشت در باره اسپوتنیک وی تحریف شده است
سفیر جمهوری اسلامی با بیان اینکه ما اولین کشوری هستیم که در این منطقه و خاورمیانه واکسن اسپوتینک وی را تولید می کنیم گفت: من اطمینان دارم حرف های آن مقام در مورد اسپوتنیک وی تحریف شده است، چون یک مسوول وزارت بهداشت نمی گوید که «خط تولیدی به ما دادند به درد ما نمی خورد»، به این دلیل که اگر تحریف نشده باشد پس اولین کسی که باید پاسخگو باشد خود وزارت بهداشت است و بنابراین من بعید می دانم که ایشان چنین مطالبی را مطرح کرده باشد.
جلالی اظهار داشت : فراموش نکنیم که تولید واکسن در دنیا محدود هست و کشورهای تولید کننده تلاش کنند که آن را در ابتدا مصرف داخلی کنند و البته ما هم  تلاش می کنیم که بتوانیم به میزانی اسپوتنیک را که از روسیه خریداری کردیم به داخل کشور برسانیم و البته یک بخش زیادی از ان از طریق همین بحث تولید مشترک باید تامین شود که افتخاری برای کشور ما است بطوریکه  دانشمندان و شرکت های ما در مدت کوتاهی توانستند اسپوتنیک را در داخل کشور بومی سازی و تولید کنند.
وی تصریح کرد : نباید این افتخارات را با برخی اظهار نظرها و پیوند زدن با مسائل تاریخی زیر سوال برده و به نوعی مردم را دلسرد و مایوس کنیم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: دولت و ملت روسیه در حد توان در کنار نظام سلامت و مردم ایران هستند

 سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: دولت و ملت روسیه در ماه‌های گذشته در حد توان و وسع در کنار نظام سلامت و مردم شریف ایران بودند و هستند و واکسن اسپوتنیک بعنوان اولین واکسن ثبت شده علیه کرونا در جهان با همراهی دولت روسیه عملا آغازگر واکسیناسیون در ایران بود.

کیانوش جهانپور عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و سلامت ایرنا اظهار کرد: واکسیناسیون کادر بهداشتی درمانی کمک شایانی به شروع واکسیناسیون در ایران در همه هفته‌های نخستین کرد و البته با استقبال خوبی نیز مواجه شد چنانکه موضوع تداوم واردات آن در سطح وسیع و تولید مشترک آن در ایران نیز مورد توجه قرار گرفت و دو طرف در این زمینه به توافق رسیدند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: اما با توجه به کندی و محدودیت تولید واکسن اسپوتنیک در روسیه و درگیری وسیع و مجدد این کشور با کرونا و تقاضای بیش از ۶۵ کشور، تبعا تولید و عرضه این واکسن مطابق آنچه که پیش‌بینی و توافق شده بود، اتفاق نیفتاد و تناسبی با تقاضا نداشت چنانکه این موضوع منحصر به واکسن "اسپوتنیک" نبوده و تقریبا همه تولیدکنندگان و تامین کنندگان واکسن کرونا در دنیا به نوعی و به درجاتی با این مشکل روبرو بودند.

جهانپور خاطرنشان کرد: علیرضا رییسی به عنوان معاون بهداشت و متولی و متصدی عملیات واکسیناسیون در ایران، در گزارش خود آنچه که در ماه‌های گذشته اتفاق افتاده و دغدغه‌ها را عنوان کرده‌اند.

وی در توضیح اظهارات رییسی درباره تولید مشترک واکسن اسپوتنیک‌وی در ایران، افزود: علیرضا رییسی تصریح کرده‌اند که با توجه به راه‌اندازی این خط تولید و لزوم طی مراحل فنی، این واکسن هنوز در چرخه واکسیناسیون عمومی در کشور قرار نگرفته و تا زمان عرضه این واکسن، باری از واکسیناسیون عمومی را به دوش نخواهد کشید و تبعا در صورت ورود به سبد واکسیناسیون در ایران کمک شایانی به توسعه و تسریع واکسیناسیون خواهد داشت و این بدان معنا نیست که این برنامه مشترک تولید دردی از ما دوا نخواهد کرد بلکه دقیقا مضمون صحبت ایشان خلاف آن چیزی است که برخی تیتر کرده‌اند.  

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو،  متاسفانه انتخاب عنوان خبر به این صورت، با رعایت امانت تباین دارد و این تیتر به هیچوجه استنباطی نیست و ارتباطی با گزارش و صحبت‌های ایشان در کلاب هاوس ندارد. در این اثنا انتظار می‌رود همکاران رسانه‌ای در شرایط دشوار امروزی با دقت نظر بیشتر از هرگونه اطلاع رسانی که حتی شائبه ایجاد ابهام، تنش یا تشویش در افکار عمومی داشته باشد پرهیز کنند. 
عزیزی: دولت روحانی صنعت هسته‌ای را نابود کرد/ دولت سیزدهم کار سختی دارد   / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده سرسبز

ابراهیم عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دستاوردهای برجام، اظهار داشت: برجام، به جز ضرر و زیان عایدی دیگری برای کشورمان نداشته است.

وی بیان کرد: شش سال از انعقاد توافق برجام گذشته و خوب است که رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و دیگر متولیان کشور در بحث مذاکرات هسته‌ای، به مردم بگویند که برجام چه دستاوردی برای ایران داشته است.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه اگر قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تصویب نشده بود، همه تحریم‌ها در اسفند ماه لغو می‌شد، تصریح کرد: از رئیس جمهور تقاضا داریم که به ملت ایران دروغ نگوید و سزاوار نیست که تا این حد خلاف واقع صحبت کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از برجام هیچ خیری ندیم بلکه آنچه امروز مشاهده می‌کنیم، آسیب‌ها و مشکلات زیادی است که برجام به کشورمان تحمیل کرد.

وی بیان کرد: از رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم که در روزهای پایانی از عمر دولت تدبیر و امید، تا این حد با کلمات بازی نکند و قطعاً نمی‌تواند ناکارآمدی خودش و تیم همراهش را به گردن بقیه ارکان نظام و به ویژه نمایندگان مجلس بیاندازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجلس شورای اسلامی جلوی اقدامات فراقانونی و بر خلاف منافع ملی رئیس جمهور و دولتمردان را نگرفته بود، الآن تمام منافع ملی و صنعت هسته‌ای ما به تاراج رفته بود.

وی با بیان اینکه روحانی استاد از دست دادن فرصت‌های کشور است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با همراهی با دولت آینده، این همه آسیب و آواری را که دولت روحانی ایجاد کرده است، جبران کنیم و قطعاً آواربرداری در دولت آینده کاری سخت و هزینه بر است.

عزیزی بیان کرد: یکی از آوارهایی که دولت آینده باید بردارد، این است که صنعت هسته‌ای را که دولت روحانی نابود و تخریب کرد، مجدداً و بر اساس منافع ملی، نوسازی و بازسازی کند.
گزارش کنسرت‌های آنلاین «بر خط ماه و نوا» / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده اوین ۲۲۴۷۵۶۳۷

به گزارش ایلنا، پنجمین دوره کنسرت‌های آنلاین «بر خط ماه و نوا ۲» به صورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برگزار شد. 

در روز دوم اجراها، در ابتدا احسان عبدی‌پور نوازنده سرنا و علیرضا سپهوند نوازنده تنبک به روی صحنه رفتند و قطعات آواز شیرین و خسرو، سنگین سماع، سه پا شونه شکی و دو پا سواربازی را اجرا کردند. 

در این اجرا رپرتوار با آواز دل‌انگیز و محزون شیرون و خسرو با متر آزاد شروع می‌شود که بیشتر بر روی ریتم شش ضربی ادواری تنبک به صورت پایه اجرا می‌شود. در بخش دوم این اجرا، مقام سنگین سماع به اجرا گذاشته شد و این مقام از جنبه ریتم در وزن شش چهارم بوده است. 

اجرای دوم روز دوم، به گروهی چهار نفره متشکل از امیرحسین محمدیان نوازنده فاگوت، ریحانه حاجی محمدی فلوت، مینلی دانلیان نوازنده کلارینت و فربود فارسی نوازنده پیانو اختصاص داشت. 

و این گروه قطعات Divertimento E-flat major اثر موتزارت، menuett اثر موتزارت، La Flute de pan اثر mouquet Jules، قطعه Oblivion اثر Astor Piazzolla، Cinema paradisco اثر Ennio Morricone، Andante e rondo ongarese اثر Weber Carl Maria von و قطعه Pavane in F-sharp minor اثر Gabriel Faurè را اجرا کردند. 

