تعیین تکلیف "گواهی سپرده کالایی" توسط سازمان مالیاتی، ظرف یک ماه آینده / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده گاندی

به گزارش الف به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، دکتر سید احسان خاندوزی اظهار داشت: بورس کالا را نه به مثابه یکی از نهاد های اقتصادی در کنار سایر نهاد ها، بلکه باید آن را به عنوان یک ساز و کارِ "تراز" و "منطقِ تخصیص منابع" در بخش مهمی از اقتصاد دید که خوشبختانه در دوره مدیریت نسبتاً طولانی آقای سلطانی بهبود خوبی نیز پیدا کرده است. 

وزیر اقتصاد گفت: بورس کالا از یکسو باید با اعمال منطق در تخصیص منابع، منشاء انگیزه و مشوق فعالان اقتصادی بخش خصوصی و از سوی دیگر، برطرف کننده های دغدغه‌های حاکمیت در حوزه هایی چون شفافیت، رقابت پذیری، نظارت و نیز ایفای نقش بعنوان نهاد "تضمین" باشد. 

خاندوزی افزود: از این منظر است که معتقدم، بورس کالا باید وزنی بسیار بیش از این در اقتصاد کشور داشته باشد.

وزیر اقتصاد یکی از کارکرد ها و انتظارات وزارت اقتصاد از بورس کالا بر اساس بند های مرتبط قانونی را، عرضه اموال غیر منقول عنوان کرد و گفت: سالها این ایده مطرح بوده که ما بورس مسکن را به عنوان شاخه ای از بورس کالای ایران داشته باشیم و از ساز و کار های این بازار، برای عرضه اموال غیر منقول دستگاه های دولتی، وزارتخانه ها، شرکت های دولتی و بانک ها استفاده کنیم. 

وی عنوان کرد: اخیراً در وزارت اقتصاد سندی تحت عنوان راهبرد ها و سیاست های بانک های دولتی را که کاملاً با چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی نیز سازگار است را به بانک ها ابلاغ کردیم که در آن سند هم، بر برنامه عملیاتی فروش اموال مازاد بعنوان یکی از شاخص های ارزیابی مدیران دولتی تأکید شده است.

خاندوزی با بیان اینکه در ماده ۱۳ قانون جهش تولید مسکن نیز  به همین ظرفیت بورس کالا اشاره شده است، تصریح کرد: البته مسئله، فقط فروش دارایی های غیر منقول شرکت های دولتی و بانک ها نیست، بلکه زنجیره مرتبط با اموال غیر منقول هم مد نظر است.

وزیر اقتصاد یکی از کارکرد های دیگر مورد انتظار از بورس کالا را در حوزه کشاورزی و محصولات آن عنوان کرد و گفت: از اواسط دهه ۱۳۹۰ فضای خوبی برای عرضه بخشی از کالاهای کشاورزی در قالب رینگِ اختصاصی بورس کالا فراهم شد.

خاندوزی با یادآوری اینکه در قالب ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی هم تصریح شده است، برای محصولاتی مثل ذرت و جو از ساز و کار بورس کالا استفاده شود، اظهار داشت: متأسفانه به جهت تغییر سیاست ها و شرایط خاصی که بعد از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷ رخ داد، آن ساز و کار و بخشی از آن دست آورد ها از دست رفت.

وی تصریح کرد: البته به نظر می رسد، کماکان یکی از بهترين ابزار ها در حوزه محصولات کشاورزی، همین ظرفیت‌های بورس کالا، همچون اعتماد آفرینی، حذف نظامات واسطه گری، شفافیت و سرعت تسویه با کشاورزان و فعالان اقتصادی است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اتفاقات خوب رخ داده در حوزه زعفران در بورس کالا در سال ۱۴۰۰ تأکید کرد: اعتقاد ما این است که ظرفیت این بورس، بسیار بیش از امروز، قابل ارتقاء است و با همکاری وزارت جهادکشاورزی و دیگر دستگاه های ذیربط، این امر با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

خاندوزی محور دیگر انتظارات از بورس کالا را، کارکرد آن در حوزه تأمین مالی ذکر کرد و گفت: این موضوع نیز جزو نقاط اشتراک ما با بانک مرکزی و وزارت صمت است که در اتباط با آن، جلسات مشترک فشرده ای برگزار کردیم، تا بتوانیم بخشی از اعتبارات کشور را در قالب تأمین مالی در این زنجیره ببریم.

