درمان زانو ضربدری و پرانتزی با بریس، کفش طبی و فیزیوتراپی / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده علی آباد

زانو ضربدری و زانو پارانتزی از شرایط متداولی هستند که در طی رشد و نمو طبیعی کودک ایجاد می‌شوند. در بیشتر موارد ، کودکان از هر یک از این دو شرایط فراتر می‌روند. تراز مناسب زانو برای عملکرد طبیعی و تعادل مفصل مهم است. در یک زانوی متعادل ، وزن بدن به طور مساوی از طریق میانه مفصل منتقل می‌شود.

وقتی زانو متعادل و کاملا صاف نباشد، آسیب دیدگی زانو می‌تواند در اثر وزن و فشار بیشتر در یک طرف رخ دهد. هنگامی که پاهای ما به طور مستقیم از ناحیه باسن، زانو و مچ پا تراز نشود، می‌تواند در ناحیه زانو یک نیروی غیرطبیعی ایجاد شود.

 

انواع ناهم ترازی‌های قسمت تحتانی بدن

دو نوع عدم انطباق و ناهم ترازی در اندام تحتانی وجود دارد که می‌تواند باعث آسیب دیدگی زانو شود. این نا همترازی ها در زیر شرح داده شده اند:

پای پارانتزی که از نظر پزشکی به عنوان Genu Varum شناخته می‌شود: پاهای پارانتزی وضعیتی است که در آن هنگام ایستادن زانوها با قرار گرفتن پا و مچ پا در کنار هم، نسبت به هم در فاصله دورتری قرار می‌گیرند. بیشتر وزن بدن از قسمت داخلی (مدیال) زانو عبور می‌کند .

زانوهای ضربدری که در پزشکی معروف به Genu Valgum هستند: زانوهای ضربدری تغییر شکل زاویه ای در زانو است ، که در آن سر ناهنجاری به سمت داخل قرار دارد. بیشتر وزن بدن از قسمت خارجی (جانبی) زانو عبور می‌کند.

 

علائم زانوی ضربدری و پاهای پارانتزی شامل چه مواردی می‌باشد؟

این ناهنجاری‌های زانو اغلب در بیمارانی که در حالت ایستاده هستند یا راه می‌روند از نظر بصری قابل مشاهده است. کمی خم شدن یا ضربدری بودن جزئی زانو طبیعی است. اما اگر کودک شما یکی از موارد زیر را به نمایش می‌گذارد ، احتمالاً ایده خوبی است که به ارتوپدی کودکان مراجعه کنید:

زاویه زیاد در زانو که به سمت داخل یا خارج می‌باشد.

زاویه نابرابر زانو. در حالی که تغییرات جزئی از یک طرف بدن به طرف دیگر طبیعی است ، باید تفاوت زیادی بین یک پا و پای دیگر بررسی شود.

درد یا شکایت دیگری که به زاویه زانو مربوط است.

پاهای پارانتزی بعد از 3 سالگی. این سن زمانی است که کودکان بیشترین میزان هم ترازی در زانو را دارند و بنابراین، کاسه‌های زانو در این زمان غیر طبیعی هستند

راه رفتن غیر عادی

زانوها دائماً یکدیگر را لمس می‌کنند و همدیگر را می‌مالند، اما مچ پا این کار را نمی‌کند.

فاصله بین مچ پا هنگام ایستادن و در حالت ایستاده بیش از 3 اینچ (8 سانتی متر) است

زانوها بیش از 15 درجه نسبت به هم زاویه داشته باشند

پاهای خمیده درونی یا بیرونیعلت ایجاد زانوی ضربدری و پاهای پارانتزی چیست؟

پاهای پارانتزی (Genu Varum) به دلیل وضعیت چین خورده در رحم، کودکان عادی متولد می‌شوند. این در واقع تا سن 18 ماهگی افزایش می‌یابد و سپس با رشد کودک پاها صاف می‌شوند.

پاهای پارانتزی می‌تواند ناشی از راشیتیسم (اختلال متابولیکی) ، بیماری Blount’s ، ضربه ، ترمیم نادرست شکستگی و ناهنجاری‌های ژنتیکی رشد استخوان باشد. هنگامی که بخشی از رشد طبیعی یا به دلیل ضربه نباشد، علامت یک بیماری است و خود بیماری نیست.

در زانوهای ضربدری (Genu Valgum) با رسیدن کودک به سن سه یا چهار سالگی، زانوها یک شکل زانو زده ایجاد می‌کنند که در آن پاها به سمت داخل زاویه دار هستند.

الگوی زانو زده در حدود شش سالگی صاف می‌شود. چندین علت بالقوه برای ایجاد زانوی ضربدری وجود دارد، از جمله اختلالات متابولیکی استخوان و اختلالات ژنتیکی.دلایل پزشکی ایجاد زانوهای ضربدری و پاهای پارانتزی

چاقی: به دلیل فشار بیش از حد به زانوها ، ممکن است منجر به شل شدن رباط‌های زانو شود.

آسیب یا بیماری که روی پا یا زانو تأثیر می‌گذارد

آرتروز ، به ویژه در زانو: آرتروز شایع ترین علتی است که منجر به تغییر در انحنای پاها می‌شود.

راشیتیسم: این امر به دلیل کمبود ویتامین D ، فسفات و کلسیم ایجاد می‌شود. این شرایط غذایی باعث می‌شود استخوان‌های شما نرم و ضعیف شوند.

بیماری بلونتس (Blount’s Disease): این بیماری باعث رشد غیرطبیعی در استخوان پایین پا به نام استخوان درشت نی یا استخوان ساق می‌شود.