اجرای پایانی روز دوم، گروهی چهار نفره متشکل از اشکان کمانگری آواز، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه، وحید طارمی نوازنده شورانگیز و فرهاد صفری نوازنده تنبک و زروان به روی صحنه رفتند. 

بستر این برنامه بر پایه فرم‌های از پیش تعیین شده موسیقی ایرانی نیست و بیشتر بر مبنای همنشینی آواز با سازهای ایرانی بوده است و در واقع ارکستر بستری را برای روایتگری بهمراه آواز فراهم می‌کنند. این برنامه براساس اشعاری از بیدل دهلوی، امیر خسرو دهلوی و وحشی بافقی اجرا شد. 

گفتنی‌ست؛ این فصل از برنامه‌ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه‌ریزی و به صورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه‌های مختلف موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه‌ها گنجانده شده‌اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده شود. 

مجموعه کنسرت‌های آنلاین در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول‌های اجرایی پخش خواهند شد.

 
واریز ۸.۳ هزار میلیارد تومان توسط متقاضیان مسکن ملی / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده میدان امام حسین

‌به گزارش ایرنا، «محمدحسن علمداری» از افتتاح حساب حدود ۲۳۷ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: مبلغ واریز شده به حساب بانک از آورده متقاضیان معادل ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان است.

وی تعداد افتتاح حساب را ۲۳۶ هزار و ۹۲۸ متقاضی اعلام کرد و افزود: میزان واریز وجوه مبالغ ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان است که از این میزان ۲ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان برای احداث پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن به حساب سازندگان واریز شده است.

به گفته عضو هیات مدیره بانک عامل بخش مسکن، هم‌اکنون بیش از ۶ هزار میلیارد تومان نیز در حساب بانک است و به تدریج با پیشرفت فیزیکی و آغاز احداث به پروژه‌ها تخصیص خواهد یافت.

علمداری با اشاره به اینکه بانک تخصصی بخش مسکن از محل تسهیلات ۱۴۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت کرده است، گفت: ۲۷۸ پروژه طرح اقدام ملی مسکن به تعداد ۱۳ هزار و ۵۸۰ واحد در دفترخانه آماده انعقاد قرارداد است.

به گزارش ایرنا، ‌ «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی چندی پیش اعلام کرد: برای گروه هایی که توان مالی خرید خانه را ندارند،  پنج نوبت برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کردیم که از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر متقاضی،  ۵۳۰ هزار نفر واجد شرایط بودند.
انتقاد از مسدود شدن سایت اطلاعات و آمار سدهای کشور / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده فرحزاد ۲۲۴۷۵۶۳۷

این روزها که بسیاری از استان‌های کشور از جمله خوزستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان با تنش آبی روبه‌رو هستند، نقش سدسازی‌های بی‌رویه و اجرای طرح‌های انتقال آب در به وجود آمدن وضع موجود بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در این شرایط یک کارشناس حوزه آب از مسدود شدن بخش اطلاعات مربوط به سدهای کشور در وبسایت شرکت مدیریت منابع آب ایران خبر داده و نسبت به از دسترس خارج شدن این اطلاعات انتقاد کرده است.

به گزارش ایسنا، اطلاعات و آمار مربوط به سدهای کشور از جمله سدهای در حال بهره‌برداری،  پروژه احداث سد در دست اجرا و سدهای در دست مطالعه از طریق بخش مربوط به اطلاعات سدهای کشور یعنی daminfo.wrm.ir در وبسایت رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران (wrm.ir)  که زیرمجموعه وزارت نیرو است، در دسترس عموم بود.

براساس آخرین گزارش ایسنا، این وبسایت در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه سال جاری نیز در دسترس بود اما اکنون دسترسی به این سایت مسدود شده و وزارت نیرو یا شرکت مدیریت منابع آب ایران علت این کار را عنوان نکرده ‌است.

فاطمه ظفرنژاد - ‌پژوهشگر آب و توسعه ‌پایدار- ضمن انتقاد از اینکه وزارت نیرو در کمال ناباوری سایت مربوط به اطلاعات سدها را که باید در دسترس مردم باشد، مسدود کرده‌ است، به ایسنا می‌گوید: این آمار و اطلاعات از اواخر دهه ۸۰ و درپی فشار مردم که خواستار در دسترس بودن اطلاعات از اقدامات وزارت نیرو در آبخیزهای کشور بودند، در دسترس قرار گرفت.

او ادامه می‌دهد: دسترسی عموم به این اطلاعات حق مردم است و مسدود شدن این سایت نشان می‌دهد دستگاه‌های دولتی به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی در حوضه‌های آبخیز مردم را غریبه‌ترین، بیگانه‌ترین و نامحرم‌ترین افراد می‌دانند.

ظفرنژاد با بیان اینکه مشخص نیست چه کسی و با چه اختیاری این سایت را که متعلق به مردم است مسدود کرده است، اظهار می‌کند: دسترسی به این اطلاعات حق مردم، جوامع بومی و کشاورزانی است که حق‌آبه آنان ‌پشت سدها ضبط می‌شود همچنین این اطلاعات باید در دسترس ‌پژوهشگران، خبرنگاران و اهالی رسانه باشد.

گفتنی است پیگیری خبرنگار ایسنا از وزارت نیرو ادامه دارد.
0123

پیام قالیباف به مناسبت عید قربان / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده اعدام

به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی فرارسیدن عیدالاکبر قربان را به روسای مجالس کشورهای  اسلامی تبریک و تهنیت گفت. متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

السلام علیکم و رحمة ‌الله و برکاته؛

خرسندم صمیمانه ترین، تبریکات اینجانب را به مناسبت فرا رسیدن عید قربان، عیدالاکبر مسلمانان جهان پذیرا باشید.

همگان باور داریم که انسجام و یکپارچگی فیمابین کشورهای مسلمان، صمیمیت و یکرنگی، مظهر بالندگی و پیشرفت و تقویت جهان اسلام به شمار می رود و در این میان مجالس کشورهای اسلامی ایفاگر نقش اساسی در نیل به انسجام و وحدت امت بزرگ اسلامی میباشند.

معتقدم در این برهه از زمان که فریضه مناسک حج تمتع در سرزمین وحی به سبب فراگیری ویروس کرونا به شکل محدود انجام می‌شود، توجه بر همدلی و تأمین سلامت جوامع اسلامی در برابر ویروس منحوس کرونا، حائز اهمیت است. 

فرصت را غنیمت شمرده؛ با تأکید بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت تقویت رایزنی و همکاری همه جانبه میان کشورهای اسلامی، موفقیت روزافزون جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان و سربلندی و عزت امت اسلامی را از خدای سبحان مسئلت دارم.
بانک صادرات ایران پس از سال‌ها سود تقسیم کرد / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده صابونچی ۸۸۲۱۶۰۷۵

​مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور دارندگان اکثریت سهام به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد. در این مجمع، صورت‌های مالی بانک با گزارش بیش از ۱۱۷ هزار میلیارد ریال سود خالص و ۳۲ هزار میلیارد ریال سود انباشته (برای شرکت اصلی)، پس از اعمال بندهای گزارش حسابرس قانونی و نامه بانک مرکزی و‌ انجام برخی تعدیلات مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به این ترتیب، به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم و کام سهامداران بانک صادرات ایران پس از پنج سال شیرین می‌شود.

