کالاهای اساسی در ۵ ماه اول امسال چقدر گران شد + جدول قیمت

به گزارش فارس، بررسی قیمت کالاهای اساسی و مهم در مرداد ماه امسال نسبت به مرداد ماه سال گذشته نشان می‌دهد که قیمت اغلب کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت، مرغ و شکر رشد داشته است.

براساس این گزارش هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک در مرداد ماه 1400 نسبت به مرداد 1399 در مجموع 18 درصد رشد داشته است که براین اساس قیمت هر کیلوگرم آن از 207 هزار و 856 ریال در مرداد 1399 به 245 هزار و 313 ریال در مرداد ماه 1400 رسیده است.

قیمت برنج تایلندی نیز در مرداد 1400 نسبت به مرداد 1399 در مجموع 50 درصد رشد داشته است و از هر کیلوگرم 103 هزار و 339 ریال در مرداد 1399 به 155 هزار و 102 ریال در مرداد 1400 افزایش یافته است. 

برنج طارم اعلام و برنج داخلی هاشمی درجه یک نیز در مرداد 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 44 و 43 درصد افزایش قیمت داشته است. 

براساس این گزارش قیمت هر کیلوگرم شکر سفید در مرداد ماه سال گذشته 84 هزار و 395 ریال بوده که در مرداد 1400 با افزایش 63 درصدی به 137 هزار و 931 ریال رسیده است. 

گوشت گوساله نیز در بازه زمانی یاد شده 52 درصد افزایش قیمت داشته، به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن از 793 هزار و 502 ریال در مرداد 99 به 1 میلیون و 209 هزار و 360 ریال در مرداد 1400 افزایش یافته است. 

قیمت گوشت گوسفندی دربازه زمانی یاد شده 32 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فارس، قیمت هر کیلوگرم مرغ نیز در مرداد 1400 نسبت به مرداد 1399 در مجموع 53 درصد افزایش داشته است و از هر کیلوگرم 176 هزار و 709 ریال در مرداد 99 به 270 هزار و 471 ریال در مرداد 1400 رسیده است. 

 

دوره جدید صداوسیما با حضور رقبای قدرتمند

رهبر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه هفتم مهرماه در حکمی پیمان جبلی را به ریاست سازمان صداوسیما منصوب کردند. رئيس قبلي سازمان، علی‌عسکری از اردیبهشت‌ماه 1395 سكان مديريت سازمان را بر عهده داشت.

در حكم رهبر انقلاب اسلامي براي رئيس جديد سازمان صداوسیما بر مواردی همچون «ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی»، «هدایت فرهنگی»، «تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی»، «پراکندن امید و نشاط» و «ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی» به‌عنوان اولویت‌های کاری رسانه ملی تأکید شده است.

پيش از اين، پیمان جبلی مسئولیت‌هایی همچون معاونت برون‌مرزی و سیاسی صداوسیما، عضویت هیئت‌علمی دانشگاه صداوسیما، مدیرکل اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکل اخبار شبکه العالم، مدیر دفتر شبکه العالم در بیروت، سفير ايران در تونس و ... را بر عهده داشته است.

پيمان جبلي در اولين مصاحبه بعد از انتصاب به رياست سازمان صداوسيما گفت، رسانه ملی امانت مردم و متعلق به آن‌ها و منادی و مجری بازگشت به مردم است.

جبلی با تأکید بر اینکه مردم صاحبان اصلی رسانه هستند، گفت: صداوسیما باید مصداق واقعی رسانه مردمی باشد؛ رسانه صدای کسانی باشد که صدایشان به‌جایی نمی‌رسد.

پیمان جبلی گفت: صداوسیما باید منعکس‌کننده مطالبات، خواسته‌ها و دغدغه‌های توده مردم باشد و نباید منعکس‌کننده نظرات و منویات یک طبقه خاص آن‌هم طبقه خاصی که جدای از مردم است، باشد.

رسالت سنگين رئيس جديد در صداوسیما

از چند دهه گذشته رسانه‌های صوتي و تصويري با رشد سريع، فراگير و استفاده فوق‌العاده از اينترنت در تمامي جهان با رقيب بسيار قدرتمندي مواجه شدند. اينترنت مرزهاي سخت بين كشورها را از بين برده و سلطه دولت‌ها را با چالش مواجه كرده است. از سوي ديگر ميزان استفاده از شبکه‌های اجتماعي بين مردم به طرز حیرت‌انگیزی افزایش‌یافته است. اين‌ مسئله و موضوع در ايران نيز ظهور و بروز جدي داشته است. لذا مرجعيت مطلق صداوسيما در زمینه‌های مختلف خبري، سرگرمي، آموزشي و ... کاهش‌یافته است.

بخشي از اين مسئله طبيعتاً به رشد فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات و سهولت دسترسي به رسانه‌های جديد است. اما علت ديگر یقینا به ضعف‌ها و کم‌کاری‌ها برمی‌گردد. دراین‌بین اشاره به يكي از آخرين نظرسنجي‌ها كه مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران به‌منظور پایش افکار عمومی در ارتباط با نحوه پیگیری اخبار روز جامعه در روزهای بیست و یکم تا بیست و پنجم شهریور 1400 انجام داده حائز اهميت است.

در اين نظرسنجي جهت بررسی نحوه پیگیری اخبار روز جامعه توسط پاسخگویان در سؤالی پرسیده شد «شما اخبار روز جامعه را بیشتر از چه طریقی پیگیری می‌کنید؟».

طراحي سؤال به‌گونه‌ای بود كه پاسخگویان فقط می‌توانستند یک گزینه را انتخاب کنند. ۴۲.۱ درصد پاسخگویان در پاسخ به این سؤال صداوسیما، ۴۱.۴ درصد فضای مجازی (رسانه‌های اجتماعی و سایت‌‌های خبری)، ۵.۱ درصد شبکه‌های ماهواره‌ای، ۲ درصد دوستان و آشنایان، ۰.۲ درصد روزنامه‌ها و ۶.۹ درصد سایر موارد را انتخاب کرده‌اند. ۲.۳ درصد نیز به این سؤال پاسخ ندادند.

مقایسه این نتایج با یافته‌های پیشین ایسپا نشان می‌دهد پیگیری اخبار روز از طریق صداوسیما در شهریورماه ۱۴۰۰ نسبت به اسفند ۱۳۹۷، ۱۵.۶ درصد کاهش‌یافته است. در مقابل استفاده از فضای مجازی به‌عنوان منبع کسب خبر در این بازه زمانی بیش از ۱۵ درصد افزایش‌یافته است.

اگرچه همين آمار هم نشان‌دهنده جايگاه برتر صداوسيما نسبت به شبکه‌های اجتماعي و ماهواره‌ای است اما بدون شك انتظار می‌رود رويكرد تحولي و پيشرو نسبت به مسائل و اخبار روز حاكم باشد تا ميزان جذب مخاطبان نيز متناسب با تغيير شرايط افزايش يابد.

با توجه به سوابق رئيس جديد صداوسیما اين مسئله قطعاً موردتوجه ايشان نيز قرار دارد. پيمان جبلي در تاريخ يازدهم مردادماه 1399 در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینکه رسانه ملی مانند همه رسانه‌های رسمی جهان در یک رقابت و چالش با فضای اینترنت قرار دارد، عنوان کرد: «این چالش الزاماً یک چالش منفی نیست و می‌تواند یک چالش مثبت باشد».

جبلی ادامه داد: «اگر تاکنون تلویزیون خود را در عرصه رسانه‌ای بی‌رقیب می‌دید، امروز در حال یک رقابت جدی با یک رقیب بسیار قدرتمند است و این رسانه جدید، مفاهیم ارتباطات را به‌نوعی دچار دستخوش کرده است».

جبلی معتقد است: «رادیو و تلویزیون باوجود گسترش فضای مجازی و اینترنت هیچ‌گاه جایگاه خود را از دست نخواهد داد... {اما} در حال حاضر صداوسیما در این دوران گذار قرار دارد که می‌تواند در این رقابت خلاقیت‌های خود را به‌روز کند».

بحث خلاقيت و نوآوري براي تقويت صداوسیما در سال‌های آينده بسيار مهم و حياتي است. به‌ویژه آن‌که رقباي قدرتمندي نيز مقابل آن وجود دارد. البته با توجه به اينكه رئيس جديد سازمان صداوسیما سال‌ها در عرصه مديريت اخبار داخلي و خارجي و در شبکه‌های مختلف حضورداشته و با فضاي بین‌المللی نيز آشناست انتظار می‌رود اين آگاهي منجر به پيشرفت رسانه‌های داخلي شود و تأثیرگذاری آن‌ها را افزايش دهد.

افزایش نرخ تورم نقطه‌ای خانوارهای استان تهران+ جزییات

مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران گفت: با این افزایش نرخ تورم خانوارهای استان تهران در شهریور ۱۴۰۰ به‌طور میانگین ۳۹.۱ درصد بیشتر از شهریور ۱۳۹۹ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نیز به ۶۴.۸ درصد و همین نرخ برای گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات به ۳۲.۱ درصد در شهریور ۱۴۰۰ رسیده است.

وی افزود: درگروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات، زیرگروه‌های سبزیجات، روغن‌ها و چربی‌ها  و ماهی‌ها و صدف‌داران به ترتیب با نرخ تورم نقطه‌ای ۸۹.۹ درصد، ۸۷.۷ درصد و ۷۶.۷ درصد دارای بیشترین درصد تغییرات شاخص نسبت به ماه مشابه سال گذشته بوده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به نرخ تورم ماهانه شهریور ۱۴۰۰  که نشان‌دهنده درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به مرداد ۱۴۰۰ است گفت: در استان تهران این رقم به ۴.۴ درصد رسیده است و به‌عبارت دیگر شاخص کل قیمت کالاها و خدمات خانوارهای شهری در ماه شهریور، نسبت به مردادماه  با رشد ۴.۴ درصدی همراه بوده است. همچنین نرخ تورم ماهانه خانوارهای استان در مرداد ماه رقم ۳.۱ درصد بوده است و مقایسه این ارقام نشان می‌دهد که مقدار این شاخص، طی ماه‌های اردیبهشت با رقم ۰.۹ درصد تا شهریور سیر صعودی داشته است.

شفیعی تاکید کرد: نرخ تورم ماهانه برای گروه‌های عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات خانوارهای استان در شهریورماه ۱۴۰۰ دارای رقم ۵.۷ درصد بوده که در مقایسه با ارقام ماه‌های گذشته روندی کاملا صعودی را نشان می‌دهد و مقدار این نرخ برای این گروه‌های عمده، در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد به ترتیب ارقام ۳.۲ درصد، ۳.۳ درصد و ۵.۵ درصد بوده است. در شهریورماه ۱۴۰۰ ، زیرگروه‌های شیر، پنیر و تخم‌مرغ و سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات) به ترتیب با نرخ تورم ماهانه۱۲.۲ درصد و ۱۰.۴ درصد، دارای بیشترین درصد تغییرات شاخص نسبت به ماه گذشته بوده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به نرخ تورم سالانه برای خانوارهای استان تهران اشاره کرد و افزود: نرخ تورم سالانه برای خانوارهای استان تهران به رقم ۴۱.۸ درصد در شهریورماه ۱۴۰۰ رسیده است و به این ترتیب درصد تغییرات شاخص نسبت به دوازده ماه منتهی به ‌ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته معادل ۴۱.۸ درصد رشد داشته است همچنین نرخ تورم سالانه در شهریورماه ۱۴۰۰  برای گروه‌های عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات خانوارهای استان دارای رقم ۵۸.۲ درصد بوده است که این شاخص نیز در مقایسه با ارقام ماه‌های خرداد الی مرداد از روندی صعودی برخوردار است و مقدار این شاخص در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد به ترتیب ۴۹.۲ درصد، ۵۲.۴ درصد و ۵۵.۳ درصد بوده است و بیشترین میزان تغییرات نرخ تورم سالانه در این گروه‌های عمده، مربوط به زیر گروه‌های خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات و ماهی‌ها و صدف‌داران به ترتیب با ۷۵.۸ درصد و ۶۹.۴ درصد است.

برای درک معنا و مفهوم عمیق تری از زندگی این ۸ کتاب را بخوانید

 

معنای زندگی برای هر یک از ما متفاوت است اما همه ما به دنبال این هستیم تا معنای زندگی خود را پیدا کنیم. برای برخی از ما این امر یک مسیر همیشگی و مادام‌العمر است. برخی از ما تلاش می‌کنیم گام‌های درستی برداریم تا درنهایت دریابیم چرا اینجا هستیم و قرار است در زندگی خود چه کار کنیم. اگر شما نیز در جستجوی معنای زندگی هستید در ادامه با چند کتاب آشنا می‌شوید که در این زمینه می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند.

انسان در جستجوی معنا

این کتاب توسط ویکتور فرانکل، روانپزشک اتریشی، بازمانده هولوکاست و بنیان‌گذار لوگوتراپی نوشته شده است. فرانکل در کتاب خود استدلال می‌کند که وظیفه ما در زندگی این است که به آن به هر شکل ممکن معنا بدهیم. او مطرح می‌کند که ما حتی باید در رنج‌های خود معنا پیدا کنیم وگرنه باخته‌ایم. او در اتوبیوگرافی متاثرکننده خود می‌نویسد کسانی که در اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها معنای زندگی خود را پیدا می‌کردند بیشتر احتمال داشت که از آن شرایط جان سالم به درببرند. بنابراین، خواندن این کتاب به‌خصوص در زمان‌های دشوار زندگی می‌تواند بسیار الهام‌بخش و کمک‌کننده باشد.