وزیر اقتصاد با اشاره به پیش بینی ابزار های دیگر تأمین مالی تولید در قوانین کشور، عنوان داشت: با این وجود، در مجموع بنظر میرسد، بستر بورس کالا برای تأمین مالی ابزار های تولید، بسیار مساعد است. 

خاندوزی افزود: در بند ع تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور نیز صراحتاً تصریح شده است، در سال ۱۴۰۱ باید بیش از گذشته از ابزار های تأمین مالی بورس کالا استفاده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی محور بعدی مورد انتظار دولت از بورس کالا را کالاهای منقولی از جمله خودرو ذکر کرد که در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شده است و به گفته وی باید بتوان از ساز و کار های این بازار برای مسئله قیمت گذاری، دسترسی شفاف و حذف رانت ها در زمانی که خود بازار، دچار مشکل عدم توازن در عرضه و تقاضا است، استفاده کرد.

وزیر اقتصاد گفت: در قبال این ظرفیت ها و خواسته ها، فعالان اقتصادی هم مطالباتی از جمله در حوزه مالیات بر ارزش افزوده و مسئله مربوط به "گواهی سپرده کالایی" دارند که در مواردی، این گواهی ها، با تردید مقام مالیاتی در خصوص شمول یا عدم شمول معافیت های مالیاتی، با مشکل مواجه شده است. 

خاندوزی گفت: این تردید از آنجا ناشی می شود که مقام مالیاتی به تشخیص قطعی نمی رسد که آیا یک معامله در بورس کالا، دارد روی قبضِ انبارِ متکی بر پشتوانه کالای فیزیکی موجود در انبار صورت می گیرد یا خیر؟

وی با بیان اينکه این عدم تشخیص می تواند موجب کم رونق شدن ابزار گواهی سپرده در بورس کالا شود، از رئیس سازمان و شورای عالی مالیاتی خواست، به قید فوریت، ظرف حداکثر یک ماه آینده در این خصوص، تعیین تکلیف کنند تا دولت بتواند از این ابزار، نه فقط در مورد اوراق بهادار و بخش کشاورزی، بلکه در مورد سایر صنایع هم استفاده کند.

وزیر اقتصاد محور بعدی انتظارات دولت از بورس کالا را مسئله رصد تجارت، ذخایر کالا و نظام انبار داری کشور عنوان کرد و گفت: این مسئله ای است که به شدت به سامانه جامع تجارت و نیز سند تحول ابلاغی دولت توسط رئیس جمهور، کمک می کند.

وی تصریح کرد: گمان ما این است که هنوز بخش زیادی از این راه در بورس کالا طی نشده است و دوستان باید اهتمام بیشتری برای تحقق اهداف و انتظارات، داشته باشند.

خاندوزی محور دیگر مورد انتظار دولت و وزارت اقتصاد از بورس کالا را "رینگِ صادراتی" عنوان کرد و گفت: ناچارم در جمع فعالان اقتصادی با صراحت و صداقت ابراز کنم که این امر نیز به ‌قدر کفایت محقق نشده و من از کارگزاران و مدیران بورس کالا میخواهم، اهتمام ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.

وزیر اقتصاد مسئله شناسایی مازاد نیاز تولید داخل را نیز یکی از مسایل مهم در این ارتباط عنوان کرد و گفت: قانونگذار در قانون رفع موانع تولید به مازاد نیاز داخل اشاره کرده است، امری که به سهولت از طریق ساز و کار های بورس کالا قابل انجام است.

خاندوزی یادآور شد: البته این سخن به این معنا نیست که ما همه این توقعات را به تنهایی از ساز و کار بورس کالا داریم، بلکه این بازار به مثابه نقطه اتصال و پیوند اتحادیه ها و انجمن هایی است که خودشان می توانند ائتلاف، هم‌نظری و 
و همگرایی را ایجاد کنند.
قالیشویی گاندی

قالیشویی اصل تهران-قالیشویی گاندی,قالیشویی در گاندی,قالیشویی نزدیک گاندی,قالیشویی محدوده گاندی,قالیشویی حوالی گاندی,قالیشویی نزدیکی گاندی,قالی شویی گاندی,قالیشوئی گاندی,شستشوی فرش در گاندی,خدمات قالیشویی گاندی,بهترین قالیشویی گاندی,نزدیکترین قالیشویی به گاندی,قالیشویی خیابان گاندی,قالیشویی محله گاندی,قالیشویی منطقه گاندی .