گفتنی است سود سهامداران حقیقی  خرد که در بانک صادرات ایران حساب داشته باشند، حداکثر طی یکی دو هفته آینده به حساب آنان واریز می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران بانک و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران و به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره به مجمع و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ شرکت بانک صادرات ایران(سهامی عام) مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، سهامداران بانک از طریق اینترنت و با استفاده از لینک live.bsi.ir در این مجمع شرکت کردند.
این مجمع با حضور دارندگان بیش از ۶۶ درصد سهام برگزار شد و سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک تعیین شد. همچنین روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.
بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اسفندماه سال ١٣٩٩، بانک موفق به تبدیل زیان انباشته بیش از ٨٤ هزار میلیارد ریالی خود به ٣٢ هزار و ٨٥٨ میلیارد ریال سود انباشته شد.
از سوی دیگر، مجموع سپرده‌های بانک در پایان سال ٩٩ سه میلیون و ٦١٦ هزار و ٨٥٥ میلیارد ریال اعلام شد که در مقایسه با سال قبل ٥٦ درصد رشد داشته است. همچنین سپرده‌های ارزان قیمت بانک در دوره مورد اشاره از رشد ٧٣ درصد برخوردار بود و بانک موفق شد تا سهم بازار سپرده‌های خود را به حدود ٩.٣ درصد مجموع سپرده‌های شبکه بانکی کشور ارتقا دهد.
به علاوه، مانده تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٩ به دو میلیون و ٦٨٣ هزار و ٩٦٦ میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن، ٧٣ درصد رشد را تجربه کرده است.
از دیگر دستاوردهای بانک در دوره مالی مورد اشاره می‌توان به کاهش بهای تمام شده پول از ١٥.٧٨ درصد در پایان سال ٩٨ به ١٥.٢٣ درصد در پایان سال ٩٩، وصول بخشی از مطالبات از دولت، کسب رتبه اول در واگذاری املاک مازاد، واگذاری بخشی از سهام شرکت گروه مالی سپهر، توسعه زنجیره ارزش از طریق طرح‌های نوآورانه از جمله طرح‌های طراوت و حمایت از تولید و... اشاره کرد.
از لحاظ عملکرد گروه بانک و بر اساس صورت‌های مالی تلفیقی، دستاوردهای متعددی حاصل شده که از جمله آنها می‌توان به کسب سود خالص ١٢٩ هزار و ٢٢٠ میلیارد ریالی و در پی آن دست‌یابی به سود انباشته تلفیقی به میزان ٤٥ هزار میلیارد ریال اشاره کرد. اتفاقی که موجب شد سود تلفیقی هر سهم با ٩٨٠ درصد افزایش به رقم ٧٨٧ ریال برسد.
بانک صادرات ایران در سال گذشته برنامه راهبردی «صاد١٤٠١» را تدوین کرد تا بر اساس آن، نظام فناوری اطلاعات بانک تغییر کرده و استفاده بهینه از داده‌ها و افتتاح شعب جدید که عملیات نوینی را ارائه خواهند داد، امکان‌پذیر شود.
در آستانه هفتادمین سال تأسیس و در مسیر ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بانک صادرات ایران خود را موظف به برآوردن انتظارات مردم در جهت بهبود معیشت و حمایت و پشتیبانی از تولید می‌داند و اجرای طرح‌هایی را که ضمن کمک به رونق تولید، نیاز به چرخش نقدینگی نداشته باشد، در دستور کار دارد.​
0123

تغیر نظر توانیر درباره مصرف برق کارخانه تولید سیمان / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی در اختیاریه ۲۲۴۷۵۶۳۷

طبق ابلاغیه محدودیت تامین برق واحدهای سیمان و فولاد کشور، صنایع فولادی‌ که مجاز به فعالیت ۲۴ ساعته با ۵۰ درصد دیماند مصرفی تا سوم مرداد ماه بودند، از روز گذشته (پنجشنبه) امکان فعالیت آن‌ها مجدد محدود شد، اما همچنان صنایع سیمانی، نامحدود مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا، بر اساس ابلاغیه زمانبندی محدودیت تامین برق واحدهای سیمان و فولاد کشور،  هیات دولت تصمیم گرفتند تا صنایع سنگین همچون فولاد و سیمان از شب تا صبح به فعالیت بپردازند.

طبق زمانبندی محدودیت تامین برق واحدهای سیمان و فولاد کشور، مقرر شد که از روز چهارشنبه لغایت یکشنبه هفته آتی (۳۰ تیر الی سوم مرداد ماه) ، صنایع سیمان۲۴ ساعته بدون محدودیت و صنایع فولادی ۲۴ ساعته با ۵۰ درصد دیماند مصرفی به فعالیت بپردازند.

اما بر اساس اطلاعیه شرکت توانیر (شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران)، با توجه به شرایط حادث شده (مصرف بالای برق در ایام تعطیلات کرونایی و ضرورت جلوگیری از قطعی برق واحدهای  دارای اولویت) از روز گذشته (پنجشنبه ۳۱ تیرماه) تا یکشنبه هفته پیش‌رو (سوم مردادماه)، تنها واحدهای سیمان مجاز به فعالیت کامل بوده و کلیه صنایع فولادی از ساعت ۲۴ تا هشت صبح با ۵۰ درصد دیماند مصرفی و از هشت صبح تا ۲۴ شب با ۱۰ درصد دیماند مصرفی مجاز به مصرف هستند.  

نحوه ادامه همکاری صنایع فولاد و سیمان در جلسه فردا ( شنبه)  بررسی و اعلام خواهد شد. همچنین توجه و اقدام به اطلاعیه‌های ارسالی مطابق با هر روز، ضروری است.
کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده بهشتی ۸۸۲۱۶۰۷۵

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران در بهار سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

حشمت الله عسگری در گفت وگو با ایسنا در تشریح تداوم کاهش نرخ بیکاری در استان تهران گفت: نرخ بیکاری در استان تهران علاوه بر کاهش در دو سال گذشته در بهار سال جاری نیز کاهش محسوسی پیدا کرده است؛ به این ترتیب در بهار سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری کاهش ۲.۵ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

وی افزود: بر اساس آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان تهران در بهار ۱۴۰۰ به میزان ۶.۳ درصد اعلام شده است که این نرخ در بهار ۱۳۹۹ معادل ۸.۸ درصد بوده است. به عبارتی نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافته است و بعد از همدان در بین استان‌های کشور پایین‌ترین نرخ بیکاری را تجربه کرده است.

عسگری در پایان گفت: این کاهش نرخ بیکاری در استان در کنار افزایش ۰.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل شده و نرخ بیکاری کل کشور در بهار سال جاری ۸.۸ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.
ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در یک هفته نیمه تعطیل / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی شهرک امید ۷۷۹۰۰۸۹۱

بر اساس تحلیل عضو هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، همزمان با تعطیلی بازارها به سبب گسترش موج پنجم کرونا از روز سه‌شنبه، بازار طلا و سکه در این هفته‌ی نیمه تعطیل با آرامش و حداقل نوسان و تقاضا همراه بود.

ایوب اکبری‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی اظهار کرد: بهای جهانی طلا در این هفته با کاهش مواجه شد و در حالی که ابتدای هفته ۱۸۱۳ دلار بود در انتهای هفته به ۱۷۹۷ دلار کاهش یافت و سقوط ۱۶ دلاری را تجربه کرد؛ در همین راستا با آرامش نسبی قیمت ارز در بازار، بهای طلا و سکه در حداقل نوسان باقی ماند.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به اینکه  بازار طی هفته‌ای که گذشت از روز سه‌شنبه همزمان با گسترش موج پنجم کرونا، تعطیل شد؛ افزود: در نتیجه این هفته با کاهش تقاضا و رکود همراه بود که سبب کاهش دادوستدها و حجم معاملات گردید؛ همه این موارد سبب شد تا، قیمت سکه و طلا در داخل روند ثابتی را داشته باشد.  

این مقام صنفی تاکید کرد: نیمه تعطیلی بازار و احتیاط خریداران در بازار در کنار افت قیمت اونس طلا و ثبات بازار ارز نهایتا سبب شد تا بازار طلا و سکه در هفته گذشته بازار آرام و کم رونقی را تجربه کند.

اکبری پور در رابطه با قیمت سکه و طلا در آخرین معاملات و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: با توجه به تعطیلی بازار طلا از اواسط هفته گذشته قیمت‌ها در نیمه دوم تغییری نداشت و در نیمه اول هفته نیز قیمت‌ها با حداقل نوسان بود در نتیجه قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با حدود ۶۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به ابتدای هفته در پایان هفته به ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز بدون نوسان نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.  

وی افزود: همچنین در پایان هفته هر قطعه نیم سکه با افت ۵۰ هزار تومانی قیمت به پنج میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه نیز با همان ۵۰ هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده‌اند. سکه‌های یک گرمی در این هفته همچنان بدون تغییر دو میلیون و ۲۰۰ هزار باقی مانده‌ است.

اکبری پور گفت:  هر مثقال طلا ۱۷ عیار با افت اندک ۵۰۰۰ تومانی، چهار میلیون و ۵۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار  نیز با کاهش جزئی یک هزار تومانی نسبت به آغاز هفته، به یک میلیون و ۵۴ هزار تومان رسیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: معمولا با کاهش تقاضا در بازار، حباب سکه نیز کاهش می‌یابد لذا حباب سکه نیز همچنان زیر ۳۰۰ هزار تومان بوده و نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی را تجربه نکرده و در آخرین معاملات حدود ۲۶۰ هزار تومان بوده است.
0123

قتل دختر جوان در خانه نو / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده مسعودیه

به‌گزارش همشهری آنلاین، شامگاه ٢٧ تیر ماه گزارش قتلی به قاضی مصطفی واحدی، بازپرس جنایی تهران مخابره شد. او به همراه کارآگاهان تجسس پلیس آگاهی تهران در محل حادثه که خانه‌ای در مرکز تهران بود حاضر شد.