قلعه حیوانات

خلاصه کتاب قلعه حیوانات از این قرار است که گروهی از حیوانات در یک مزرعه زندگی می‌کنند و علیه اربابان انسانی خود دست به شورش می‌زنند تا بتوانند جامعه‌ای آزاد و برابر را بنا کنند. بااین‌حال، پس از اینکه یک خوک رهبری آن‌ها را به عهده می‌گیرد این رویاها نقش بر آب می‌شوند و خوک به آن‌ها نشان می‌دهد که اگرچه همه با یکدیگر برابرند اما برخی از دیگران برابرترند . کتاب مزرعه حیوانات اثر جورج اورول یک طنز سیاسی اجتماعی گزنده است که خواندن آن خالی از لطف نیست. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که خرید یا دانلود PDF این کتاب را فراموش نکنید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی

تنزین گیاتسو، چهاردهمین دالایی لامای تبتی با همکاری یک روانپزشک به نام هوارد سی. کاتلر، کتاب هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی را نوشته است. او در این کتاب، اندیشه بودایی را چارچوبی جامع برای خودسازی اخلاقی معرفی می‌کند و معتقد است که ما می‌توانیم شادی، رفاه و شفقت را توسعه دهیم. درواقع، دالایی لاما مهربانی را اساس دین خود می‌داند و بر این باور است که اگر می‌خواهیم خود را تغییر دهیم اول باید به شفقت بپردازیم.

تله شادمانی

راس هریس، روانشناس استرالیایی در کتاب تله شادمانی این تصور که معنای زندگی جستجوی خوشبختی است را به چالش می‌کشد. او برخلاف دیگر متفکران، در کتاب خود ما را ترغیب نمی‌کند تا افکار و احساسات منفی خود را به چالش بکشیم، بلکه از ما می‌خواهد که افکار و احساسات منفی خود را شناسایی کنیم، آن‌ها را بپذیریم و سپس رهایشان کنیم. او مطرح می‌کند که نیروی اراده، بسیار محدود است و بسیار بهتر است که یاد بگیریم شرایط خود را مدیریت کنیم نه اینکه تمام انرژی خود را صرف تلاش برای اجتناب از افکار بد یا تغییر آن‌ها کنیم. برای تشخیص افکار منفی از این روش‌ها کمک بگیرید .

نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی

اکهارت توله، نویسنده این کتاب مطرح می‌کند که معنای زندگی صرفا حضور داشتن است. بااین‌حال، حضور داشتن واقعی، کار ساده‌ای نیست. به گفته اکهارت توله، کلید زندگی در زمان حال این است که با جریان تفکرات غیرارادی و بی‌وقفه خود مبارزه کنیم و در عوض سعی کنیم در موقعیت‌های مختلف مانند یک ناظر بی‌طرف عمل کنیم و نظاره‌گر ذهن خود باشیم، بدون اینکه پرحرفی‌های آن را جدی بگیریم. تماشای ذهنمان تنها کاری است که باید انجام دهیم و این امر شامل خودداری از تجزیه‌وتحلیل و قضاوت است.

راه و روش ارسطویی: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد

ارسطو بر این باور بود که شادی هدف نهایی زندگی بشر و بالاترین کامیابی است. علاوه بر این، برای رسیدن به آن، تحقق پتانسیل‌ها و بالاترین ظرفیت انسانی ضروری است. ارسطو اعتقاد داشت که عملکرد اصلی ما به‌عنوان انسان، فعالیت منطقی و مطابق با فضیلت است. بنابراین، خوشبختی ارسطویی رابطه‌ای ناگسستنی با عمل فضیلت‌آمیز دارد. برای درک پتانسیل خود، لازم است بر روی واکنش‌های هیجانی و رفتاری خود کار کنیم تا به بهترین نسخه از خودمان تبدیل شویم.

کیمیاگر

کتاب کیمیاگر توسط پائولو کوئیلو نوشته شده است و داستان آن در مورد سفر یک پسر چوپان به اهرام مصر برای پیدا کردن یک گنج مدفون است. خواندن این کتاب به شما می‌آموزد که اشتیاق داشته باشید، خودتان باشید، از شکست نترسید و بر ترس‌های خود غلبه کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید افسانه خود را کشف کنید، هدف نهایی خود باشید و نشانه‌ها را درک کنید خرید یا دانلود رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو را از دست ندهید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

پیشگویی آسمانی

این کتاب به اندازه کتاب کیمیاگر تاثیرگذار و الهام‌بخش است. در کتاب پیشگویی آسمانی، قهرمان داستان به پرو می‌رود تا نوشته اسرارآمیزی را پیدا کند که حاوی نه بینش در مورد زندگی است. او در سفر خود با کشیش‌ها و اساتید متعددی روبرو می‌شود که آن‌ها نیز به دنبال این دست‌نوشته هستند. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند پذیرای خوش‌اقبالی‌ها شوید و با کنار گذاشتن تمایل خود برای کنترل همه موقعیت‌ها، پذیرای ناشناخته‌ها و رمز و رازها باشید. همچنین، اگر می‌خواهید معنای زندگی خود را پیدا کنید، خواندن این کتاب را هرگز از دست ندهید.

درنهایت، همانطور که حتما متوجه شده‌اید هر کتاب ایده متفاوتی در مورد معنای زندگی ارائه می‌دهد. این امر نشان می‌دهد که آنچه در مورد درک معنا و مفهوم زندگی اهمیت دارد این است که شما برای کشف معنا تلاش کنید یا آن را ایجاد کنید. هیچ معنای جامعی برای زندگی وجود ندارد که بتوانیم از آن به‌سادگی استفاده کنیم. خواندن این کتاب‌ها می‌تواند به شما ایده بدهد که چگونه برای درک معنای زندگی شروع کنید.

نویسنده: مینا معین اسلام

روزنامه شرق: نباید امضای چین و روسیه را تضمین بدانیم

به گزارش مشرق،روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «ریشه‌های بی‌اعتمادی به سیاست شرق‌گرایی» نوشت:«رویکرد جدید سیاست خارجی ایران مبنی‌بر اعتماد بیش‌ازحد به روسیه و چین به‌ویژه امضای توافق‌نامه راهبردی با چین و سپس عضویت ایران در پیمان شانگهای به‌معنای فاصله‌گیری از اصل محوری سیاست خارجی ایران یعنی شعار نه شرقی نه غربی است، مضافا اینکه ذهنیت تاریخی ایرانیان از رفتار این دو کشور در قبال ایران همراه با واقعیت‌های حاکم بر سیاست بین‌الملل در جهان امروز در تضاد با این رویکرد در سیاست خارجی ایران یعنی اتکا به یک بلوک و قراردادن تمام تخم‌مرغ‌های خود در سبد یک‌ اردوگاه است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«کارگزاران سیاست خارجی ایران در دولت سیزدهم با توجه به تجربیات گذشته نباید در عالم سیاست بین‌الملل به هیچ کشور یا اردوگاهی اطمینان کامل داشته باشند و تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد بگذارند، بلکه برای تأمین منافع ملی، واقعیات را مدنظر قرار دهند و از کوچک‌ترین فرصت بیشترین استفاده را ببرند».

روزنامه ای که در اوج اقدامات خصمانه آمریکا و علیرغم سابقه سیاه کاخ سفید در لگدمال کردن توافقات بین المللی، تیتر «امضای کری تضمین است؛ اطمینان تهران از اجرای برجام» را در صفحه اول منتشر کرد، حالا از لزوم بی اعتمادی در سیاست خارجی سخن می گوید.

شرق همان روزنامه ای است که در یک اقدام جالب توجه دیگر با انتشار عکس روحانی در کنار اوباما و هیلاری کلینتون، رنگ عبای روحانی را با لباس هیلاری سِت کرد و این طرح تبلیغاتی با بازخورد منفی افکارعمومی مواجه شد.

وقتی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد، جریان اصلاح طلب با ذوق زدگی اعلام کرد که ایران شاهد یک «آبان رویایی» در سال 99 خواهد بود و بایدن به سرعت به برجام بازگشته و اجرای تعهدات آمریکا را از سر می گیرد و ما در زمانی کوتاه شاهد گشایش عظیم اقتصادی خواهیم بود.

بر همین اساس روزنامه شرق با انتشار تصویر بزرگی از بایدن در صفحه اول، با تیتر «دست رد به پوپولیسم» از انتخاب بایدن استقبال کرد.

«مهدی رحمانیان» مدیرمسئول روزنامه شرق چندی بعد درباره چرایی بزک دولت اوباما و مبالغه درباره برجام اذعان کرد:«من مبالغه را قبول دارم. این مبالغه‌ها باید می‌شد به این خاطر که فضا خیلی فضای تنگ و ترشی بود، دولت باید در حقیقت این موضوع را قدری بزک می‌کرد که بتواند حرفش را به کرسی بنشاند».

مشکل جریان اصلاح طلب در سیاست خارجی این است که ایران را «رعیت» و آمریکا و اروپا را «ارباب» می بیند. این طیف معتقد است که ایران باید در مقابل آمریکا همانند برده ای در مسلخ و بره ای در مذبح باشد.

اما در دیپلماسی نگاه به شرق، نگاه ارباب و رعیتی به هیچ عنوان مدنظر نیست و اساس کار بر پایه تعامل دوسویه و احترام متقابل است.

در سیاست خارجی، هیچ کشوری صد در صد قابل اعتماد نیست اما تجربه ثابت کرده است که آمریکا صد در صد غیرقابل اعتماد است.

 

اسلامی: آژانس نباید بازیچه گروه‌های تروریستی باشد

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران که به منظور دیدار با مقامات هسته‌ای روسیه در مسکو حضور دارد، در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک این کشور درباره «میزان سطح غنی‌سازی اورانیوم» در جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران در چارچوب پادمان متعهد به قوانین است و اصل بر تعهد به NPT می‌باشد؛ افزون بر این موضوع ایران به عنوان یک کشور اسلامی، با فتوای رهبری عظیم الشأن، ایشان عدم اشاعه سلاح هسته‌ای را تکلیف دانستند. این موضوع خود فراتر از قانون می‌باشد و لازم الاجراست؛ بنابراین برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح‌آمیز است و مرز غنی‌سازی به میزانی است که پروژه‌های صلح‌آمیز قابل اجرا باشد.

معاون رئیس جمهور درباره مواضع اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و عدم اجازه دسترسی به دوربین های نظارتی در سایت کرج اظهار داشت: در ایران بر اساس پادمان سالهاست که آژانس دوربین نظارتی دارد و بازرسی‌های آژانس مداوم انجام می‌شود، بر اساس وظایف نظارتی آژانس، بازرسی‌ها از طریق دوربین یا سرزدن حضوری بازرس‌ها انجام می‌گیرد و سیستم های نظارتی مختص به کشورهای دیگر هم می‌باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل شیطنت‌ها و دشمنی هایی که با ایران می‌شود، نحوه برخورد با برنامه هسته‌ای ایران سیاسی و گزینشی و تبعیض آمیز بوده، این رفتار کاملا غیرقانونی و مردود است. جمهوری اسلامی ایران در راستای اعتماد سازی تاکنون خویشتن داری کرده و با حسن نیت رفتار کرده است. آژانس مشکلی در نظارت پادمانی تاکنون با ایران نداشته است اما در مورد نوع دوم دوربین ها که بر اساس توافق نامه برجام توسط آژانس نصب شده است، باید بگویم که این اقدام در یک معامله بوده و حسن نیت ایران را ثابت می‌کند، آنها متعهد شدند که تمام تحریم های ذکر شده در برجام را لغو کنند و تسهیل گری در دستیابی ایران به تکنولوژی، امکانات و مواردی که در توافق قید شده است را ایجاد کنند. این معامله دو سویه است، یک قدم طرف مقابل (۵+۱) بر می‌دارد و یک قدم هم در مقابل ایران بر خواهد داشت. در این توافق کشور آمریکا و اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکردند و با توجه به اینکه ایران بخشی از فعالیت های هسته‌ای را ذیل این توافق کاهش داد، این دوربین ها برای رصد کاهش فعالیت های هسته‌ای ایران نصب شده بودند؛ حدود ۲.۵ سال از این توافق گذشته است و هیچکدام از تعهدات طرف مقابل انجام نشده است.