بیماری اسکوروی: این شرایط نتیجه کمبود ویتامین در بدن است

در موارد نادر ، این شرایط ممکن است تا دوره بلوغ ادامه یابد. در موارد دیگر ، کودکان بزرگتر ممکن است در نتیجه یک بیماری یا بیماری زمینه ای دیگر به آن مبتلا شوند.

درمان زانوهای ضربدری و پاهای پارانتزی

اگر پاهای پارانتزی به علت کمبود ویتامین ایجاد شده باشد، ارتوپدی کودکان مکمل مورد نیاز را تجویز می‌کند. ارتوپدی‌های ماهر کودکان ممکن است با استفاده از فیزیوتراپی، بریس یا کفش طبی، پاها را درمان کنند.

وقتی از بریس استفاده می‌شود ، این ابزار طبی به کفش فرد متصل می‌شود. از مهاربندها برای راست کردن زانوها استفاده می‌شود تا بتوانند مچ پا را لمس کنند و پاها را کاملاً صاف نگه دارند.

با رشد کودک وضعیت زانوها بهبود می‌یابد. اما غالباً به کودک توصیه می‌شود از مکمل‌های کافی کلسیم و ویتامین D استفاده کند تا علائم ضربدری بودن زانو را به طور کامل از بین ببرد.

انجام حرکات تمرینی برای درمان زانوهای ضربدری و پاهای پارانتزی

هدف از انجام این تمرینات تقویت پاها به گونه ای است که زانوها تثبیت شده و با یکدیگر هم تراز شوند. پزشک یک برنامه ورزشی را تنظیم می‌کند که باید هر روز به طور معمول انجام شود.

از آنجا که این شرایط معمولاً به عضلات زیرین زنجیره خلفی بدن (gluteus medius) مرتبط هستند ، تمرینات بر تقویت این عضلات متمرکز خواهند شد. برخی از تمرینات عبارتند از: تمرینات همسترینگ ، پیاده‌روی‌های جانبی با وزن مچ پا، لانگ های کناری، استپ آپ های پهلو و فشار دادن زانو.
قالیشویی علی آباد

قالیشویی علی آباد

قالیشویی اصل تهران-قالیشویی علی آباد,قالیشویی در علی آباد,قالیشویی نزدیک علی آباد,قالیشویی محدوده علی آباد,قالیشویی حوالی علی آباد,قالیشویی نزدیکی علی آباد,قالی شویی علی آباد,قالیشوئی علی آباد,شستشوی فرش در علی آباد,خدمات قالیشویی علی آباد,بهترین قالیشویی علی آباد,نزدیکترین قالیشویی به علی آباد,قالیشویی خیابان علی آباد,قالیشویی محله علی آباد,قالیشویی منطقه علی آباد .

مبل شویی علی آباد و مبلشویی در علی آباد

رفوی فرش در علی آباد,مرمت فرش علی آباد

نزدیکترین قالیشویی به علی آباد برای ساکنان این محدوده با پرسنل مجرب و دستگاه های قالیشویی مدرن در علی آباد

برترین قالیشویی علی آباد به صورت 24 ساعته و در تمام ایام سال حتی روزهای تعطیل در منطقه علی آباد آماده سرویس دهی است

اگر به دنبال قالیشویی محدوده علی آباد هستید همین حالا با شماره های ما تماس بگیرید

به دلیل نزدیکی به علی آباد در کمترین زمان ممکن فرش های شما را جمع آوری می کنیم و پس شستشو درب منزل علی آباد تحویل می دهیم

تخفیف ویژه قالیشویی علی آباد برای مشتریانی که در هنگام تماس به نحوه آشنایی از طریق سایت اشاره کنند

قالیشویی نمونه علی آباد با سالها تجربه

قالیشویی نزدیک علی آباد

تنها سایت رسمی قالیشویی علی آباد

تمام فرش ها در قالیشویی علی آباد پس از شستشو لول و کاور شده درب منزل به شما تحویل داده می شود

شماره قالیشویی اصل تهران علی آباد را از 118 بخواهید

آدرس و تلفن قالی شویی علی آباد

متخصص در شستشوی قالی ابریشم و گل ابریشم در علی آباد

قالیشویی اطراف علی آباد زیاد است ما بهترین است طبق گفته خود شما عزیزان

قالیشویی سمت علی آباد که از شوینده های طرفدار محیط زیست استفاده می کند فقط ما هستیم

پس تا دیر نشده است با قالیشویی اصل تهران علی آباد تماس حاصل نمایید

ارزانترین قالیشویی حوالی علی آباد
چاپ  

شماره تلفنهای قالیشویی اصل تهران

شمال تهران : 22475637 شرق تهران : 77900891 مرکز تهران : 88216075 غرب تهران : 44273827 جنوب تهران : 66530881

مرمت و تعویض انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

رفوکاری و ترمیم انواع فرش

قالیشویی اصل تهران

ریشه بافی فرش دستباف و ماشینی

قالیشویی اصل تهران

آمار بازدیدکنندگان

1056480
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه گذشته
همه روزها
4964
6453
46154
968930
30569
175558
1056480

آی پی شما : 3.238.107.166
2020-12-05 15:21

درباره ما

مجموعه قالیشویی اصل تهران با داشتن سالها تجربه موفق و داشتن پشتوانه مردمی بواسطه کیفیت مطلوب کار ، توانسته است روز به روز به قله های موفقیت نزدیکتر شود . با گسترش فضای مجموعه در اختیار و افزودن به تعداد پرسنل مجرب خود امکان ارائه سرویس با کیفیت قالیشویی را در سراسر شهر بزرگ تهران محقق نموده ایم .
تلفن مرکزی : 02144273827


ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید :
@ghalishouietehran   @gizviiz
02144273827 تماس با ما