مقتول دختری جوان بود که با ضربات چاقو به قتل رسیده و حدود ٥ ساعت از مرگش می‌گذشت. او در یک هایپرمارکت کار می‌کرد و  به‌تازگی این خانه را خریده بود. نخستین فردی که با جسد مواجه شده بود برادر وی بود. او به مأموران گفت: پدر و مادرم چندین سال قبل فوت شدند و خواهرم (مقتول) به همراه برادر دیگرم زندگی می‌کرد. او مدتی قبل با گرفتن وام و فروش طلاهایش موفق شد خانه‌ای بخرد. صبح که تلفنی با او صحبت کردم گفت قرار است تعمیرکار به خانه‌اش بیاید. علاوه بر این چند نفر دیگر قرار بود به خانه‌اش بروند و در مورد بازسازی آنجا نظر بدهند و هزینه‌ها را برآورد کنند. 

او ادامه داد: بعد از آن دیگر از خواهرم خبری نشد. با تلفن همراهش که تماس گرفتم از دسترس خارج بود. نگران شدم و عصر پس از تمام شدن کارم خودم را به مقابل خانه خواهرم رساندم و دیدم تعمیرکار رسیده است.

وی گفت: مرد تعمیرکار می گفت هرچه زنگ خانه خواهرم را زده کسی در را باز نکرده است. با کلیدی که مرد تعمیرکار از خواهرم گرفته بود وارد خانه شدیم. به محض ورود با جسد خونین خواهرم در سالن پذیرایی مواجه شدیم و پلیس را خبر کردیم.

ماموران به تحقیق در محل جنایت پرداختند. با توجه به سالم بودن قفل در معلوم شد که قتل از سوی آشنا صورت گرفته است. از سوی دیگر در خانه اثاثیه‌ای نبود، اما کیف دختر جوان روی زمین افتاده و وسایلش بیرون ریخته بود. شواهد نشان می داد که محتویات داخل کیف و گوشی موبایل دختر جوان سرقت شده است.


در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول با کسی خصومت و دشمنی نداشته است و در لحظه جنایت هیچ‌کس متوجه ورود و خروج قاتل از این خانه نشده است.  جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی عامل این جنایت که به‌نظر می رسد با انگیزه سرقت دست به قتل دختر جوان زده آغاز شده است.
واکنش بروکسل به جاسوسی از فعالان و خبرنگاران با نرم‌افزار صهیونیست‌ها / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده هنگام 77900891

به گزارش فارس، «اورسولا فون در لین» رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه به انتشار خبر جاسوسی از فعالان، خبرنگاران و دولت‌مردان به‌وسیله یک نرم‌افزار ساخت صهیونیست‌ها واکنش نشان داد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» فون در لین که در سفر به پراگ به سر می‌برد در جمع خبرنگاران گفت: «این مسئله باید مورد تأیید قرار گیرد اما اگر چنین باشد کاملاً غیر قابل قبول است».

این مقام ارشد اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن هرگونه حمله سایبری به تلفن‌های همراه خبرنگاران و فعالان گفت: «آزادی رسانه‌ها یکی از ارزش‌های اصلی اتحادیه اروپا است».

بر اساس نتایج تحقیق هفده سازمان رسانه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، جاسوس‌افزار یک شرکت صهیونیستی برای هک موفق ۳۷ گوشی‌ هوشمند متعلق به خبرنگاران، مقام‌های دولتی و فعالان حقوق بشر از سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» یکی از رسانه‌های شرکت‌کننده در تحقیق مذکور بوده که گزارش داده  جاسوس‌افزار «پگاسوس» دارای مجوز شرکت «گروه ان‌اس‌اُو» (NSO Group) مستقر در فلسطین اشغالی همچنین برای هدف قرار دادن گوشی‌های همراه متعلق به دو زن از نزدیکان «جمال خاشقچی» ستون‌نویس این روزنامه که به دست عوامل سعودی به قتل رسید، قبل و بعد از قتل وی مورد استفاده قرار گرفته است.

این گزارش علاوه بر واشنگتن پست، از سوی دیگر روزنامه‌های غربی از جمله گاردین و لوموند نیز منتشر شده است. روزنامه گاردین، طی چند سال اخیر یک رشته گزارش‌های مفصل از استفاده جاسوس‌افزار پگاسوس تهیه کرده است.

به گزارش گاردین، شماره تلفن‌های بیش از ۱۸۰ خبرنگار در داده‌ها ذکر شده که شامل خبرنگاران، سردبیران و مدیران اجرایی در رسانه‌های فایننشال تایمز، سی‌ان‌ان، نیویورک تایمز، اکونومیست، آسوشیتد پرس و رویترز است.

در همین رابطه، شرکت پیام‌رسان «واتس اپ» که شکایتی را علیه شرکت صهیونیستی «NSO»‌ تنظیم کرده است، جزئیات جدیدی از هک شدن کاربرانش توسط این شرکت جاسوسی منتشر کرد.

واتس اپ جزئیات جدیدی را به پرونده شکایتش از شرکت NSO ضمیمه کرده است که در آن به هک شدن حدود ۱۴۰۰ کاربر این پیام‌رسان اشاره شده است. مقامات ارشد دولت‌ها، روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر از جمله هدف‌های این شرکت جاسوسی صهیونیستی بوده‌اند.

بر همین اساس، واتس اپ معتقد است NSO از طریق مهندسی معکوس، «دسترسی غیرقانونی» به سرورهای این پیام‌رسان پیدا کرده است. طبق گزارش یکی از مهندسان واتس اپ به دادگاه، نفوذ NSO به سرورهای واتس‌اپ از مرکزی در لس آنجلس صورت گرفته است.
صعود قیمت ارزهای دیجیتال / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده 17 شهریور ۶۶۵۳۰۸۸۱

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت های پرداخت بزرگ جهان در حال فراهم کردن زیرساخت های بیشتر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستند. پس از آنکه شرکت مستر کارد اعلام کرد امکان معامله رمزارزها را تسهیل می کند، شرکت ویزاکارد در بیانیه ای مشابه اعلام کرده با تغییراتی که به زودی صورت خواهد گرفت، امکان تبدیل ارزهای دیجیتالی به ارزهای فیات ( واحدهای رسمی پول ملی کشورها) و بالعکس آسان تر از گذشته خواهد شد. 

ارزیابی داده های درون شبکه ای نشان می دهد شماری زیادی از سرمایه گذاران خرد بازار با ضرر در حال فروش دارایی های خود هستند چرا که نگران اند تمام دارایی خود را از دست بدهند. از طرف دیگر سرمایه گذاران بزرگ و شرکت ها اگرچه کماکان اقدام به فروش دارایی های در اختیار خود نکرده اند اما تمایل آن ها به خرید جدید کاهش قابل توجهی داشته است و آن ها نیز نظاره گر بازار شده اند.   

شرکت پی پال- یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت جهان- اعلام کرد از این پس شهروندان آمریکایی نخواهند توانست بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار در هفته با استفاده از این پلتفرم خرید رمزارز داشته باشند. با این حال محدودیتی برای خرید سالانه وجود ندارد و هدف اتخاذ این تصمیم، فراهم شدن حق انتخاب و انعطاف پذیری بیشتر برای خرید ارزهای دیجیتالی عنوان شده است. قرار است پی پال یک دفترچه راهنما در خصوص مقررات خرید رمزارزها را منتشر کند.  

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۷۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۵۵۳.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۶ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۰۰۸.۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۹ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۹۴.۰۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۹۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۲۶ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۸ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۵۷۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۲۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۵ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲۰.۷۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۳ درصد کاهش

۸ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۲.۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۵.۲۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۹۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۶.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۸۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۴۲ درصد کاهش
 مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده میرداماد ۲۲۴۷۵۶۳۷

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در خوزستان گفت: مردم خوزستان حقوق حقه خود را در تجمعات مسالمت‌آمیز خود دنبال می‌کردند و ناآرامی‌های ایجاد شده به دنبال فرصت‌طلبی دشمنان از طریق عوامل و دست نشانده‌هایشان که در داخل کشور ایجاد شده است.