اسلامی گفت: ایران داوطلبانه نظارت اضافی و الحاقی را در جهت اعتماد سازی پذیرفته فقط برای اینکه تحریم ها برداشته شود. اما شاهد تحریم های جدید ظالمانه، غیرانسانی، غیر قانونی و پرتکرار بجای رفع تحریم ها هستیم. طبق پادمان نظارت‌ها انجام می‌شود، وقتی به تعهدات خودتان عمل نکردید چه نظارتی میخواهید فراتر از پادمان داشته باشید؟! جمهوری اسلامی ایران طبق قانون عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از اول با صدای بلند گفته‌ایم، هیچ برنامه نظامی نداریم. این اتهامات و حرف های پرتکرار و مشمئز کننده هیچ جایگاهی ندارد.به خاطر تخریب ذهن مردم دنیا نسبت به برنامه هسته‌ای ایران متأسفیم؛ انرژی هسته‌ای برای همه کشورها یک حق است و سلاح هسته‌ای برای همه کشورها باید ممنوع باشد، جای تعجب است که کشوری موضوع هسته‌ای ایران را پیگیری می‌کند که خودش داری سلاح هسته‌ای هست و NPT را امضا نکرده است. مردم ایران از زبان زور استقبال نمی‌کنند؛ ما صادقانه رفتار کردیم و این دشمنی ها بر مردم ایران تاثیری نخواهد گذاشت. راه غلط در پیش گرفته توسط طرف آمریکا و اروپایی‌ها باید متوقف شود و بیش از این به منافع مردم ایران لطمه نزنند.
 
وی افزود: هیچ اختلاف نظر عمده ای با آژانس نیست، این موضوع اخیر سایت کرج این است که سایت مدنظر بر اساس حادثه تروریستی و با هدایت تروریست ها تخریب شده، آژانس هم این اقدام را محکوم نکرده است، این سایت در حال بازسازی می‌باشد و پرونده مراجع قضایی و امنیتی در سایت کرج باز است، ما در تهران و هم در وین و هم در بیانیه مشترک اعلام کردیم که کارت حافظه دوربین های مشخص شده، بنابراین موارد مشخص شده تعویض شدند و مورد سایت کرج هم بعد از عدم محکومیت حمله توسط آژانس که این اقدام به نوعی تشویق تروریست می‌باشد، دسترسی‌ها محدود شد و این اقدام آژانس فقط جای تأسف دارد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص اظهارات آژانس مبنی بر وجود ذرات اورانیوم با منشأ انسانی در ایران گفت : این موضوع از همان داستان های گروه ضد انقلاب و تروریستی هست که در پناه امن اروپایی ها زندگی می‌کنند و تأمین مالی می‌شوند و با اخبار کذب آژانس را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در تفاهم نامه برجام این موضوعات بحث شده و پرونده بسته به حساب می‌آید. با ترفندهای فتنه آمیز و کاغذ و عکس ماهواره ای که اصالتی ندارد و با شواهد غیرمستدل اتهام وارد می‌کنند که این رفتار ها نخ نما شده است؛ آژانس نباید بازیچه گروه‌های تروریستی قرار بگیرد.

رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اصل توافق نامه و حمایت از برجام اظهار داشت: برجام تصمیم جمهوری اسلامی ایران بوده است؛ هدف پاکی از سوی ایران در این توافق نامه وجود دارد و آن رفع اتهامات علیه برنامه هسته‌ای ایران بوده است. رفع این اتهامات هزینه تأخیر در توسعه و پیشرفت برنامه هسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشته است؛ تا اعتماد طرف مقابل جلب شود. جای تأسف دارد که جامعه بین‌المللی بعد از ماه‌ها مذاکرات و امضای سند ، این توافق را نقض میکنند و مدعی هم می‌شوند. در حال حاضر فقط جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به خاطر انجام کامل توافق و نقض تعهدات طرف مقابل، مدعی باشد.
 
معاون رئیس جمهور در خصوص مهمترین موضوعات همکاری ایران و روسیه در زمینه انرژی هسته‌ای بیان کرد: همکاری های ایران و روسیه در حوزه نیروگاه اتمی بوشهر است و شامل سه بخش می‌شود؛ نیروگاه شماره ۱ که در مدار است و از فعالیت خوبی برخوردار می‌باشد؛ قراداد جدید برای احداث دو واحد نیروگاهی داریم که در حال اجرا است و مذاکرات خوب و اثربخشی با همتای روسی داشتیم.
 
اسلامی در خصوص اظهارات اخیر یکی از مقامات سابق کشور آمریکا درباره امکان در اختیار قرار دادن سلاح هسته‌ای توسط پاکستان به طالبان گفت: آمریکایی ها مسئول ایجاد ناامنی در منطقه هستند؛ مولد این شرایط آمریکایی‌ها هستند.

فارین پالسی؛ سیاست‌ «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران کاملا شکست خورد

به گزارش فارس، «دنیس راس» مسئول امور ایران در دستگاه دیپلماسی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» با اشاره به سیاست‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در غرب آسیا (خاورمیانه) و خروج این کشور از افغانستان تصریح کرد: «ایرانی‌ها به وضوح دیگر هراسی از ما ندارند که این به خودی خود به مفهوم آن است که ما در حقیقت نه در موضوع هسته‌ای و نه در منطقه، دیگر سطحی از بازدارندگی نداریم».

راس سیاست‌های اشتباه ایالات متحده در پیشبرد کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی را نتیجه وضعیت فعلی دانست که در برنامه هسته‌ای ایران به وجود آمده است.

وی در این خصوص ادامه داد: «ایران در حال حاضر نوعی از رویکرد فشار حداکثری را در قبال ایالات متحده در پیش گرفته است و رویکرد ترامپ را در قبال ما به کار گرفته است و این انتظار وجود دارد که ما قبول خواهیم کرد».

سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران کاملاً شکست خورد

نشریه آمریکایی فارین پالسی در گزارش خود با اشاره به اظهارات راس نوشت، در سال ۲۰۱۸، ترامپ با حمایت مشتاقانه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی به صورت یکجانبه از برجام خارج شد و سیاست «فشار حداکثری» را علیه ایران در پیش گرفت که شامل وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران نیز می‌شد به این امید که ایران را مجدداً برای پذیرش توافق مورد قبول ایالات متحده، به میز مذاکره بازگرداند که این تلاش کاملاً شکست خورد و شرط بندی نتانیاهو مبنی بر این که ایران تحت فشار تحریم‌ها سقوط خواهد کرد یا ترامپ مجبور به حمله نظامی به ایران می‌شود، اشتباه از کار درآمد.

آمریکا می‌خواهد همچنان در غرب آسیا مداخله داشته باشد

این نشریه آمریکایی به بخشی‌ از تلاش‌های آمریکا برای ادامه مداخله در منطقه غرب آسیا نیز اشاره کرد و نوشت که روز دوشنبه هفته جاری، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا برای رسیدگی به مسئله جنگ ریاض در یمن به عربستان سعودی رفت که نشان می‌دهد که واشنگتن قصد دارد همچنان در منطقه تعامل و مشارکت داشته باشد.

فارین پالسی در ادامه به توانمندی‌های هسته‌ای ایران اشاره کرد و نوشت، خواه ایران به نقطه ساخت آشکار یک سلاح اتمی برسد یا خیر، نگرانی مهم‌‌تری وجود دارد و آن این است که همچون ژاپن، دانش و اورانیوم غنی‌شده را برای ساخت سریع سلاح اتمی داشته باشند و این امر توازن قدرت در منطقه را به طرز چشمگیری تغییر می‌دهد.

این گزارش در حالی از سلاح اتمی سخن به میان آورده است که ایران بارها تأکید کرده که به هیچ عنوان به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

ایران در حال حاضر اولویت آمریکا نیست

این نشریه آمریکایی سپس به افزایش بی‌اعتمادی صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و دیگر همپیمانان آمریکا همچون امارات به واشنگتن اشاره کرد و به نقل از «عاموس هارل» ستون نویس روزنامه «هاآرتص» نوشت:‌ «نگرانی زیادی درباره آن چه در افغانستان رخ داد، وجود دارد و برای اسرائیلی‌ها روشن شد که اولویت‌های آمریکا در حال حاضر، چین و کوید و تغییرات اقلیمی هستند و ایران جزء سه اولویت برتر نیست».

خرابکاری صهیونیست‌ها در ایران به دلیل ناتوانی در رویارویی با تهران

هارل در مصاحبه‌ای به خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی علیه ایران اشاره کرد و گفت از آن جایی که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی، ارتش این رژیم را برای اقدام نظامی علیه ایران آماده نکرده است، کارشناسان امنیتی رژیم صهیونیستی با عجله در حال بحث درباره گزینه‌های جدید از جمله اقدامات خرابکارانه‌ای چون ترور دانشمندان هسته‌ای ایران هستند.

ناتوانی آمریکا در منزوی کردن ایران

فارین پالسی سپس به ناکارآمدی آمریکا در منزوی کردن ایران در جامعه بین‌الملل نیز اشاره کرد و کشورهای مهمی که زمانی به ائتلاف تحت رهبری آمریکا پیوسته بودند، هم‌اکنون در حال همکاری با ایران هستند مثل چین که برای تجارت مجدد با تهران ابراز آمادگی کرده است و خرید نفت از ایران را از سرگرفته است.  

از طرف دیگر، جمهوری اسلامی ایران ارسال سوخت به حزب‌الله لبنان از طریق سوریه را از سرگرفته است و در روزهای گذشته، پکن درخواست تهران برای پیوستن به سازمان همکاری شانگهای را پذیرفته است.

یران در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. اما علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

دولت «جو بایدن» مدعی است قصد دارد از طریق مذاکرات جاری در شهر وین، پایتخت اتریش زمینه‌های لازم برای بازگشت کشورش به توافق هسته‌ای برجام را فراهم کند. با این حال، تاکنون شش دور مذاکره در شهر وین میان آمریکا و سایر طرف‌های برجام غیر از ایران برای تسهیل بازگشت آمریکا به برجام بی‌نتیجه مانده است. طرف‌ها می‌گویند پیشرفت‌های ملموسی در این مذاکرات حاصل شده اما پاره‌ای اختلافات کماکان باقی است.

یکی از زمینه‌های اختلاف در این مذاکرات اصرار آمریکا بر حفظ برخی از تحریم‌هایی است که دولت «دونالد ترامپ» بعد از خروج از برجام علیه ایران اعمال کرده است. مضاف بر این، دولت بایدن اعلام کرده هیچگونه ضمانتی نمی‌تواند درباره عدم خروج دوباره دولت‌های بعدی آمریکا از برجام بدهد.

آلبوم “از تهران با عشق” بزودی منتشر میشود

آلبوم موسیقی “از تهران با عشق” اثر علی زرکف بزودی منتشر میشود. پروژه تحقیق و ساخت این آلبوم قریب ۱۰ سال به طول انجامیده است و علی زرکف در راس ساخت این اثر در مقام آهنگساز و تولید کننده قرار دارد.

این آلبوم دارای ۷ قطعه بوده و ساخت ملودی، تنظیم و نوازندگی کلیه سازها توسط او انجام شده است. سبک کلی اثر کلاسیک-پاپ است ولی جنبه های متفاوتی از سایر سبک ها نظیر جز و راک در آهنگ ها طراحی شده اند.

تعدادی از قطعات احساسی و تعدادی شاد و با ریتم تند تر هستند. قطعات احساسی عموما درونمایه عاشقانه دارند و ارتباط عمیقی بین آنها و مسائل روحی عاطفی وجود دارد.

از میان قطعات یک قطعه به جانباختگان پاندمی کرونا اختصاص یافته و تقدیم گردیده است.

ساز اصلی در طول اکثر قطعات پیانو است و عموما تلاش آهنگساز در استفاده از پیانو برای بیان ملودی آثار بوده است طوری که به دور از پیچیدگی های مرسوم، موسیقی بتواند به سادگی حرف خود را بزند.

ساز دیگری که بیشترین استفاده از آن شده ساز “هارپژی” است که علی زرکف تنها نوازنده این ساز در ایران است. نوازندگی این ساز ترکیبی از نوازنگی پیانو و گیتار بطور همزمان است و آن بصورت دست ساز از چوب ساخته شده و با سیم و پیکاپ مخصوص تجهیز گردیده است.

سایر سازهای استفاده شده در این آلبوم چه انسامبل ها و چه سلو ها پروگرمینگ شده و سعی وافری گردیده است که خروجی نهایی کار به بهترین شکل ممکن رضایت خاطر و لذت شنیداری مخاطب را فراهم کند.

شایان ذکر است میکس این آلبوم بعهده آرش پاکزاد و رامین مظاری بوده و توسط آرش پاکزاد مستر شده است.

این آلبوم در تاریخ بیستم مهر ماه ۱۴۰۰ از تمامی پلت فرمهای رسمی و معتبر پخش موسیقی در دسترس علاقمندان خواهد بود.

بررسی بهترین کتاب ها درباره دوستی از دیدگاه خوانندگان

 

اگر به دنبال راهی برای بهتر کردن روابط خود با دیگران هستید و می‌خواهید روابط صمیمانه‌تری با آنها برقرار کنید، باید خودتان را بهتر بشناسید و در عین حال از پیچیدگی روابط، آگاهی بیشتری پیدا کنید و مسلما در این راه کتاب‌ها دوستان خوبی خواهند بود. بنابراین بی‌آنکه بخواهیم مقدمه را طولانی‌تر کنیم، اجازه دهید به سراغ معرفی چند کتاب برویم که رتبه بالایی در آموختن این مهارت‌ها دارند.

آیین دوست‌یابی دیل کارنگی

دیل کارنگی از نویسنده‌های پیشرو حوزه خودشناسی و مهارت‌های اجتماعی است و در زمان قید حیات خود علاوه بر کتاب محبوب «آیین دوست یابی» کتاب‌های دیگری مانند آیین زندگی، لینکلن ناشناخته و کتاب‌های زیادی درباره هنر گفتگو به چاپ رساند. همچنین موسسه‌ راهبری را تاسیس کرد که در بیش از 80 کشور جهان شعبه دارد و کار آن آموختن مسائل راهبری و ارتباط با دیگران است.