مبل شویی گاندی و مبلشویی در گاندی

قالیشویی در گاندی

رفوی فرش در گاندی,مرمت فرش گاندی

نزدیکترین قالیشویی به گاندی برای ساکنان این محدوده با پرسنل مجرب و دستگاه های قالیشویی مدرن در گاندی

برترین قالیشویی گاندی به صورت 24 ساعته و در تمام ایام سال حتی روزهای تعطیل در منطقه گاندی آماده سرویس دهی است

اگر به دنبال قالیشویی محدوده گاندی هستید همین حالا با شماره های ما تماس بگیرید

به دلیل نزدیکی به گاندی در کمترین زمان ممکن فرش های شما را جمع آوری می کنیم و پس شستشو درب منزل گاندی تحویل می دهیم

تخفیف ویژه قالیشویی گاندی برای مشتریانی که در هنگام تماس به نحوه آشنایی از طریق سایت اشاره کنند

قالیشویی نمونه گاندی با سالها تجربه

قالیشویی نزدیک گاندی

تنها سایت رسمی قالیشویی گاندی

تمام فرش ها در قالیشویی گاندی پس از شستشو لول و کاور شده درب منزل به شما تحویل داده می شود

شماره قالیشویی اصل تهران گاندی را از 118 بخواهید

آدرس و تلفن قالی شویی گاندی

متخصص در شستشوی قالی ابریشم و گل ابریشم در گاندی

قالیشویی اطراف گاندی زیاد است ما بهترین است طبق گفته خود شما عزیزان

قالیشویی سمت گاندی که از شوینده های طرفدار محیط زیست استفاده می کند فقط ما هستیم

پس تا دیر نشده است با قالیشویی اصل تهران گاندی تماس حاصل نمایید

ارزانترین قالیشویی حوالی گاندی
چاپ  

آخرین مطالب

وزیر ارشاد: هنرمند واقعی به باورهای دینی مردم بی‌احترامی نمی‌کند / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده بیهقی ۸۸۲۱۶۰۷۵ ** اسلامی: ایران هیچ فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی در دزاشیب ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** سیمانی‌ها چه تاثیری بر شبکه برق کشور دارند / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی شهرک نگین غرب ۴۴۹۶۴۰۷۷ ** جداول خاموشی در تهران منتشر نمی شود/ علت خاموشی‌های پراکنده کمبود برق نیست / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده منتظری ** «مدرن دیپلماسی» به بایدن: امتیاز لازم را به ایران بده و خود را خلاص کن! / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده حجاب ۸۸۲۱۶۰۷۵ ** وام مسکن چند؟ / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده دکترغریب ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** ساعت کاری بانک‌ها از ۲۱ خرداد تغییر می‌کند / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده افسریه ** ایران؛ زیر سایه امام رئوف / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی در اختیاریه ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** اسلامی: به فعالیت تمام دوربین‌های فراپادمانی پایان می‌دهیم / قالیشویی اصل تهران / 0123 قالیشویی محدوده شقایق ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: روند جمع‌آوری دوربین‌های نظارتی از تاسیسات ایران آغاز شد / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده کامرانیه ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** وزش باد و خیزش گردوخاک امروز در تهران، البرز و ۱۰ استان دیگر / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده فلکه دوم تهرانپارس ۷۷۹۰۰۸۹۱ ** مدرک‌گرایی بدون توجه به نیاز بازار مشکل کشور در نظام آموزشی است / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده میرداماد ۲۲۴۷۵۶۳۷ ** آیا دولت به زائران حج تمتع ۱۴۰۱ یارانه داده است؟ / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده قرنی ** دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی حادثه قطار مشهد-یزد / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده ظفر ۸۸۲۱۶۰۷۵ ** نایب رئیس مجلس: تعلل وزارت آموزش و پرورش در اجرای رتبه‌بندی قابل قبول نیست / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده انقلاب ۶۶۵۳۰۸۸۱ ** روزنامه رسالت: بورس سردرگم است و روزهای مبهمی راسپری می‌کند / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده الوند ** حسینی: اولین درس حادثه متروپل برای نظام مدیریت فنی کشور است / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده قائم مقام ** وزیر اقتصاد: زیرساخت کالا برگ الکترونیکی در حال مهیا شدن است / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده بلوار فرحزدی ** مرندی: آمریکا و اتحادیه اروپا آماده توافق با ایران نیستند / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده فلکه اول تهرانپارس ۷۷۹۰۰۸۹۱ ** نسخه سانسور نشده «دینامیت» مورد پسند ستاد امر به معروف و نهی از منکر / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی در شهران ۴۴۳۳۵۳۷۰ **