وی افزود: دشمن در صحنه‌های مختلف نشان داده که مترصد نفوذ در صفوف به هم پیوسته مردم است تا وحدت، انسجام و یکپارچگی مردم را از طریق آشوب، ناامنی و کشته‌سازی بهم بزند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: ما چه در فتنه بنزینی سال 98 و چه در فتنه سال 88 و... شاهد این فرصت طلبی دشمن و ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات و اعتراضات مردمی به ویژه در آبان 98 بودیم.

جوکار خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال آن است تا بر موج نارضایتی مردم سوار و با ایجاد ناامنی و برهم زدن نظم عمومی جامعه موجبات آشوب و از بین بردن انسجام داخلی و حتی ایجاد ناامنی اهداف خود را در کشور ما دنبال و برنامه‌هایش را پیاده کند.

وی افزود: البته که این اعتراضات و نارضایتی‌ها و به دنبال انها فرصت‌طلبی‌های دشمن بر اثر انباشت مشکلات و فشار به مردم بر اثر ناکارآمدی مدیران ایجاد می‌شود که باید جلوی آن گرفته شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: همان طور که گفتم اینها همه نتیجه ناکارآمدی مدیران و عدم توجه به مشکلات مردم است و من از نهادهای نظارتی می‌خواهم تا با این قبیل مدیران که با ناکارآمدی خود موجبات نارضایتی مردم را فراهم می‌آورند به طور جد برخورد کنند.
دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده میدان ولیعصر ۲۲۴۷۵۶۳۷ - ۸۸۲۱۶۰۷۵ - ۶۶۵۳۰۸۸۱

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در جلسه امروز (دوشنبه ۲۸ تیرماه) شورای عالی قوه قضاییه، از دستگیری ۴۱ نفر از تاریخ ۱۹ تیرماه سال جاری شامل ۱۷ وکیل، ۱۳ کارمند و تعدادی کارچاق کن در تهران و سایر شهرستان‌های کشور خبر داد.
روحانی: اعتراض، حق مردم است/ دولت در خدمت مردم خوزستان خواهد بود / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده فلکه چهارم تهرانپارس ۷۷۹۰۰۸۹۱

به گزارش  ایرنا، حسن روحانی روز پنجشنبه در هشتاد و سومین برنامه افتتاح طرح‌های ملی با عنوان جهش تولید با بهره برداری از طرح‌های مربوط به وزارت نفت در ۳ استان بوشهر، هرمزگان و فارس، امروز را روز تاریخی بسیار بزرگی برای ملت ایران عنوان کرد که هر چه زمان می‌گذرد، اهمیت این مساله برای مردم روشن‌تر می‌شود.

رییس‌جمهوری افزود: برای جهان روشن است که جمهوری اسلامی ایران چه اقدام بسیار مهم ملی انجام داده است. شاید پروژه‌ای با این عظمت برای صادرات نفت، با این هدف که پایانه صادراتی جدیدی نه در خلیج فارس بلکه در دریای عمان داشته باشیم بسیار حائز اهمیت است.

روحانی با تاکید بر اهمیت این پروژه، از همه مسوولان، مهندسان، کارگران، شرکت‌های تولید کننده ورق لوله و جابجا کننده لوله، سازنده پمپ‌ها و نیروگاه‌ها، قدردانی کرد.

وی گفت: ساخت این طرح در مدت زمان ۲ سال و چند ماه یکی از افتخارات صنعت ایران زمین است که به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.

روحانی با تبریک روز عرفه و عید قربان همچنین عید سعید غدیر گفت: افتتاح امروز بسیار حائز اهمیت و مهمترین افتتاح دولت یازدهم و دوازدهم است.

وی ادامه داد: این افتتاح، پاسخ قوی و محکمی به همه توطئه گران به ویژه آمریکا داد. نفت از جمله تحریم‌های مهم آمریکایی‌ها بود که البته تحریم‌های دیگری هم داشتند.

رییس جمهوری افزود: دولت آمریکا در دو زمینه با ما وارد جنگ شد که یکی در زمینه نفت و صادرات نفت بود و دیگری هم تامین کالاها. هر دو بسیار تاثیر گذار بود و روی آن حساب کرده بودند. شریان حمل و انتقال نفت را بستند تا جلوی صنعت نفت را بگیرند و صادرات را به قول خود به صفر برسانند تا به قول خودشان دیگر برای ایران این امکان وجود نداشته باشد تا برای تامین نیازمندی‌هایش ارز داشته باشد درحالی که ۶ میلیون دلار ارز برای دارو تامین کردیم.

روحانی گفت:  اگر کشور ارز نداشته باشد چگونه می‌تواند کالای مورد نیاز خود را برای تامین و نهاده‌های کشاورزی و اقلام بهداشتی وارد کند.

وی افزود:  ارز برای خرید واکسن از کشورهای خارجی اختصاص دادیم و واکسن داخلی هم خوشبختانه به بازار آمده است.

برای واکسیناسیون، شرایط این هفته بهتر می‌شود

رییس جمهوری با بیان اینکه این هفته شرایط مناسبی برای واکسیناسیون شروع می‌شود، گفت: حدود ۱۰ میلیون نفر تاکنون واکسن دریافت کرده‌اند و قولی که به مردم در این دولت دادیم واکسینه شدن افراد بالای ۶۵ سال بود که افراد بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه ای هم واکسینه شدند و به قول خود عمل کردیم.  

وی ادامه داد: هر روز ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر واکسن دریافت می کنند.

روحانی، مساله عمده کشور را کرونا و تحریم عنوان کرد و ادامه داد: کرونا را توانستیم تا حدی مهار کنیم و در زمینه تحریم هم توانستیم همه کارهای لازم را برای رفع آن انجام دهیم و با قاطعیت می‌گویم دولت در هر دو زمینه به مسوولیت خود عمل کرده است.

اگر قانون مجلس نبود تحریم‌ها قبل از عید برداشته شده بود

رییس‌جمهوری افزود: در بحث کرونا با تزریق واکسن به همه افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری‌های زمینه ای به طور چشمگیری از مرگ و میر و حتی ابتلا هم کاهش پیدا خواهد کرد و در زمینه تحریم هم اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود عید نوروز تحریم را برداشته بودیم.

وی ادامه داد: بنابراین دولت همه گام‌های خود را برای رفع تحریم برداشت. در گزارش ارسالی وزیر امور خارجه به مجلس برای نمایندگان، روشن است که چه به دست آورده‌ایم.

روحانی اظهار کرد: کار بزرگی که سال گذشته چه به عنوان سال «جهش تولید» و امسال هم به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در تولید انجام داده‌ایم، این است که به‌رغم تحریم، فشار و جنگ تنها به فکر تامین مواد خوراکی و نیازهای ضروری مردم نبودیم و طرح‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای را هم مدنظر داشته و به انجام رساندیم.

وی با اشاره به طرح دو میلیارد دلاری افتتاح شده، گفت: این طرح به جهان اعلام می‌کند ما توان این کار را داریم و هم از حیث اختصاص ۲ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و هم برای دشمن، چون تحریم خود را به سمت نفت برده بود.

روحانی گفت: همین که پایانه نفتی را متنوع کرده‌ایم و از تک پایانه ای خارج شده ایم بسیار مهم است. اگر در پایانه ما مشکلی به وجود می‌آمد صادرات ما قطع می‌شد.

وی یادآور شد: آبان ۱۳۶۴ که منطقه بمباران شد صادرات ما قطع شد و اسکله از دست رفت و تا دو هفته صادرات نفت نداشتیم. امروز اسکله جدیدی ایجاد کردیم و اتکا به تک اسکله ای و نیازمندی به خلیج فارس در زمینه صادرات را از بین بردیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: این یعنی دولت ایران می‌تواند از طریق دریای عمان نفت صادر کند و این امر بسیار مهم است. خلیج فارس البته امتیازات و محدودیت‌های خود را دارد. دریای عمان اما به یک معنا وصل شدن به اقیانوس‌های آزاد بین‌المللی است و همانطور که وزیر نفت گفت که اگر کشتی بخواهد از پایانه جاسک یا از خارک نفت بگیرد این مسیر طولانی هزار کیلومتری باعث می‌شود ۱۰ روز زودتر بتواند نفت را دریافت کند. زمان، مسائل ملی و راهبردی برای ما اهمیت دارد.