جدا از معرفی نویسنده کتاب، باید بگوییم، آیین دوست‌یابی تا کنون بیش از 15 میلیون بار به فروش رفته است و با متن ساده و روانی که دارد، برای هر خواننده‌ای دوست‌داشتنی بوده است. در شش بخش این کتاب، مباحث مختلفی از نحوه ارتباط با دیگران، راه‌های تاثیرگذاری، زندگی زناشویی و روابط دوستی صحبت شده است و برای همه این موارد مثال‌های عینی از افراد مشهور و معمولی را گردآوری شده است.

نقدهای بسیار خوبی از طرف خوانندگان برای این کتاب در goodreads نوشته شده است و بسیاری افراد این کتاب را برای چندین بار مطالعه کرده‌اند و آن را راهنمای عملی تغییر دیدگاه‌ها درباره دوستی و روابط با دیگران می‌دانند. همچنین این کتاب در ایران توسط مترجم‌های مختلفی ترجمه شده‌ و ناشران مختلفی آن را چاپ کرده‌اند.

اگر با این توضیحات مایل به خواندن کتاب هستید، باید این نکته را یادآور شویم که به روش‌های مختلفی می‌توانید به آن دست پیدا کنید. خلاصه، نسخه کتاب صوتی و الکترونیکی آن را در مراکز مختلفی پیدا خواهید کرد و به راحتی می‌توانید اقدام به خرید نسخه الکترونیکی کتاب آیین دوست یابی کنید و آن را برای همیشه در گوشی همراه، تبلت و یا لپتاپ خود داشته باشید. همچنین نسخه‌های فیزیکی آن قابل خریداری به روش آفلاین و آنلاین است.

اسرار زبان بدن آلن و باربارا پیز

کتاب جامع اسرار زبان بدن، همانطور که از نامش پیداست، درباره رازهایی از نحوه حرکات بدن صحبت می‌کند و تاثیری که این نوع حرکات روی روابط دارند. برای مثال، زمانی که دو نفر در حال صحبت هستند، با نگاه کردن به زبان بدنشان، ناگفته‌های زیادی را متوجه خواهید شد. حرکات چشم، دست، ژست‌هایی که در حین گفتگو گرفته می‌شود، نحوه آرایش و پوشش، همگی اطلاعات زیادی درباره طرف مقابل به شما می‌دهند و به این ترتیب تاثیر زیادی روی روابط شما دارند.

بنابراین با این توضیحات اگر علاقمند به خواندن این کتاب هستید، می‌توانید نسخه فیزیکی و یا الکترونیکی آن را به صورت آفلاین و یا آنلاین به راحتی پیدا کنید.

دوست نابغه من النا فرانته

در این بخش، به شما پیشنهاد یک رمان تقریبا 300 صفحه‌ای را می‌دهیم که نویسنده‌ای ایتالیایی آن را نوشته و داستان دو دختر بچه را به خوبی تا دوره‌های میانسالی به تصویر کشیده است و از همین‌رو تعداد زیادی داستان و ماجرا از این دو دوست یاد خواهید گرفت. با خواندن این رمان، به راحتی می‌توانید درباره روابط انسانی، پیچیدگی‌های آنها، تاثیراتی که دوستی‌ها روی هم دارند، یاد بگیرید.

از طرفی، نویسنده کتاب، خانم النا فرانته، نام مستعاری از نویسنده واقعی است که به جز این کتاب، نوشته‌های مشهور دیگری را نیز به چاپ رسانده است و مخفی کردن شخصیت واقعی‌اش، باعث شهرت بیشتر کتاب‌های او شده است.

دانلود نسخه اینترنتی دوست نابغه من را می‌توانید به راحتی از مراجع معتبر دریافت کنید و اگر به دنبال خواندن نسخه فیزیکی هستید، روش‌های اینترنتی و آفلاین برای دریافت این کتاب وجود دارد.

فقط گوش کن! مارک گلستون

گوش دادن فعال، یک مهارت بسیار خوب برای برقراری ارتباط بهتر با اطرافیان است. ممکن است فکر کنید در این کار حرفه‌ای هستید، اما پیشنهاد می‌کنیم کتاب «فقط گوش کن» دکتر مارک گل‌ستون را ورق بزنید تا متوجه شوید این مهارت چه ابعاد گسترده‌ای دارد و چه نقش تاثیرگذاری دربرقراری روابط صحیح ایفا می‌کند.

این کتاب در بیست و یک فصل، از تجربه همدلی، گوش کردن بدون قضاوت، راهکارهای متقاعد کردن دیگران، راه‌های کنترل خشم و تکنیک‌های برقراری ارتباط صحبت می‌کند و برای این مباحث نیز، به زبان ساده‌ای مسائل علمی مربوط به هرکدام (از فعال شدن نورون‌های عصبی تا دلایل روانشناختی رفتارها) را بررسی کرده است. این کتاب را به صورت نسخه فیزیکی می‌توانید تهیه کنید.

حرف آخر در باب یادگیری روایط دوستانه

داشتن دوست خوب، یکی از بهترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هر فردی رخ بدهد و ارزش آن، قابل مقایسه با داشتن خانواده خوب و مانند آن است. بنابراین اگر در یافتن دوست خوب مشکل دارید، ناامید نشوید، کتاب‌های پیشنهادی که ارائه کردیم را مطالعه کنید، روش‌های گفته شده را به کار بگیرید و تا جایی که می‌توانید اطلاعات خود را درباره روابط بین فردی با دیگران بالا ببرید. البته گاهی اوقات با وجود مطالعه زیاد، همچنان نیاز به مراجعه به روانشناس خواهید داشت. بنابراین این موضوع را جدی بگیرید تا اتفاقات خوب، هر چه زودتر خودنمایی کنند.

یارانه معیشتی مهرماه شنبه واریز می‌شود

به گزارش سازمان هدفمندی یارانه‌ها، امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از پرداخت «بیست وسومین» مرحله یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار در ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۰ مهرماه خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: مانند دوره‌های پیشین، واریزی‌ها یارانه معیشتی به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان می‌باشد.

وی یادآور شد: در این ماه، «دهمین قسط» از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت نموده‌اند، کسر خواهد شد.

مِستر پنت هاوس ; [ Mr penthouse ] خرید و فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس

زندگی در پنت هاوس (Penthouse) می‌تواند یک تجربه وصف‌ناپذیر باشد. اصلاً زمانی که اسم پنت هاوس را می‌شنویم، ناخودآگاه تصویری از خاص بودن در ذهنمان نقش می‌بندد! پس عجیب نیست که خرید پنت هاوس یا اجاره آن، طرفداران زیادی داشته باشد. اینکه از بین صدها واحد مسکونی که شبیه یکدیگر هستند، شانس سکونت در یک واحد متمایز نصیبتان شود، احساس متفاوتی دارد. واحدی که بر بلندای یک ساختمان مرتفع بنا شده و روزانه چشم‌های زیادی را به خود خیره می‌کند.

زندگی در پنت هاوس چه جذابیت‌هایی دارد؟

غیر از چشم‌انداز خارق‌العاده یا همان «ویو»، دلایل زیادی وجود دارند که افراد را به خرید پنت هاوس یا اجاره آن ترغیب می‌کنند. علی‌رغم اینکه اکثر ما، زندگی در Penthouse را یک اتفاق جذاب می‌دانیم اما گاهی به دنبال دلایل بیشتری هستیم تا با خیال راحت‌تری برای نقل‌مکان به پنت هاوس دست به اقدام عملی بزنیم. اگر این حالت درباره شما هم صدق می‌کند، مرور جذابیت‌ها و مزایای زندگی در Penthouse می‌تواند از تصمیمی که گرفته‌اید، مطمئنان کند.

1. خاص و منحصربه‌فرد می‌شوید!

خاص بودن، یکی از آن ویژگی‌های جذاب است که همه انسان‌ها و هر کدام به نوعی در جستجوی آن هستند. اقامت در آخرین طبقه یک ساختمان بلند و برخورداری از امکاناتی که فقط و فقط مختص شماست، احساس منحصربه‌فرد بودن را به بهترین شکل ممکن به شما القا می‌کند. جالب است بدانید که تجربه ‌این احساس گاهی به بزرگ‌ترین دلیل افراد برای خرید پنت هاوس تبدیل می‌شود. این مزیت که تماماً جنبه روانی دارد، یکی از مهم‌ترین عوامل احساس رضایت از زندگی در پنت هاوس است.

2. آپشن‌های زیادی در معرض انتخابتان قرار دارد!

در اختیار داشتن فضای باز در پنت هاوس، به معنای واقعی کلمه یک موهبت بزرگ است. برخورداری از این فضای اختصاصی، اجرای آپشن‌ها و ایده‌های مختلفی را برایتان امکان‌پذیر می‌سازد.

ساکنان Penthouse، به حبس در چارچوب‌های عبوسی که از سنگ و بتن ساخته شده‌اند، محکوم نیستند! با خرید پنت هاوس یا اجاره آن، محوطه‌ای آزاد در اختیارتان قرار می‌گیرد که به لطف آن می‌توانید تجربه متفاوتی از زندگی شهری داشته باشید. یکی از بهترین آپشن‌ها، ایجاد باغچه‌های کوچک و کاشت انواع گل و گیاه است. طبیعت سبز، جان تازه‌ای به کالبد خانه می‌بخشد که این امر، بر میزان رضایت و آرامش اعضای خانواده از سکونت در آن، تأثیر به سزایی دارد.

با خرید پنت هاوس، حق و امکان اجرای دکوراسیون‌های متنوع نیز برایتان محفوظ است. یکی از ایده‌های پرطرفدار در این زمینه، نصب حوضچه یا فواره آب‌نماست که به محوطه پنت هاوس، نمایی رؤیایی می‌دهد. حتی می‌توانید با قرار دادن چند میز و صندلی، محوطه باز را به یک کافه دنج تبدیل کنید و با میزبانی از میهمانان در این فضای خاص و متفاوت، خاطره یک دورهمی فراموش‌نشدنی را در ذهنشان حک کنید.

خلاصه اینکه با اقامت در پنت هاوس می‌توانید پروژه‌های هیجان‌انگیزی را اجرا کنید. البته باید حواستان باشد که ایده‌هایتان، استانداردها و قوانین شهری و ساختمانی را نقض نکنند و ذوق و خلاقیتتان، خدای‌نکرده به بلای جان همسایه‌ها تبدیل نشود!

3. دست‌نیافتنی می‌شوید!

استقرار در بلندترین نقطه یک ساختمان باعث می‌شود که عوامل مُخل و مزاحم کار سختی برای دسترسی به شما داشته باشند! گردوخاک، آلودگی صوتی و البته حشرات از مهم‌ترین عناصر نامطلوبی هستند که هم‌زیستی با آن‌ها بعضاً امری محال به نظر می‌رسد. خرید پنت هاوس یا اجاره آن به‌واسطه ارتفاع و متعاقباً دوری از سطح معابر، آرامش ذهنی بیشتری را برایتان به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، سکونت در یک نقطه مرتفع، حشرات و مشخصاً پشه‌ها را نیز از افتخار ملاقات با شما و مکیدن خونتان محروم می‌کند!

خرید پنت هاوس و رویارویی با یک چالش بزرگ!

بزرگ‌ترین چالشی که مشتریان در مسیر خرید پنت هاوس یا اجاره‌اش با آن روبرو هستند، یافتن گزینه‌های استاندارد است. زندگی در Penthouse طی سال‌های اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده اما در این میان، یک مسئله مهم هم وجود دارد. محدودیت تعداد پنت هاوس‌ها در سطح شهر، تعادل بین عرضه و تقاضا را بر هم زده است. به همین دلیل، خرید و فروش و همین‌طور رهن و اجاره پنت هاوس در مقایسه با واحدهای آپارتمانی معمولی، حکایت متفاوت و به‌مراتب پیچیده‌تری دارد! از آن گذشته، با کمال تأسف باید گفت ساختار بسیاری از پنت هاوس‌هایی که در سطح شهر می‌بینید با اصول علمی و مهندسی، مغایرت زیادی دارد. مجموعه این عوامل، ضرورت بهره‌گیری از یک مجموعه متخصص را در خرید پنت هاوس بیش از پیش آشکار می‌کند.

پنت هاز؛ فهرستی از بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کند

اگر با در نظر گرفتن مؤلفه‌های مختلف، برای خرید پنت هاوس یا رهن و اجاره آن، تصمیم نهایی‌تان را گرفته‌اید، چالش یافتن یک واحد مناسب و استاندارد نباید از عملی کردن این تصمیم بزرگ و جذاب، منصرفتان کند. پلتفرم پنت هاز یک بانک اطلاعاتی تخصصی جامع است که گلچینی از بهترین پنت هاوس‌های ساخته‌شده در سراسر کشور را به شما معرفی می‌کند. این پلتفرم هوشمند، به یک سیستم جستجوی پیشرفته مجهز است که کار را برایتان بسیار آسان می‌کند. با استفاده از این سیستم شما می‌توانید با تعیین معیارهایی مانند شهر، منطقه، تعداد اتاق خواب، حداقل و حداکثر متراژ، قیمت و ... به فهرست کاملی از گزینه‌هایی که واجد شرایط مدنظرتان هستند، دسترسی پیدا کنید. اگر هم به کمک یا راهنمایی بیشتری در خصوص خرید یا رهن و اجاره پنت هاوس نیاز دارید، نگران نباشید! چراکه کارشناسان پنت هاز برای پاسخگویی به سؤالات و ارائه مشاوره‌های رایگان به شما آمادگی کامل دارند.