خط لوله گوره- جاسک، راهبردی‌ترین طرح جمهوری اسلامی ایران است

روحانی اضافه کرد: در سالهای آخر دولت یازدهم خدمت مقام معظم رهبری گفتم که طرحی داریم خط لوله را از گوره به جاسک ببریم و نفت را از طریق دریای عمان صادر کنیم؛ البته اجرای آن عملا به ۹۷ موکول شد. ایشان همان زمان فرمودند این استراتژیک‌ترین طرحی است که در دولت شما انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح راهبردی‌ترین طرح جمهوری اسلامی ایران است که این افتخار نصیب دولت دوازدهم و نصیب شرکت ملی نفت و وزارت نفت شده است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: این کار در تاریخ ایران در روز آخر تیر ثبت می‌شود. تیر ۱۴۰۰ نفت ایران از دریای عمان صادر شده و این مساله مهمی است که در این طرح مشاهده می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه زمان آغاز اجرای این طرح با جنگ اقتصادی و تحریم مواجه شده‌ایم، گفت: قرار بود اوایل ۹۷ اجرای طرح شروع شود که همزمان با آغاز مقدمات آن، جنگ اقتصادی هم شروع شد. لوله ای که برای این هزار کیلومتر نیاز داشتیم لوله ۴۲ اینچی با ویژگی‌هایی که بتواند مقابل نفت و گاز ترش مقاومت کند، بود و باید آن را از خارج می‌خریدیم.

وی افزود: خارجی‌ها حاضر بودند لوله را به ما بدهند اما تحریم مانع از این کار شد. این تحریم باعث شد این پروژه عظیم و بزرگ تماما ملی شد یعنی همه لوله‌سازی که ضد گاز و نفت ترش باشد و بتواند مقاومت کند، شیرآلات مربوط به لوله‌های ۴۲ اینچی و پمپ‌های مورد نیاز و همچنین بقیه ملزومات مورد نیاز برای این خط را ایرانی‌ها ساختند.

۹۱ درصد پروژه خط لوله گوره- جاسک ایرانی است

رییس‌جمهوری ادامه داد: ۹۱ درصد کل پروژه ایرانی است و تنها ۹ درصد آن غیر ایرانی است و این نشان می‌دهد یک توانمندی، فناوری، علم، دانش، طراحی، اجرا و پیمانکاری خوبی در این طرح انجام شده است. دهها پیمانکار در این پروژه مشارکت داشته‌اند و این کار بزرگ به دست ایران و ایرانی انجام شد که افتخار بزرگ دیگری برای ما ایرانی هاست.

روحانی تصریح کرد: افتخار نخست این است که این کار زمان تحریم و با وجود فشار دشمنان انجام داده ایم و افتخار دیگر اینکه کار از سوی ایرانی‌ها انجام شده است.

وی، سواحل مکران را سرمایه بزرگ ملی توصیف کرد و گفت: هفته‌های اول که به طور مرتب خدمت مقام معظم رهبری می‌رسیدیم یکی از موارد مطرح شده سواحل مکران بود که رهبری بر آبادانی از سواحل مکران تاکید داشتند. بعد به ساحل جاسک رفتم و در آنجا تاکید کردم که جاسک در آینده مرکز مهم دریایی و صادراتی تبدیل خواهد شد.

روحانی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های عظیم در این منطقه و همچنین دیگر مناطق شروع شده است. از هرمزگان تا سیستان و بلوچستان تا چابهار و جاسک سراسر منطقه سواحل مکران که برای ما بسیار ارزشمند است و کارهای زیر ساختی آن انجام شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات هم این بود که نفت به جاسک برسد و بتوانیم مسیر ارتباطات را هموار کنیم و جاده‌ها به شکل بزرگراه‌ها در این مسیر ساخته شده‌اند و اقدامات و سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در چابهار انجام شد. یک طرف سرمایه گذاری در چابهار و از طرف دیگر سرمایه گذاری در جاسک را شاهد بودیم. زمینه کاملا آماده است تا شاهد آبادانی سرزمین باشیم و سرمایه گذاری خارجی را در منطقه داشته باشیم و امروز شاهد تحول بزرگ در این منطقه هستیم.

روحانی، کشور را علاوه بر ذخایر نفت و گاز و بی‌نظیر بودن این مجموعه در منطقه بی‌نظیر دانست و گفت: همیشه مردم جنوب میزبان این تحولات بزرگ در زمینه نفت و گاز و مقدمات پتروشیمی در این منطقه بودند و بار عظیمی بر دوش مردم منطقه و سواحل مکران است.

خوزستان قلب تپنده ایران است

روحانی در بخش دیگری از سخنانش درباره خوزستان، گفت: خوزستان دیاری است که چه در جنگ تحمیلی ۸ ساله، از این سرزمین دفاع و برابر دشمن مقاومت کرده است. همه شهرهای آن از شوش، خرمشهر و آبادان گرفته تا اندیمشک، دزفول، بستان و هور ایستادگی کردند و از مهر ۱۳۶۰ تا عملیات خیبر،  و از بدر تا فاو و والفجر ۸ و کربلای ۴ و ۵ همه در این ایستادگی‌ها و مقاومت‌ها در این مناطق و همیشه برای مردم و برای آبادانی کشور و انقلاب تلاش کرده‌اند.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به اقدامات دولت خود در این مناطق، گفت: دولت‌های یازدهم و دوازدهم کارهایی برای انتقال آب و احیای زمین‌های کشاورزی منطقه خوزستان انجام داده است. ۲۹۵ هزار هکتار زمین کشاورزی عمدتا در خوزستان و مقداری در ایلام کانال‌کشی و زهکشی شد و ارزش زمین و محصولاتش چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه خوزستان به‌عنوان قلب تپنده ایران برای همه ما مهم بوده است، ادامه داد: البته خشکسالی و برخی مشکلاتی که از دیرباز در منطقه بود مردم را اذیت می‌کند و آزار می‌دهد. ۵۲ درصد بارندگی کاهش یافت و خشکسالی بی نظیری سراغ ما می‌آید. دمای هوا ۲ و نیم درجه در اواخر خرداد و اوایل تیرماه  گرمتر از گذشته بود.

روحانی افزود: سدهای ما کم آب بود برخی نیرگاه‌های برقابی نتوانست فعال شود. اما صنعت فعال شد و ۱۰ درصد مصرف برق در صنایع ما بالا رفت این جای خوشحالی است یعنی صنعت توسعه پیدا کرده است. البته ماینرها و رمزارزها کارهایی می‌کردند که خلاف و بدون مجوز بود.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه آب امسال کمتر از معمول رها شد تا کشاورزان در کشت پاییزی مشکل نداشته باشند، اظهار کرد: معیار سدهای ما پایان شهریور است. پایان شهریور سخت‌ترین شرایط در سدها را داریم.

وی  اضافه کرد: مردم در عین حال در مشکلات و فشار هستند و هیاتی به خوزستان برای بررسی مشکلات اعزام شد. کل طرحی که آورده بودند با وجود بار مالی زیاد در دولت تصویب شد و گفتم از هر جا که ممکن است بودجه تخصیص یابد.

به معاون اول دستور دادم به خوزستان برود

روحانی افزود: دیروز به معاون اول دستور دادم فردا به خوزستان برود و از نزدیک بررسی کند اگر مشکلی است و درصورت نیاز با من تماس بگیرد.

اعتراض و انتقاد در چارچوب قانون اشکالی ندارد

رییس‌جمهوری با بیان اینکه مردم استان خوزستان، مردمی هوشیار، آگاه و با تحمل بالایی هستند که سالها جنگ را تحمل کردند، گفت: تعدادی که شعار ناصحیحی می‌دهند را باید از این مردم جدا کنیم. ممکن است مردم خوزستان معترض باشند که اعتراض و انتقاد در چارچوب قانون مشکلی ندارد. یکی بگوید آب کم است یا فاضلاب مشکل دارد. این اعتراضات حق مردم است مردمی که در دمای بالای ۵۰ درجه زندگی می‌کنند با مشکل کم آبی این حق طبیعی را دارند که سخن بگویند و حرف بزنند در چارچوب قانون اعتراض کنند.

دولت با همه توان، قدرت و امکانات در خدمت مردم خوزستان خواهد بود

روحانی ادامه داد: یک نااهلی هم این وسط می‌آید از سلاح گرم استفاده کند و عزیزی هم کشته می‌شود. از مردم خوب خوزستان چه عرب زبان، چه فارس زبان و لر که کنار هم مردم عزیز ما هستند خواهش می‌کنم اگر مشکلی است از طریق قانونی انجام شود نگذارید دشمنان ما خوشحال شوند و اجازه ندهند دشمنان از حرکتی سو استفاده کنند. امیدواریم به خوبی از این مساله عبور کنیم و دولت هم با همه توان و قدرت و امکانات در خدمت مردم فهیم خواهد بود.
تبادل نظر ظریف و مسوول اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیرامون برجام   / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده پونک ۴۴۴۷۹۲۰۱

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی عصر روز چهارشنبه «محمد جواد ظریف» با «جوزف بورل» مسوول سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی، موضوعات مرتبط با برجام و همچنین تحولات افغانستان مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با «گردان گرلیچ رادمان» وزیر امور خارجه کرواسی، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه های مختلف مورد رایزنی و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف امروز و روز گذشته نیز با همتایان خود در کشورهای هند، عراق، کوبا، کویت، جمهوری آذربایجان، قطر، آفریقای جنوبی، عمان، ترکیه، پاکستان، توگو و بوسنی و هرزگوین در تماس‌های تلفنی درباره آخرین تحولات منطقه و روابط دو جانبه گفت و گو کرده بود.
دستیابی بانک صادرات ایران به درآمد عملیاتی پایدار / جهش حجم تسهیلات به تولید / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده تهران نو