مدیریت گروه پنت هاز را آقای مهندس محمد رحیمی عهده‌دار هستند. ایشان یکی از چهره‌های سرشناس در بازار خرید و فروش Penthouse به شمار می‌آیند و جالب اینکه به دلیل تخصص و سابقه درخشانی که در این زمینه دارند، به مستر پنت هاوس ( Mr penthouse ) شهرت یافته‌اند. به گفته ایشان، بزرگ‌ترین مأموریت مجموعه پنت هاز این است که خرید و فروش پنت هاوس را برای مشتریان گرامی، به فرایندی روتین، مطمئن و بی‌دردسر تبدیل کند.

اطلاعات تماس مجموعه پنت هاز

09121509516 – 88492313 – www.penthuzz.com

قیمت خودرو در بازار آزاد؛ ۸ مهر ۱۴۰۰

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  بر اساس معاملات انجام شده امروز (8 مهر ۱۴۰۰)  قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز  با نوسان  اندک   همراه است.

قیمت روز خودروهای داخلی مدل خودرو قیمت (تومان) سمند LX (ساده) 226.000.000 سمند LX (ساده) 1400 244.000.000 پژو 405 GLX  230.000.000 پژو پارس ساده  255.000.000 پژو پارس (ساده) 1400 275.000.000 پژو ۲۰۶تیپ ۲ (ساده) 230.000.000 پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) 1400 240.000.000 پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) 290.000.000 پژو ۲۰۶ صندوقدار v8 280.000.000 پژو ۲۰۶ صندوقدار( v8(1400 300.000.000 پژو ۲۰۷ اتوماتیک 410.000.000 پژو ۲۰۷ اتوماتیک(1400) 422.000.000 پژو ۲۰۷ دنده ای (رینگ فولادی) 314.000.000 پژو ۲۰۷ دنده ای (رینگ فولادی) 1400 325.000.000 رنو تندر90 E2 342.000.000 رنو تندر پلاس اتوماتیک 462.000.000 رانا LX 235.000.000 رانا پلاس (1400) 270.000.000 دنا  معمولی (رینگ فولادی) 304.000.000 دنا  معمولی (رینگ فولادی)1400 320.000.000 دنا پلاس دنده ای توربو 430.000.000 هایما s7 توربو  760.000.000 سایپا ۱۱۱ 152.000.000 سایپا ۱۳۱ 137.000.000  سایپا ۱۳۲(1398) 131.000.000 ساینا 149.000.000 ساینا 1400 155.000.000 تیبا(رینگ فولادی ) 137000.000 تیبا(رینگ فولادی )1400 142.000.000 تیبا ۲(رینگ فولادی ) 150.000.000 تیبا ۲(رینگ فولادی ) 1400 156.000.000 کوییک دنده ای  162.000.000 کوییک دنده ای  1400 168.000.000 کیا سراتو ۲۰۰۰ (آپشنال)   940.000.000 ام وی ام 315 هاچ بک  272.000.0000 ام وی ام X22، دنده ای اسپرت اکسلنت 385.000.000 جدیدترین قیمت خودرو های وارداتی در بازار

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی  قیمت خودرو‌های خارجی در کشور، با نوسانات جزئی در نرخ  همراه است.

 قیمت روز خودرو های خارجی  مدل خودرو قیمت (تومان)   رنو کولئوس ۲۰۱۸ 2.100.000.000 رنو تلیسمان ۲۰۱۸ 1.600.000.000 میتسوبیشی ASX فول ۲۰۱۸

1.400.000.000

تویوتا CH-R تمام چرخ متحرک لانچ  2018 1.830.000.000   تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (الفطیم) 2.400.000.000 کیا اپتیما ۲۰۱۷ 1.650.000.000   کیا سورنتو ۲۰۱۸ 3.400.000.000 کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ 1.950.000.000   هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید +GLS 1.600.000.000   هیوندای النترا ۲۰۱۸ 1.100.000.000   هیوندای سانتافه . فول . ۶ رادار 2.120.000.000 لکسوس NX300 H هفت کلید ۲۰۱۷ 3.300.000.000 نیسان جوک (اسپورت) 1.300.000.000

انتهای پیام/

 

جدیدترین پادکست های سال ۱۴۰۰ که همین حالا باید گوش دهید

 

جدید شدن سال یک روش برای فرار از یکنواختی و جشن گرفتن آغازی دوباره است. اکثر آدم ها نو شدن سال را دوست دارند و برای خودشان برنامه ها دارند تا در یک سالی که پیش رویشان است فلان کتاب ها را بخوانند یا با فلان کسک ها بیرون بروند. همه برای آن که خود و ذهن و قلبشان را خانه تکانی کنند برنامه ریزی می­کنند و غم ها و اندوه ها و ناخوشی ها را دم در سال جدید می­گذارند و با روی باز از در وارد می­شوند. انتخاب های خوب در این روز ها می­تواند سرنوشت ما را بسازد و شاید از ما کسی بسازد که همیشه تنها در رویاهایمان می­دیدیم. برای یکبار هم که شده بلند شوید و برای ساختن خودتان دست به کار شوید.ایجاد تغییر همیشه سخت و حفظ کردن آن سخت تر است. با عادت های کوچک می­توانید خودتان را ملزم کنید که در راه موفقیت قدم بردارید. عادت به گوش دادن یک پادکست یا کتاب صوتی، عادت به هم نشینی با آدم های موفق و بسیاری دیگر از عادات کوچک آینده ما را ترسیم می­کند. شاید شما افراد موفقی را اطرافتان ننداشته باشید و نتوانید از تجربیات و اطلاعات آنها استفاده کنید اما بی شک به یک تلفن همراه دسترسی دارید. با استفاده از همین تلفن همراه می­توانید جدیدترین پادکست ها را دانلود کنید یا انواع کتاب صوتی را گوش کنید که می­تواند در موفقیت و آینده شمت تاثیر مثبت بگذارد. اگر دلتان یک تغییر درست و حسابی در سبک زندگیتان می­خواهد در ادامه این مقاله همراه من بیاید تا بعضی از بهترین پادکست های امسال را به شما معرفی کنم.

خرده عادت ها

برای ایجاد عادت‌های خوب و روش‌های از بین بردن عادت‌های بد این کتاب با نام خرده عادت‌ها از جیمز کلیر در قسمت 17 رادیو راه توسط استاد مجتبی شکوری مورد بررسی قرار گرفته است. در این پادکست خواهید دانست که هیچ موفقیتی یک شبه به وجود نیامده است. ذهن انسان به سه دلیل عادت می­سازد و از آنها استفاده می­کند. اول این که کالری کمتری بسوزاند و یک کار را با صرف انرژی کمتری به انجام برساند. دوم این که سرعت عمل خود را بالا تر ببرد و کاری را با سرعت بالاتری انجام دهد و در انتها مهارت ما را در انجام یک عمل افزایش دهد. حال سوالی که پیش می­آید این است که چگونه یک عادت خوب بسازیم. زمانی که می­خواهیم عادت جدیدی در خود ایجاد کنیم ناخودآگاه ذهن از آن جلوگیری می­کند و برای مثال وقتی که می­خواهیم کتابی بخوانیم می­گوییم که کتاب ها خواب آورند اما به این حال ما باید آگاه باشیم که ذهن ما را از روند موفقت دور می­کند که انرژی کمتری مصرف کند و در این حین ما باید با وجود خواب آور بودن کتاب آن را حتی شده یک صفحه بخوانیم و بعد از آن بخوابیم تا ذهنمان به این روند عادت کند. پس از این که عادت ایجاد شد طول می­کشد که ما به سرعت آن کار را انجام دهیم و در واقع شروع کرده ایم و مدتی باید صبوری کنیم و به آن روند ادامه دهیم تا به سرعت بیشتری دست پیدا کنیم. خیلی خوب است که زمانی که می­خواهیم عادتی را در خود ایجاد کنیم آن را براساس هویت در خود ایجاد کنیم نه بر اساس نتیجه.

برای مثال اگر می­خواهیم 18 کیلو کم کنیم می­گوییم که می­خواهم 18 کیلو کم کنم در واقع انگار که می­خواهیم بر اساس نتیجه عادتی را در خود ایجاد کنیم و اما راه درست تر این است که با خودمان بی­اندیشیم که آدمی که 18 کیلو از من کمتر است چه هویتی دارد و نظم و سبک زندگی او چگونه است.

در کتاب مثبت فکر نکنید، یاد می­گیرید که زمانی که بیش از اندازه فکر می­کنید که به چیزی دست یافته اید ذهن طوری رفتار می­کند که انگار واقعا به آن رسیده و دیگر تلاشی برای آن نخواهد کرد و در واقع تبلیغاتی که در مورد مثبت اندیشی انجام گرفته بیش از سودبخش بودن زیان بار است و اندیشه مثبت شما را از رسیدن به آن و تلاش برای آنچه می­خواهید بازخواهد داشت.

در جستجوی بودا

علی بندری در پادکست های چنل بی با گزارشی از سال 2006 از آقای جورج ساندرس این پادکست را شروع کرده است. این پادکست یکی از مشهور ترن گزارش های این نویسنده می­باشد و بر اساس واقعیت است. داستان از جایی شروع می­شود که سردبیر مجله ای به نویسنده ایمیل زده و به او گفت که یک پسر 15 ساله در نپال 7 ماه است که در مراقبه بدون خواب و غذا به سر می­برد. افراد هم به زیارت او می­رفتند. برخی اما باور نمی­کردند که او بدون آب و غذا و خواب در کنار درختی سر می­کند و شبانه او را چک می­کردند تا ببینند که حقیقت چیست. نویسنده هم با شنیدن این داستان کنجکاو شد و تصمیم گرفت که با سفر به نپال به حقیقت این داستان پی ببرد. نویسنده می­نویسد که زمانی که به هتل رسیدم از مدیر هتل پرسیدم که داستان این پسر از چه قرار است و مدیر هتل به او گفت که این پسر از نیش مار ها تغذیه می­کند و زمانی که مار ها او را نیش می­زنند این نیش مانند شیری در بدن او جریان می­یابد. نویسنده در ادامه در مورد شهر کاتماندو و عجایب آن و مردم عجیبی که دارد می­نویسد و می­نویسد که زندگی در اینجا رنج است و هیچ چیز خوبی برایشان نیست. نویسنده به یک معبد وارد می­شود و آنجا همراه دیگر مردم شروع به طواف می­کند و به زندگی سختی که طی این سال تجربه کرده بود اندیشید و افکار مختلفی در سرش پیچ و تاب خورد. درون معبد عکس این پسر را دید و آن را شناخت. پس از آن فردای آن روز به شهری که این پسر بود سفرش را ادامه داد. در این مسیر نویسنده گفت که دیوانه ترین چهره فقر را دیدم. دختران از اعماق جنگل با بارهای بزگ می­آمدن، زنان را در وسط خیابان و در حال غذا حاجت دید و بسیاری دیگر از این دست صحنه های غم بار را دید. در ادامه به جایی که پسر بود رسید و پسر را در پای درخت دید. نویسنده شک کرد به حقیقت داستان و با چرخاندن چشم به دنبال این بود که چیزی پیدا کند تا نشان دهد این یک دروغی بیش نیست اما گاهی به حقیقت بودن آن هم می­اندیشید. زمانی که به نزدیکی پسر رسید عظمت لحظه و مکانی که او آنجا بود را درک کرد. عدم تکان خوردن پسر طی هفت ماه بیش از غذا نخوردن او عجیب بود. داستان آنچنان جذاب است که می­تواند برای ساعتی ذهن شما را کاملا تحت کنترل بگیرد. حقیقت این گزارش را با گوش دادن به این پادکست را می­توان کشف کنید. این پادکست فارسی جذاب که توسط علی بندری روایت می­شود هم می­تواند شما را سرگرم کند و هم می­تواند شما را درگیر این حقیقت جذاب کند.

پادکست های ایرانی در موضوعات مختلفی ارائه می­شود و موضاعات روانشناسی و آموزنده مختلفی می­توانند برای آموزش بیشتر ذهن مورد استفاده ما قرار بگیرند تنها نکته این است که خودمان باید بتوانیم بهترین گزینه را برا خودمان انتخاب کنیم و با توجه به نیاز ها و علاقه خودمان به دنبال پادکست های جذاب بیشتری برای خوراک دادن به ذهن کنجکاومان بگردیم. امیدواریم که توانسته باشیم قطره ای به دریای آگاهیتان در این مقاله اضافه کرده باشیم.

نویسنده: سارا اقبالی

ما ۸ سال ویران کردیم شما ۳ روزه بسازید!

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: «عصر ایران» می‌نویسد: «این روزها حامیان رئیس‌جمهور رئیسی بسیار خوشحال هستند. آنها واردات واکسن و موافقت سازمان همکاری شانگهای با عضویت ایران را به نام دولت سیزدهم زده‌اند و این دو مورد را بشارتی برای فردای روشن می‌دانند. خدا کند که این‌گونه باشد و تمام مشکلات کشور به دست دولت و رئیس‌جمهور حل شود. اولویت کشور در حال حاضر باز کردن گره‌هایی است که به زندگی مردم زده شده است. گره‌هایی که خیلی از آنها دیگر با دست باز نمی‌شود و احتیاج به دندان دارد.

بورس را نگاه کنید؛ به جز زمانی که تحت تاثیر روی کار آمدن رئیسی و البته بالا رفتن قیمت دلار سبز بود، قرمزپوش است. یکی از مهم‌ترین وعده‌های رئیسی به مردم در زمینه بورس بود. او وعده داده بود که: «الان راه‌حل این است که صندوق جبران خسارت راه‌اندازی کنیم تا به مردم اعتماد بدهد.»

قاضی‌زاده هاشمی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود و الان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید است از حل مشکل بورس در ۳ روز خبر داده بود.

کاش ایشان برنامه خود را تقدیم آقای رئیسی کند تا در عرض سه روز مشکل بورس حل و باری از دوش مردم برداشته شود. حالا که دولت دست خودتان است، پس چرا این همه معطل می‌کنید؟ هم دولت، هم مجلس و هم قوه قضائیه پای کار هستند. اگر واقعا حل مشکل بورس در ۳ روز شعار نبود، پس حرف‌تان را عملیاتی کنید که سیلی از دعاهای مردم پشت سرتان خواهد بود.

مردم می‌گویند اگر می‌شود در عرض یک ماه مسئله واکسن و شانگهای را حل کرد، پس می‌شود با عصای موسای رئیسی مشکلات اقتصادی را هم پشت سر گذاشت.

با حرف هیچ مشکلی از مشکلات مردم حل نخواهد شد. جامعه باید به صورت عینی کاهش قیمت‌ها و سر و سامان گرفتن بورس را ببیند. به قول قدیمی‌ها با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی‌شود.» درباره این تحلیل غلط‌انداز گفتنی است: تردیدی نیست که برخی دولتمردان سابق در رسانه‌های همسو، از موضوع واکسن گرفته تا عضویت در پیمان شانگهای را به پس از لغو تحریم‌ها و حل مشکل با FATF موکول و مشروط کرده بودند. بنابراین اکنون که هر دو موضوع واکسن و عضویت در پیمان شانگهای بدون اعتنا به تحریم‌های آمریکا و شیطنت‌های FATF حل شده، طبعا خلاف‌گویی دولت سابق در این باره اثبات شده است.

ثانیا حامیان دولت سابق بهتر از هر کسی می‌دانند که با هشت سال سوءمدیریت، چه بلایی بر سر اقتصاد کشور آورده‌اند که شش پله سقوط رتبه اقتصاد ایران در رتبه‌بندی جهانی از جمله نتایج آن است. بنابراین شرم‌آور است که بانیان ویرانی اقتصاد ظرف ۸ سال، طلبکار رونق اقتصاد کشور ظرف مدت کوتاه شوند. آقای رئیسی قرار نیست معجزه کند و به قول نویسنده عصای حضرت موسی(ع) را نشان دهد، بلکه مسئولیت اصلی و دشوار او، برداشتن موانع ایجاد شده و زنجیرهای بسته شده به دست و پای اقتصاد است و طبعا این کار زمان‌بر است.

مشخصا درباره بورس سزاوار یادآوری است که ریزش ۷۰ درصدی بورس در یک سال پایانی دولت روحانی به خاطر شوک‌های غلطی بود که خود روحانی و برخی دولتمردان با نقیض‌گویی و خلاف وعده و تصمیمات متناقض به بورس دادند.

آقای روحانی اواسط مرداد ۹۹ گفت با شرایطی که بورس نشان می‌دهد، اوضاع بهتر خواهد شد؛ مردم باید همه چیز خود را به بورس بسپارند.

اظهارات روحانی از آن جهت که در اوج حباب قیمتی بازار و تنها چند روز قبل از شروع ریزش تاریخی بورس تهران ایراد شد، زمینه زیان هنگفت میلیون‌ها سهامدار را فراهم نمود.

بسیاری از مردم که با اعتماد به دعوت رئیس‌جمهور و تعدادی دیگر از مسئولان با پس‌اندازهای خود راهی این بازار شده بودند، بی‌خبر از همه جا به خرید سهام از برخی مجموعه‌های حقوقی و اشخاص حقیقی پرداختند، ولی پس از آن بسیاری از سهام موجود در بازار بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از ارزش خود را از دست دادند و در این بین اصل سرمایه گروه قابل توجهی از سهامداران خرد آب شد.

یکی از دلایل عمده ریزش بورس، وعده روحانی و بدقولی بعدی وی در زمینه فروش نفت در بورس بود. همچنین پاسکاری میان برخی وزارتخانه‌ها در این ریزش موثر بود.

و جالب اینکه آقای روحانی تیرماه ۱۴۰۰ در آخرین ماه ریاست جمهوری خود، اعلام کرد: «بورس امروز یک بازار مهمی است، البته مردم وقتی می‌خواهند در بورس وارد شوند همه سرمایه خود را نباید در بورس بیاورند، باید در حدی بیاورند که فراز و نشیب بورس زندگی آنها را بهم نزند.»

این اظهارات رئیس دولت دوازدهم بلافاصله با واکنش شدید مردم و رسانه‌ها مواجه گردید. علت این انتقادات، چرخش ۱۸۰ درجه‌ای روحانی از سخنان خود در مردادماه سال گذشته بود که گفته بود «مردم همه چیز خود را به بورس بسپارند».

و سرانجام اشاره به این مطلب هم ضروری است که سایت عصر ایران، همین چند روز قبل نوشت: «یکی از وعده‌های آقای رئیسی، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است که اگر اتفاق بیفتد، کار پسندیده‌ای است. (اما) بهتر است دولت سیزدهم برای آغاز کار، سنگ بزرگ برندارد، که سنگ ریزه‌های بسیاری جلوی پای مردم افتاده که برداشتن آنها صد دعای خیر به همراه دارد. بسیاری از مردم مشکلات روزمره دارند و در تامین معیشت خود مانده‌اند. چشمت را برمی‌گردانی قیمت‌ یک کالا بالا رفته است. بخشی از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند. کارهای بزرگ و فیل هوا کردن را بگذارید برای زمانی که مشکلات معیشتی مردم حل شده است. فعلا غم نان داریم».

اعتراف این سایت بزک‌کننده سوءمدیریت دولت روحانی در گذشته، در حالی است که مدعیان تدبیر و امید وعده داده بودند، چنان رونقی به اقتصاد بدهند و مردم را از درآمد سرشار سازند که نیازی به پول ناچیز یارانه نداشته باشند!

معرفی ۲ نهال گردو پرفروش در مناطق معتدل تا سردسیر

امروزه نهال گردو یکی از پرطرفدارترین محصولات است و پرورش آن می‌تواند سود بسیاری را به همراه داشته باشد. نه تنها پرورش و فروش محصول، بلکه حتی فروش و خرید نهال گردو ، یا «Walnut seedlings» نیز می‌تواند بسیار خواهان داشته باشد؛ خلاصه به نقل از دکتر نهال با خرید نهال گردو ، پول یک کیلو گردو را می دهید اما صدها کیلو گردو برداشت میکنید !

مزایای خرید نهال گردو چیست:

پرورش نهال گردو مزایای بسیاری به همراه دارد؛ اول از همه اینکه ثمر آن بسیار است، تقاضا برای آن همیشه وجود دارد، کاشت و داشت آن نیاز به آبیاری دائمی ندارد و از همه مهم‌تر، می‌توان در اکثیر اقلیم‌ها نیز آن را پرورش داد. از همین رو است که بسیاری از افراد، برای کسب درآمد، دست به کاشت درخت گردو، می‌زنند.

پرورش نهال های گردو، نیاز زیادی به دانش علمی و آکادمیک ندارد و باغداران جوان بسیاری می‌توانند وارد احداث باغ گردو شوند و سپس از چند سال با فروش محصولات، سود کلانی به دست آورند. اما این موضوع بدان معنا نیست که می‌توان همینطور بدون آمادگی وارد این مسیر شد. ارقام نهال گردو در بسیاری از مناطق به خوبی به بار می‌نشیند، اما برای باردهی حداکثری آن، لازم است که با توجه به ویژگی‌های محل کاشت، نژادهای مناسب را انتخاب کنیم.

نهال گردوی سردسیر چیست:

بسیاری از افراد بر حسب تجربه، اعتقاد دارند محصولی که در مناطق سردسیر رشد می‌کند، طعم و مزه و محصول بهتری دارد و خلاصه، کیفیت آن بهتر است. ما قضاوت در این مورد را بر عهده‌ی خودتان می‌گذاریم؛ اما باید توجه داشته باشید که خرید نهال گردو، در مناطق سردسیر، پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.

اقلیم سردسیر، یعنی مناطقی که بیشتر از 1000 متر از سطح دریا فاصله دارند، شرایط خاصی دارند، جزو اقلیم کوهستانی به حساب می‌آیند و آب و هوا در این مناطق، می‌تواند بسیار متغیر باشد. در این مناطق سرمای زمستانی و یخبندان همیشه وجود دارد، ولی ممکن است با سرمای زودرس فصل پاییز یا بهار نیز همراهشان باشند. از همین روست که توصیه می‌شود برای خریداری نهال گردو و کاشت در این مناطق، انواع مناسب را انتخاب نمایید.

در ادامه، سه نوع از بهترین انواع نهال این محصول برای کاشت در مناطق سرد کوهستانی را معرفی خواهیم کرد.

یکی از بهترین نهال های مناطق سردسیر، نهال گردو چندلر:

یکی از بهترین انواع نهال گردو، که برای نواحی کوهستانی ایده‌آل است، می‌توان به خرید نهال گردو چندلر اشاره کرد که این نژاد، از نژادهایی است که دوام و بازدهی آن در نواحی سردسیر، بسیار بالاست، از همین روی توصیه می‌شود که برای مناطقی که بیشتر از 1500 متر ارتفاع دارند، از نژاد چندلر استفاده شود.

مقاومت نژاد چندلر در برابر سرما و یخبندان زمستان و البته سرمای بهاره، مثال زدنی است و به همین دلیل، از نهال‌های نیز دیرگل نیز به شمار می‌رود.

اما محبوبیت این نژاد به همین جا محدود نمی‌شود؛ این نژاد محصولی بی‌نظیر دارد و کیفیت، مزه و درصد مغز در آن نیز بسیار عالی است. این رقم، جزو رقم‌های صادراتی به شمار می‌رود و از آنجایی که باردهی و ثمر مناسبی دارد، می‌تواند بعد از چند سال، سوددهی خوبی را به ارمغان بیاورد. مهم‌تر از همه، قیمت نهال گردو چندلر نیز بسیار مناسب است و از همین روی، کاشت آن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

محصول نژاد چندلر بسیار پربار است، مزه محصول بسیار خوش‌طعم است، عمر هر درخت بیشتر از 100 سال است، بعد از 2 سال به باردهی آن آغاز می‌شود، کاشت آن به صورت دیم نیز امکان‌پذیر است، خرید نهال گردو چندلر، بسیار پرطرفدار است. نهال گردو ژنوتیپ برتر دکتر نهال دومین نهال مناسب مناطق معتدل تا سردسیر:

خرید نهال گردو ژنوتیپ دکتر نهال نیز برای کاشت در نواحی معتدل تا مقداری سردسیر، به شدت توصیه می‌شود. البته توجه داشته باشید که به نسبت دو نژاد قبلی، ارتفاع کاشت این رقم اندکی کمتر بوده و در حدود 1000 متر نهایت 1500 است؛ پس ‌می‌توان این رقم را نیمه سردسیر در نظر گرفت. از طرف دیگر، کیفیت محصول و طعم مغز این رقم مناسب است و به صرفه بودن قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر دکتر نهال، باعث شده که محبوبیت فراوانی داشته باشد.

نهال گردو ژنوتیپ ؛ در برابر سرما تا مقدار مناسبی مقاوم است، اما اگر سرما و یخبندان بیش از اندازه باشد، ممکن است محصول کیفیت و حجم مورد انتظار را نداشته باشد. گفتنی است که در حدود 60 درصد از وزن 10 تا 12 گرمی از هر میوه این نژاد، به مغز آن اختصاص دارد.

طعم، مزه و رنگ محصول رقم ژنوتیپ، بسیار عالی است، کاشت این نهال برای نواحی کم‌آب ایده‌آل است، عمر هر درخت بین 80 تا 100 است. خرید نهال گردو از دکتر نهال:

خرید نهال گردو؛ می‌تواند امری بسیار خطرپذیر باشد؛ چرا که نتیجه نهایی کار و زحمات شما، همه و همه به کیفیت نهال بستگی دارد. هرچند که ما در این مقاله از بهترین انواع نهال سردسیر برای شما صحبت کردیم، اما تا وقتی که نهال، کیفیت و قوت لازم را نداشته باشد، آن را در هر منطقه‌ای که بکاریم، محصول مناسب و دلخواهی نخواهد داشت.