به گزارش  الف به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ۹۹، دستاوردهای بانک صادرات ایران را در طول ۳۰ ماه اجرای برنامه‌های عملیاتی و برنامه‌های آتی این بانک برای ایفای نقش موثر در اقتصاد کشور و تداوم خدمت به مردم تشریح کرد.
 وی در این مجمع که پس از پنج سال با تقسیم سود کام سهامداران را شیرین کرد، در تشريح بهبود ساختار مالي و سودآوري بانک به مقايسه دارايي‌هاي سال ۹۶ و سال ۹۹ بانک صادرات ايران پرداخت و گفت: دارايي‌هاي بانک از ۱۸۰ هزار ميليارد تومان در سال ۹۶ به ۵۲۰ هزار ميليارد تومان رسيد و حقوق صاحبان سهام که شاخص ويژه بانک به حساب مي‌آيد و نشان دهنده ارزش خلق شده توسط بانک است، از چهار هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان به ۲۰ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان رسید. همچنين حجم سپرده‌ها از ۱۳۴ هزار ميليارد تومان به ۳۶۰ هزار ميليارد تومان افزايش يافت.
مدیر عامل بانک صادرات ایران با بیان این که ارتقاي ۸.۲ درصد سهم بازار بانک به ۹.۳ درصد موفقيتی بزرگ است که با تلاش همه همکاران حاصل شده است، ادامه داد: حجم تسهيلات بانک با تلاش همکاران اعتباري از ۹۳ هزار ميليارد تومان در سال ۹۶ به ۲۷۰ هزار ميليارد تومان و تقريبا سه برابر افزايش يافته و ويژگي مهم آن اين است که عمده تسهيلات جديد به توليد اختصاص یافته است.
صیدی افزود: از سیاست‌های مهم بانک طي اين سال‌ها در اولويت قرار دادن توليد بوده است، چرا که زنجيره توليد از مواد اوليه تا عرضه کننده محصول نهايي موجب مي‌شود تقاضاي کل تحريک شود و فروش بالا برود و بانک صادرات ايران نقش خود را در اقتصاد ايفا کند.
وی افزود: درآمد بانک صادرات ایران از ۱۹ هزار میلیارد تومان سال ۹۶ به ۵۲ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۹۹ رسید و سود عملیاتی این بانک به هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که حاصل از عملیات بانکداری است. همچنان که سود خالص بانک در این زمان به ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.
صيدي با قدرداني از مديران و کارکنان صف و ستاد بانک صادرات ایران گفت: همکاران ما براي رسيدن به اهداف بانک، شعب را در دشوارترین شرايط شيوع بيماري کرونا فعال نگاه داشتند و براي ارتقاي جايگاه و نماد بانک صادرات ايران تلاش کردند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با بيان اين که آمادگي برگزاري مجمع در پايان خرداد ماه سال جاري وجود داشت و مجمع فعلي در مدت زمان قانوني در حال برگزاري است، گفت: با همه افت و خيزهاي شاخص کل بازار سرمايه و قيمت سهام ۵۰ شرکت برتر بورس، نقد شوندگي سهام و ارزش سهام بانک صادرات ايران همچنان قابل ملاحظه است.
صيدي در تشریح گزارش سال مالي ۹۹ گفت: بانک صادرات ايران مطابق با شعار هميشگي خود، همچنان در خدمت مردم خواهد بود.
وي افزود: مهمترين ويژگي سال ۹۹ پايدار سازي سود عملياتي در بانک صادرات ايران بود؛ برنامه‌اي که در مدت ۳۰ ماه در سه مرحله تعريف شد و ثمره آن با تلاش تمامي همکاران بانک به صورت سود عملياتي به بار نشست. در اين سال همکاران بانک با وجود دو مشکل اساسي تحريم‌ها و محدوديت‌هاي بين‌المللي از یک سو و رکود و دشواري‌هاي اقتصادي ناشي از شيوع کرونا از سوی دیگر، تلاش کردند زيرساخت‌هاي بانک را براي ورود به سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که آغاز قرن جديد است، تقويت کنند.
صيدي با اشاره به اين که اين اقدامات جلوه هایی جديد و ماندگار خواهد داشت، اظهار کرد: وظيفه بانک در اين ايام سخت تامين مالي بخش‌هاي حساس جامعه به ويژه کسب و کارهاي خرد آسيب‌ديده از کرونا بود. سه سال مداوم شعار اصلي سال در کشور حمايت از بخش توليد است که تلاش برای تحقق آن اشتغال و شکوفايي اقتصادي را نيز به دنبال خواهد داشت.
وی همچنين حمايت از بخش‌هاي خدمات، فرهنگ و مدافعان سلامت را مورد توجه بانک صادرات ايران خواند.
صیدی با تقديم گزارش خود به شش گروه اصلي سهامداران، سپرده‌گذاران، دریافت کنندگان تسهيلات، کارکنان، نهادهاي مدني و ارائه دهندگان خدمات، آنان را ذينفعان راهبردي بانک توصیف کرد و افزود: بالغ بر ۵۰۰ هزار سهامدار حقيقي و حقوقی بيش از ۱۷۵ ميليارد سهم بانک صادرات ايران را در اختيار داشته و بیش از ۳۹ ميليون سپرده گذار که بیش از يک سوم جمعيت کشور را تشکيل مي‌دهند، بيش از ۳۶۱ هزار ميليارد تومان سپرده نزد بانک دارند.
صيدي گفت: بيش از دو ميليون و ۱۰۰ هزار فقره تسهيلات به ارزش نزديک به ۲۷۰ هزار ميليارد تومان به کساني که کسب و کار آنها از طريق بانک صادرات ايران تامين مالي مي‌شود، پرداخت شده است.
مديرعامل بانک صادرات ايران کارکنان بانک را ديگر گروه ذي‌نفعان استراتژيک عنوان کرد و افزود: کارکنان بانک بیش از ۲۴ هزار نفرند که در سخت‌ترين شرايط، شعب، ستاد، بخش‌هاي پشتيباني و فني و ساير بخش‌ها را ترک نکردند. هيچ گاه تعطيلي در اولویت نبوده و متاسفانه در اولويت دريافت واکسن هم قرار نگرفته‌اند و اين مظلوميت براي همه کارکنان شبکه بانکي باقي است که جاي قدرداني دارد. همچنين بيش از ۳۱ ميليون بازنشسته و نزديک به ۶۰ هزار خانواده که در مجموع بيش از ۳۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود، خانواده بانک صادرات ایران را تشکیل می‌دهند.
صيدي گفت: بانک صادرات ايران به عنوان يکي از سه بانک بزرگ کشور، با نهادهاي مدني همکاري‌هاي گسترده‌اي دارد که از جمله آنها مي‌توان به اتاق‌هاي بازرگاني ايران و تهران، اتاق‌هاي بازرگاني استاني، سازمان‌هاي مردم نهاد، مجلس شوراي اسلامي، شوراهاي شهر و شهرداري‌ها، سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق نوآوري و شکوفايي، صندوق‌هاي بازنشستگي به ويژه صندوق بازنشستگي کشوري، رسانه‌ها و زنجيره توزيع و خدمات و ساير نهادهاي مدني اشاره کرد.
وي بخش‌هاي حمل و نقل، نيرو، pspها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي و مراکز درماني و بهداشتي را ششمين گروه ذي‌نفعان استراتژيک بانک برشمرد و گفت: بانک صادرات ايران سعي کرده است در عمل پاسخگوي تمامي ذي‌نفعان خود باشد.
وي با بیان این که برای بانک همواره ترکيب منابع اهميت دارد تا سودآوري را محقق کند، گفت: سودآوري پاسخ به نياز سهامدار است که بقا و بالندگي سازمان و تداوم فعاليت آن را نیز تضمين مي‌کند. براي سودآوري اقدامات مهمي بايد انجام گيرد که يکي از آنها کاهش بهاي تمام شده پول است. ترکيب بهينه منابع يعني حرکت از منابع گران‌قيمت به سمت منابع ارزان قيمت موجب بهبود قيمت تمام شده پول در بانک صادرات ايران به میزان ۱۵.۲۳ درصد در پايان سال ۹۹ شد.
صيدي گفت: بانک صادرات ايران در بين بانک‌هايي که امسال مجمع برگزار کرده‌اند، تنها بانکي است که بند مربوط به عدم رعايت نرخ سود مصوب شوراي پول و اعتبار را ندارد؛ چرا که به همکاران اصرار و تاکيد کرده‌ بودیم حتي يک مورد بالاتر از نرخ سود مصوب نباید منابع داشته باشيم و البته اين اتفاق در بازار رقابتي بسيار دشوار بود. ما با همين شرايط بهاي تمام شده پول را کاهش و در مقابل سهم بازار بانک را افزايش داديم، اما با توجه به تسهيلات تکليفي نتوانستيم نرخ موثر تسهيلات را به بالاي ۱۸ درصد برسانیم.
وي با اشاره به پرداخت تسهيلات حمايتي قرض الحسنه ازدواج، مشاغل خانگي، کرونا، ودیعه مسکن، خريد تضميني گندم و ... که عموما قرض الحسنه يا با کمترين نرخ سود پرداخت مي‌شوند، اظهار کرد: با وجود این گونه تسهیلات، نرخ موثر سود تسهیلات کاهش خواهد یافت اما بانک صادرات ایران با افتخار این تسهیلات را پرداخت می کند؛ چرا که اگر در جامعه نشاط نباشد و چرخ اقتصاد نچرخد، بانک نیز قادر به فعالیت نخواهد بود و بنابراین ما به دنبال دریافت سود از تسهیلات مذکور نیستیم.
وی با تاکید بر این که فعالیت اصلی بانک صادرات ایران بانکداری و تمام اقدامات آن همسو با این وظیفه اصلی است، افزود: در هیچ جای دنیا هیچ بانکی بدون سرمایه‌گذاری نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و بانک‌ها کمک می‌کنند تا طرح های اقتصادی به اتمام برسد. افزایش میزان سرمایه‌گذاری بانک صادرات ایران نیز با رویکرد بنگاه‌داری توام نبوده و بخش اعظم آن به دلیل فروش بخش زیادی از سهام برای تامین بودجه توسط دولت صورت گرفته است؛ به طوری که دو برابر حجم خرید سهام، بابت تسویه مطالبات از دولت دریافت شده است. در عین حال سهام ارزشمند پالایشگاهی، ترازنامه بانک را بهبود بخشیده و این وضعیت همچنین از پرداخت تسهیلات به چندین طرح نفت و گاز و پتروشیمی و معدن ناشی شده است.
صیدی همچنین مثبت شدن بازده دارایی‌ها تا ۲.۷۹ درصد را رشدی مستمر در جهت بهبود ساختار مالی بانک عنوان کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران کاهش ۳۰۰ شعبه بانک و رساندن تعداد شعب به دو هزار و ۲۷ شعبه تا پایان سال ۹۹ در مسیر چابک‌سازی سازمان را از جمله دستاوردهای بانک از سال ۹۶ تا کنون عنوان کرد و کاهش نیروی انسانی از ۲۹ هزار و ۷۶ نفر به ۲۴ هزار و ۳۶۹ نفر و نیز جوانتر شدن ترکیب سنی و همچنین انتقال بخشی از کارکنان ستاد به شعب را از دیگر اقدامات بانک خواند که موجب شده نسبت کارکنان ستاد به صف از ۳۰.۳ درصد به ۲۶.۹ درصد کاهش یابد.
صیدی همچنین گفت: در بانک صادرات ایران استخدام داشته‌ایم و استخدام هم خواهیم داشت تا با آمدن نیروهای جوان پاسخگوی بازنشستگی همکاران باشیم.
مدیر عامل بانک صادرات ایران کسب رتبه برترین بانک در واگذاری اموال مازاد و گسترش فعالیت در بازار ثانویه را از عوامل مولد سازی دارایی‌ها عنوان کرد و از طرح‌های طراوت (تولید، توسعه و مسکن)، طرح همیان، محیا، تبسم ،‌ ۶۷ و حمایت از کادر درمان را به عنوان دستاوردهای بانک برای پیشتازی در معرفی طرح‌ها و محصولات جدید یاد کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در این مجمع به ذکر برنامه‌های آتی در آستانه هفتاد سالگی بانک پرداخت و گفت: بانک صادرات ایران تلفیقی از سنت و نوآوری است و باید ضمن استفاده از خدمات متنوع بانکداری الکترونیکی به سنت‌ها و آداب بانک نیز پایبند باشیم. مشتریان از ما انتظار دارند که همچنان شعب خود را حفظ کنیم. بر همین اساس همزمان با ورود به قرن جدید، تغییر سبک زندگی مردم مورد مطالعه قرار گرفته و دریافت‌ها و پرداخت‌ها در شعب باید همچنان نقش خود را ایفا کند.
صیدی در ادامه‌، برنامه های آتی بانک را شامل تداوم خلق ارزش از طریق بهینه سازی ساختار مالی، مولدسازی دارایی‌ها و افزایش سود عملیاتی، ایفای نقش حداکثری در تامین مالی بخش‌های ارزش‌آفرین اقتصاد کشور، توسعه عملیات بانکداری بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه و جهان عنوان کرد.
 وی همچنین با اشاره به نقشه راه دیجیتال و تاسیس هلدینگ صاد به عنوان مرکز نوآوری و شتاب‌دهی، محورهایی همچون توانگری بر اساس اعتبار، سادگی، دقت، اطمینان، اعتماد و تجربه را از مزایای نقشه راه دیجیتال برشمرد و گفت: بانک صادرات ایران از این طریق شناخته‌ شده‌ترین نئوبانک دیجیتال کشور، بانک برتر در زنجیره تامین مالی بخش‌های اقتصادی، محبوب‌ترین ارائه دهنده خدمات یکپارچه بانکی خرد و پلتفرم منتخب بانکداری باز و فرابانکداری خواهد شد و همچنان نقش فراهم ‌کننده راه‌حل (solution provider) را ایفا خواهد کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین ارتقای ساختار منابع انسانی و سرمایه‌گذاری، ارتقای نظام حفاظت از اسناد و اطلاعات، توسعه فعالیت در بازار ثانویه و واگذاری دارایی‌ها از طریق بازار سرمایه، تکمیل مراحل اجرایی سند مدیریت ریسک، تداوم نقش آفرینی در ایفای مسئولیت اجتماعی و تثبیت جایگاه بانک به عنوان یکی از سه بانک بزرگ کشور را از دیگر برنامه‌های آتی این سازمان اعلام کرد.

شماره تلفنهای قالیشویی اصل تهران

شمال تهران : 22475637 شرق تهران : 77900891 مرکز تهران : 88216075 غرب تهران : 44273827 جنوب تهران : 66530881

مرمت و تعویض انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

رفوکاری و ترمیم انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

ریشه بافی فرش دستباف و ماشینی

قالیشویی اصل تهران

آمار بازدیدکنندگانz

563913
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه گذشته
همه روزها
9904
8347
18251
473904
9904
254673
563913

آی پی شما : 44.192.22.242
2021-08-01 23:53

درباره ما

مجموعه قالیشویی اصل تهران با داشتن سالها تجربه موفق و داشتن پشتوانه مردمی بواسطه کیفیت مطلوب کار ، توانسته است روز به روز به قله های موفقیت نزدیکتر شود . با گسترش فضای مجموعه در اختیار و افزودن به تعداد پرسنل مجرب خود امکان ارائه سرویس با کیفیت قالیشویی را در سراسر شهر بزرگ تهران محقق نموده ایم .
تلفن مرکزی : 02144273827


ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید :
@ghalishouietehran   @gizviiz
02144273827 تماس با ما