از همین روی، توصیه متخصصان بر آن است که همیشه نهال گردو را از نهالستان ‌های معتبر تهیه کنیم. نهالستان‌هایی که کیفیت کارشان تضمین شده باشد، قابل اعتماد باشند و به نوعی، حسابشان را پس داده باشند. برای نمونه، می‌توان دکتر نهال را معرفی کرد. این نهالستان، یکی از معتبرترین مراجع برای خرید نهال باکیفیت این میوه به شمار می‌رود؛ امکان خرید اینترنتی نیز دارد و از همه مهم‌تر قیمت نهال گردو، در آن، بسیار مقرون به‌صرفه و اقتصادی است. از همه مهم‌تر، تنوع نهال‌ها نیز در آن بسیار بالاست.

با مراجعه به وبسایت دکتر نهال و سفارش، نه تنها می‌توانید انواع نهال گردو را سفارش دهید، بلکه بهترین و باکیفیت ‌ترین نهال سایر میوه‌ها را نیز می‌توانید در آن خریداری نمایید.

منبع مطلب: https:drnahal.ir

شماره تماس: ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۷

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نشانی: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ولیعصر

رسیدگی به پرونده خسارت میلیاردی زنگنه به بیت‌المال

 حسن شجاعی رئیس کمیسیون اصل نود و نماینده ابهر در مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «کمیسیون اصل نود‬⁩ مجلس شورای اسلامی در سه ماهه گذشته 542 فقره شکایت وصول کرده و برای پیگیری آنها 1029 مکاتبه انجام داده است.

گزارش خسارت میلیاردی وزیر نفت به بیت المال و پیگیری خاموشی‌های گسترده برق از مهم ترین کارهای کمیسیون در این 3 ماهه بوده است.»

رمز گشایی از دلایل عقب نشینی عربستان در برابر ایران

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ایران و عربستان در چند ماه اخیر چهار دور مذاکراه برای تنش زدایی در بغداد برگزار کرده اند. کارشناسان معتقدند که عربستان پس از شکست‌های سریالی در منطقه ناگزیر به تنش زدایی با تهران است. از سوی دیگر برخی معتقدند که با توجه به کاهش کانون‌های بحران در منطقه، عربستان راهی جز مذاکره با تهران ندارد. اما سوال اساسی این است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که به دنبال کشاندن آشوب به داخل ایران بود چرا در حال عقب نشینی است؟

شرایط داخلی در عربستان
محمد بن سلمان در حالی به ولیعهدی عربستان رسیده که وی شرایط این پست را ندارد. براساس وصیت ملک عبدالعزیز موسس پادشاهی سعودی، قدرت از برادر به برادر خواهد رسید که در این صورت احمد عبدالعزیز باید جانشین ملک سلمان باشد و از سوی دیگر بر اساس عرف اجتماعی عربستان، شاهزاده‌های مسن و باتجربه باید ولیعهد شوند که در این صورت محمد بن نایف ولیعهد سعودی خواهد بود. اما بن سلمان با برکناری بن نایف از ولیعهدی در سال ۲۰۱۷ خود را به عنوان ولیعهد معرفی کرد. اما مجموعه‌ای از شرایط باعث شده که وی اکنون در هراس باشد که از قدرت کنار گذاشته خواهد شد. براساس تحلیل و بررسی کارشناسان، ولیعهد سعودی به سه دلیل ممکن است به پادشاهی نرسد. مهمترین عامل در این مورد مخالفت داخلی است که بزرگترین مشکل بن سلمان به شمار می‌رود؛ چراکه وی بدون تأیید شورای بیعت، سمت ولیعهدی را بر عهده گرفت. وی محمد بن نایف را سرنگون و کودتای نظامی و امنیتی را علیه شورای بیعت آغاز کرد. با این حال، مخالفان داخلی ولیعهد سعودی را می‌توان به چند گروه تقسیم کرد. گروه اول خانواده سلطنتی: آن‌ها معتقدند که بن سلمان شایستگی و قدرت اداره عربستان را ندارد. آن‌ها نتیجه جنگ عربستان علیه یمن، مشکلات و چالش‌های منطقه‌ای با ایران و لبنان و مالزی را به عنوان نمونه‌های بارز بی تدبیری ریاض می‌دانند. از سوی دیگر، طبق نظر شورای بیعت، سلطنت بین فرزندان عبدالعزیز باید ادامه می‌یافت، اما این اتفاق نیفتاد. گروه دوم: آن‌ها بیشتر با رفتار متضاد بن سلمان مخالفند. آن‌ها استدلال می‌کنند که وی در انجام اقداماتی از رویکرد «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی تقلید می‌کند که مطابق با سیاست‌های عربستان و عوامل تقویت کننده داخلی نیست. اما گروه سوم با سیاست سرکوب و فشار حداکثری آل سعود از ابتدای استقرار سلطنت تا به امروز مخالف هستند. همچنین شهروندان زیادی نیز هستند که با سیاست‌های بی‌پروای ولیعهد سعودی با رنج و سختی دست و پنجه نرم می‌کنند و از جمله این شهروندان می‌توان قبیله «الحویطات» را نام برد که در پروژه «نئوم» به دلیل ترک نکردن سرزمین‌شان سرکوب و کشته شدند. محمد بن سلمان از آغاز ولیعهدی، شاهزادگان و شخصیت‌های با نفوذ در عربستان را کشته، دستگیر و اخراج کرده است و دیگران نیز با سیاست‌های بی پروا وی مخالفت کرده‌اند.

اخیرا نیز سعودی لیکس اعلام کرد که بن سلمان به شدت منزوی شده و دچار نوعی تحقیر و ضعف شده و همین مسئله می‌تواند وی را از رسیدن به تخت پادشاهی دور کند. با توجه به این جایگاه داخلی، بن سلمان به دنبال آن است که در عرصه منطقه‌ای مهم‌ترین پرونده خود یعنی تنش با ایران را مختومه اعلام کند تا یک عامل فشار بر خود را از میان بردارد.

وضعیت عربستان در منطقه
علاوه بر عوامل داخلی، شکست‌های منطقه‌ای نیز باعث شده تا بن سلمان به دنبال تنش زدایی با ایران باشد. شکست در یمن، سوریه، عراق و به بن بست خوردن سیاست‌های وی در برابر قطر از مهم‌ترین این شکست‌ها هستند. محمد بن سلمان در سال ۲۰۱۵ که پدرش به قدرت رسید، شاهزاده‌ای شناخته شده نبود. به همین دلیل وی برای تثبیت خود در هرم قدرت، اقدام به یک ماجراجویی منطقه‌ای کرد. بن سلمان جنگ یمن را به راه انداخت وسعی داشت در چند هفته انصارالله را شکست داده و منصور هادی رئیس جمهور مستعفی را به قدرت بازگرداند. هدف وی از این اقدام نیز نشان دادن قدرت خود بین شاهزاده‌های سعودی و حتی عرصه منطقه‌ای و بین المللی بود. اما رویای بن سلمان در یمن به سراب تبدیل شد و ۷۸ ماه از این رویا گذشته و اکنون ولیعهد سعودی سراسیمه به دنبال راهی برای فرار از یمن است. در سوریه نیز عربستان تلاش زیادی کرد تا بشار اسد رئیس جمهور این کشور سقوط کند و تروریست‌ها به قدرت برسند؛ اما اکنون دولت سوریه بر ۹۰ درصد خاک این کشور حاکم است. یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های بن سلمان به زانو درآوردن قطر بود. قطر که به دلیل مخالفت با سیاست‌های عربستان به "جوجه اردک زشت" در شورای همکاری خلیج فارس معروف شده است در خرداد ماه ۹۶ توسط عربستان، امارات، بحرین و مصر تحریم شد. این کشور در یک محاصره همه جانبه قرار گرفت و ریاض بر این باور بود که دوحه سرانجام در برابر این محاصره تسلیم خواهد شد. اما این رویای بن سلمان نیز با شکست مواجه شد و در نهایت عربستان مجبور به از سر گیری روابط با قطر شده است.

در واقع این شکست‌های سریالی در عرصه منطقه‌ای را باید به عنوان یکی از دلایل اصلی عقب نشینی بن سلمان در برابر ایران دانست. چرا که رویای وی برای تقابل با ایران به سراب تبدیل شده و وی مجبور به انتخاب گزینه‌ای به نام مذاکره با تهران شده است.

اوضاع بین المللی عربستان
با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد سعودی موفق شد خود را به عنوان گزینه‌ای مناسب در جهت منافع آمریکا معرفی کند و از این رو حمایت‌های ترامپ از وی باعث شد تا بن سلمان در کودتایی، محمد بن نایف را از ولیعهدی برکنار و خود بر این پست تکیه کند. کتاب «آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ» نوشته «مایکل وُلف»، روزنامه نگار آمریکایی بخشی از این مسئله را افشا کرده است. محمد بن سلمان با این حمایت ها، سیاست تهاجمی خود در خاورمیانه و به ویژه علیه ایران را دنبال کرد. اما دو عامل باعث از بین رفتن این سیاست شد. در درجه نخست قتل جمال خاشقجی رونامه نگار منتقد سعودی بود. خاشقجی به دستور بن سلمان سلاخی شد و مستندات این مسئله نیز از سوی سازمان سیا افشا شد. این مسئله باعث فشار فزاینده‌ای بر بن سلمان شده و وی را منزوی کرده است. بن سلمان به دنبال این بود که خود را به عنوان شاهزاده‌ای مصلح در جهان عرب به کشور‌های غربی معرفی کند؛ اما این جنایت باعث شد که تمام رویا‌های بن سلمان نقش بر آب شود. نتیجه آنکه وی حتی از طرف کشور‌های غربی برای سفر نیز دعوت نمی‌شود.

عامل دوم نیز شکست دونالد ترامپ در برابر جوبایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شد. با شکست ترامپ، بن سلمان بزرگترین حامی خود را ازدست داد، چرا که ترامپ تلاش زیادی کرد تا از بن سلمان با دریافت باج‌های سنگین در پرونده خاشقجی دفاع کند؛ اما شکست ترامپ باعث انزوای کامل بن سلمان شد. از بین رفتن چهره ترسیم شده بن سلمان در رسانه‌های غربی به عنوان یک شاهزاده مدرن و اصلاح طلب باعث شد تا ولیعهد سعودی به دنبال کنار گذاشتن سیاست تهاجمی در برابر ایران باشد.

نتیجه
بن سلمان سعی داشت تا خود را به عنوان رهبری قدرتمند در جهان عرب معرفی کرده و به همین دلیل به دنبال مقابله با ایران برآمد. وی از زمانی که دونالد ترامپ به قدرت رسید، سیاست‌های ضد ایرانی خود را تشدید کرد. در این مسیر بن سلمان به دنبال بهانه‌ای برای نشان دادن اوج دشمنی و مقابله با ایران با هدف مطرح کردن خود بود. حمله چند نفر به سفارت عربستان در تهران این بهانه را برای وی به وجود آورد و به دنبال آن عربستان روابط خود را با ایران قطع کرد و سعی داشت تا این قطعی روابط را به دومینویی درجهان عرب تبدیل کند که تنها چند ریز کشور مانند جیبوتی از ریاض تبعیت کردند. اما بر خلاف تصور بن سلمان، این اقدام وی نه تنها ایران را در جهان عرب محدود نکرد که ایران به قهرمان مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق تبدیل شد و با وجود تمام فشار‌های غرب، ایران توانست سیاست‌های منطقه‌ای خود را با موفقیت پیگیری کند.

شکست سیاست تهاجمی بن سلمان در عرصه منطقه‌ای در کنار فشار‌های داخلی باعث شد تا بن سلمان به تدریج از تقابل با ایران فاصله گرفته و سعی در تنش زدایی کند. در این راستا تاکنون چهار دور مذاکره در بغداد برگزار شده است؛ البته موانع تنش زدایی بین دو کشور همچنان وجود دارد و تنش زدایی به مسئله‌ای زمان بر تبدیل خواهد شد.

استفتاء از رهبر معظم انقلاب/ آیا می‌توان زیارت اربعین را با چند روز تأخیر خواند؟

به گزارش تسنیم، پایگاه فقه و احکام رهبری، پاسخ دو استفتاء از معظم له را در خصوص «خواندن زیارت اربعین بعد از روز اربعین» و همچنین «احکام قرائت نماز» را منتشر کرد.

متن سؤال و پاسخ به این شرح است:

زمان زیارت اربعین

سؤال: آیا زیارت اربعین باید در روز اربعین انجام شود یا روزهای قبل و بعد آن هم مانعی ندارد؟

پاسخ: زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام در هر زمانی، مستحب و دارای ثواب عظیم است و انجام آن قبل یا بعد از روز اربعین به امید رسیدن به ثواب، مانعی ندارد؛ هرچند ثواب زیارت واردشده برای زمان خاص، مختص به همان زمان می‌باشد.

کیفیت ادای الفاظ نماز

سؤال: ادای الفاظ نماز چگونه باید باشد؟ اگر هنگام ذکر فقط لب‌ها تکان بخورد، کفایت می‌کند؟

پاسخ: در نماز، واجب است کلمات به گونه‌ای ادا شود که قرائت بر آن صدق کند. از این رو قرائت قلبی، یعنی گذاردن کلمات در قلب و یا صِرف حرکت لب بدون تلفظ آنها، کافی نیست. نشانه صدق قرائت این است که نمازگزار (در صورتی که دچار سنگینی گوش یا سروصدای محیط نباشد) بتواند آنچه را که می‌خواند و بر زبان جاری می‌کند، بشنود.

آن كيست آن؟

آن كيست آن ؟ كو سينه را غمگين كند
چون پيش او زاري كني، تلخ ترا شيرين كند
ديوي بود حورش كند، ماتم بود سورش كند
وآن كور مادرزاد را ، دانا و عالم‌بين كند
بهرخليل خويشتن آتش دهد افروختن
وآن آتش نمرود را اشكوفه و نسرين كند
جمله گناه مجرمان چون برگ دي ريزان كند
در گوش بدگويان خود عذرگُنه تلقين كند
آيت‌الله حسن‌زاده آملي يكي از گنجينه‌هاي ارزشمند انساني و الهي حوزه‌هاي علميه از ميان ما رفت. سازه‌هاي علمي و روحي ذهن او را در قلمرو فلسفه، كلام، حكمت ، عرفان، هيئت و نجوم ، رياضيات، علوم غربيه و ادبيات را كساني شكل دادند كه در علوم ياد شده علامه دوران خود بودند.حضرات آيات ميرزاابوالحسن شعراني، محمدتقي آملي، مهدي الهي قمشه‌اي، سيدابوالحسن رفيعي قزويني، ميرزااحمد آشتياني و سيدمحمدحسين طباطبايي در مهندسي فكر، ذهن و قلب او مشاركت داشتند، آثار مكتوب و شفاهي او حكايت مي‌كند او در همه عمر در اقيانوسي از معارف و علوم الهي و انساني مشغول غواصي بوده است.
با اين‌همه وزانت علمي در خودنوشت زندگينامه خود آورده است:
نه شكوفه‌اي نه برگي نه ثمر نه سايه دارم
همه حيرتم كه  دهقان به چه كار كشت ما را
در آ‌ن نوشتار مرقوم فرمودند : حكما فرموده‌اند «نفس را مشغول بدار وگرنه او تو را مشغول مي‌كند».
لذا نام 59 اثر مكتوب خود را با جزئي از شرح آورده است تا خود را مشغول سازد. او نگاشته بود در سحرخيزي و تهجّد عزمي راسخ و ارادتي ثابت داشتم و در روياي مبارك سحري به ارض اقدس رضوي تشرف حاصل كردم و قبل از اين‌كه محضر امام عليه‌السلام مشرف شوم مرا به مسجدي بردند به من فرمودند: دو ركعت نماز حاجت بخوان و حاجت بخواه كه برآورده است. من هم از روي عشق و علاقه مفرطي كه به علم داشتم نماز خواندم و از خداوند علم خواستم سپس به پيشگاه والاي امام هشتم رسيدم و عرض ادب نمودم بدون اينكه سخني بگويم امام آگاه به سرّ من بود و اشتياق مرا به علم مي‌دانست و فرمود نزديك بيا .... (1)
پشتوانه اين‌همه آثار بزرگ و سترگ، غواصي او در درياي شب و صيادي صدف‌هاي سحرگاهي در كف اقيانوس معارف الهي بود كه شروعش از همان سحر بود. اكنون جهان اسلام مي تواند براي ده‌ها سال آينده هم از آن معارف بهره ببرد.
او يك فيلسوف وحكيم مرگ‌انديش و مرگ آگاه و اهل كشف و شهود بود. او يك حيّ متألّه بود و با سفر به اعماق آفاق و انفس حكايت‌هاي شيريني از حيات حقيقي انسان در آثار جاويدان خود نه‌تنها براي مسلمانان بلكه براي كل بشريت به‌جا گذاشت.
او با فقر و فقرا مأنوس بود و زي طلبگي را تا آخرين ساعات عمر رها نكرد. با مجاهدان، پهلوانان عرصه جهاد و مبارزان حق در اين 4دهه همانقدر مأنوس بود كه با عوام و دانشمندان عصر خود مأنوس بود. شاگردان بزرگي را در حوزه و دانشگاه تربيت كرد كه هر كدام در جاي جاي ميهن اسلامي منشأ اثر هستند.
رهبر معظم انقلاب در پيام تسليت ، وي را يك عالم رباني و سالك توحيدي ، دانشمند ذوالفنون ، چهره‌اي نادر و فاخر با مواضع انقلابي ناميد. او را بايد در اين قاب ديد و تكريم كرد.
بد نيست در اين مختصر جان و روح خود را در چند كلمه زير كه خطاب به مردم به‌ويژه مسئولان فرموده، شستشو دهيم:
«خودتان را ارزان نفروشيد. دار دار حقيقت است.
بهترين شما پيش خدا كسي است نفع او براي مردم بيشتر است.
تو بزرگترين صنع الهي هستي خودت را آلوده نكن
تو موجود بزرگي هستي خودت را فراموش نكن
مراقب باش  كشيك نفس بكش
خانه صاحب دارد ، ابد در پيش داريم.»
در پايان همنوا با الهي‌نامه او چند جمله را زمزمه كنيم تا «تلخ» ما را «شيرين» كند و «ماتم» ما را «سور» دهد :
- الهي چون تو حاضري چه جويم و چون تو ناظري چه گويم؟
- الهي آزمودم تا شكم دائر است، دل بائر است، دل دائرم ده!
- الهي همه سرآسوده مي خواهند، حسن از تو دل آسوده!
- الهي دندان دادي ، نان دادي ،جان دادي ، جانان هم بده !
-الهي واي بر من اگر دلي از من برنجد
- الهي آنچه در خود كاشته‌ايم با ما چه خواهد كرد؟
- الهي شكرت كه بنده‌اي آزادم
- الهي همين قدر فهميدم كه خداست و دارد خدايي مي‌كند!

 

پي‌نوشت:
1- آيت حسن، جشن نامه بزرگداشت استاد حسن زاده آملي – پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي ص22 و ص23

ارزآوری ۱.۳ میلیارد دلاری صادرات محصولات سبزی و صیفی‌جات

به گزارش فارس، حسین اصغری عصر امروز در جلسه ستاد کشت‌های پاییزه استان کردستان اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هم در اجرای برنامه‌ها و هم در عملکرد محصولات به خوبی عمل کرده به گونه‌ای که عملکرد آن بیشتر از میانگین کشوری است. 

مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: وضعیت صادرات محصولات کشاورزی در استان کردستان به کشور عراق تغییر کرده که این به دلیل قراردادهایی است که کشور عراق با کشورهای اردن، مصر و ترکیه منعقد کرده است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر ما در فروش محصولات کشاورزی با مشکل مواجه هستیم بیان کرد: متاسفانه محصول تولید شده در استان کردستان همزمان با سایر کشورها و حتی کشور عراق نیز است که این در بازار هدف مشکل ایجاد کرده است.

اصغری تاکید کرد: باید به سمت تنوع محصولات کشاورزی پیش رفت و همچون سابق زیاد بر روی محصولات اصلی همچون سیب‌زمینی و پیاز متمرکز نشد.

وی از مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان برای کشت بذر سیب‌زمینی در استان تشکر کرد و افزود: این کار ارزش‌افزوده بالایی به دنبال خواهد داشت و امید است که با توجه  به بکر بودن استان کردستان  بتوان این کار را در استان توسعه داد.

مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در سال 98 بیش از 3.5 میلیون تن محصولات سبزی و صیفی از کشوربه خارج صادر شد که ارزآوری 1.3 میلیارد دلاری را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته نیز 4.5 میلیون تن محصول صیفی و سبزی صادر شد که مجدد 1.3 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور به دنبال داشت یعنی با وجود صادرات بیشتر ارزآوری کمتر عاید ما شد.

اصغری گفت: دلیل این موضوع کشش پایین بازارهای صادراتی برای دریافت محصولات ما بوده است.

اصغری با اشاره به اینکه در طرح جهش تولید در دیمزارهای استان سه گونه بیمه برای پرداخت خسارت وجود دارد که هر کدام باید برای کشاورزان توضیح داده شود افزود: خسارت حداکثر یک میلیون تومان، خسارت حداقل 1.5 میلیون تومان و خسارت حداکثر 2 میلیون 350 هزار تومان مخصوص دیمزارهای مشمول این طرح است.

وی با بیان اینکه از 10 تا 100 درصد خسارت در این طرح توسط بیمه پرداخت می‌شود، اظهار داشت: در خسارت حداکثر یک میلیون تومان به ازاء هر هکتار 45 هزار تومان توسط خود کشاورز پرداخت می‌شود.

وی افزود: در خسارت حداکثر 1.5 میلیون تومان نیز به ازاء هر هکتار 80 هزار تومان و در نوع سوم نیز به ازاء هر هکتار 135 هزار تومان سهم کشاورز است.  

۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیرکشت چغندرقند

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست گفت: در حال حاضر روند سطح زیرکشت چغندرقند در کشور ثابت شده و سالانه 100 هزار هکتار از اراضی ما زیر کشت چغندرقند قرار می‌گیرد.

پیمان حصادی اظهار کرد: استان کردستان دارای ظرفیت های زیادی در حوزه جهاد کشاورزی است که می‌تواند توسعه هرچه بیستر این استان را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: به صورت میانگین سالانه 1200 تا 1900 هکتار از اراضی استان کردستان زیرکشت چغندرقند می‌رود.

مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشت چغندرقند در تناوب با تمام محصولات کشاورزی مفید است، بیان کرد: کردستان در زمینه تولید چغندرقند یکی استان‌های پیشرو در سطح کشور بوده است.

حصادی با اشاره به اینکه ظرفیت کل کشور در تولید چغندرقند 7 میلیون تن است افزود: در سال 96 بیش از 8 میلیون و 500 چغندر قند تولید شد که کشاورزان را با مشکلاتی روبه‌رو کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که به اندازه ظرفیت کشور و با حداقل هزینه  چغندرقند تولید شود اظهار داشت: در حال حاضر روند سطح زیرکشت این محصول ثابت شده و سالانه 100 هزار هکتار از اراضی زیر کشت چغندر قند قرار می‌گیرد.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان کردستان ظرفیت کشت چغندرقند در مساحت 3 هزار و 500 تا 4 هزار هکتار رادارد که صنعتی بودن استان و استان‌های همجوار می‌توان در الگوی کشت مفید و موثر واقع شود.

تحقق 84 درصدی برنامه تولید بذر در اراضی آبی کردستان

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی نیز با بیان اینکه موفقیت کشور در تولید گندم به دلیل توسعه ارقام جدید بوده است افزود: برنامه تولید بذر استان کردستان 84 در اراضی آبی و 54 درصد نیز در اراضی دیم این استان محقق شده است.

سهراب سهرابی اظهار کرد: یکی از دلایل موفقیت کشور ما در کشت و تولید گندم در سال‌های گذشته، توسعه استفاده از اراقام جدید و همچنین حجم بالای بذر تولید شده در کشور بود.

وی با اشاره به اینکه تولید بذر در کشور از 250 هزار تن اکنون به سقف  400 هزار تن رسیده است  افزود: درسال جاری هم حدود 400 هزار تن بذر گندم در کل کشور تولید است.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: برنامه  تولید بذراستان کردستان 84 دراراضی آبی و 54 درصد نیز در اراضی دیم این استان محقق شده است.

سهرابی اظهار داشت: برای بهترین تولید باید از بهترین بذر استفاده شود و مسئولین استانی باید تلاش کنند تا پوشش بذری در استان کامل انجام شود.

وی با بیان اینکه دیگر نباید رسوب بذر پرورشی در انبارها وجود داشته باشد افزود: اراقام بذر تنوع زیادی پیدا کرده و کشاورزان باید با استفاده از بذر و کودهای مناسب اقدام به کشت کنند تا در نتیجه شاهد بهترین عملکرد در سطح زمین‌های کشاورزی خود باشند.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه باید در مصرف متعادل کودها توجه ویژه‌ای شود اظهار داشت: اصلاح الگوی کشت و رفتن به سمت کشاورزی حفاظتی امروز یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است که باید در دستور کار قرار گیرد.


شماره تلفنهای قالیشویی اصل تهران

شمال تهران : 22475637 شرق تهران : 77900891 مرکز تهران : 88216075 غرب تهران : 44273827 جنوب تهران : 66530881

مرمت و تعویض انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

رفوکاری و ترمیم انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

ریشه بافی فرش دستباف و ماشینی

قالیشویی اصل تهران

آمار بازدیدکنندگانz

1190183
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه گذشته
همه روزها
2400
5748
19740
1120685
129736
228611
1190183

آی پی شما : 3.234.211.61
2021-10-19 09:06

درباره ما

مجموعه قالیشویی اصل تهران با داشتن سالها تجربه موفق و داشتن پشتوانه مردمی بواسطه کیفیت مطلوب کار ، توانسته است روز به روز به قله های موفقیت نزدیکتر شود . با گسترش فضای مجموعه در اختیار و افزودن به تعداد پرسنل مجرب خود امکان ارائه سرویس با کیفیت قالیشویی را در سراسر شهر بزرگ تهران محقق نموده ایم .
تلفن مرکزی : 02144273827


ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید :
@ghalishouietehran   @gizviiz
02144273827 تماس با ما