روزنامه رسالت: بورس سردرگم است و روزهای مبهمی راسپری می‌کند / قالیشویی اصل تهران / قالیشویی محدوده الوند

دلیل این واکنش متفاوت بازار سهام و سرمایه‌گذاران آن به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور چیست؟

 احسان رضاپور، کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سؤال و جاماندن بازار سهام از رقبا به خبرنگار «رسالت» اظهار داشت: بازارهای مختلف کشور متناسب باارزش دلار خود را تطبیق می‌دهند و تغییرات را در خود اعمال می‌کنند. بنابراین با کاهش یا افزایش نرخ دلار شاهد تغییر قیمت سکه، مسکن، دلار، خودرو و سایر بازارها خواهیم بود. وی افزود: به‌عبارتی‌دیگر می‌توان گفت نرخ دلار به‌صورت لحظه‌ای بر بازارهای مالی کشور مؤثر واقع می‌شود. بورس اما از این قاعده مستثنی است و به‌سرعت خود را با نرخ دلار منطبق نمی‌کند. حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و دلار نیمایی نیز براین مسئله قوت بخشید. رضاپور تصریح کرد: فاصله معنادار دلار در بازار نیمایی و بازار آزاد، نحوه محاسبه مبنای سود و زیان شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار داده است چراکه شرکت‌ها بر اساس نرخ دلار در بازار نیما سود و ضرر خود را بررسی می‌کنند. کارشناس بازار سرمایه همچنین خاطرنشان کرد: به‌موجب این اتفاقات، گرایش سرمایه‌گذاران به‌سوی بازارهای غیرمولد زیاد می‌شود و سرمایه خود را از بازار سهام خارج می‌کنند. به طورحتم این موضوع به تشدید تورم بازارهای‌ غیرمولد و تداوم روند فرسایشی و نزولی بازار بورس کمک خواهد کرد. 

او اضافه کرد: درصورتی‌که روند فرسایشی تداوم پیدا کند، حضور افراد در سایر بازارهای مالی که آزادی عمل و رشد بیش‌تری دارند، چشمگیر خواهد شد. به‌موجب این اتفاق روند فرسایشی تعمیق می‌گردد و دیگر بازار سهام تمایلی به صعود نشان نخواهد داد. 

وی متذکر شد: متأسفانه در سطح بین‌الملل نیز اخبار نویدبخشی مخابره نمی‌شود. درچنین شرایطی سرمایه‌گذاران به‌سوی بازار سکه و طلا هدایت خواهند شد چراکه کم ریسک تر تلقی می‌شود. 

رضاپور ادامه داد: افزایش نرخ دلار بربازار بورس تأثیر گذاشت و یکی از مهم‌ترین عوامل نوسان بازار در شرایط کنونی این است. درحال حاضر بازار نتوانسته مطابق نرخ دلار نیمایی واکنش نشان دهد و به همین خاطر سیر نزولی را طی می‌کند. 

کارشناس بازار سرمایه درپایان این گفت‌وگو بیان کرد: به طورحتم در شرایط پرریسک، سرمایه‌گذاران به عقب‌نشینی و احتیاط بیش‌تر تمایل نشان خواهند داد. بنابراین به دلیل فشار فروش طبیعی و نمی‌توان به‌یک‌باره انتظاربازگشت به سیر صعودی را داشت. باید صبر کرد و کلیه عوامل محرک بازار را موردسنجش قرار داد. در شرایط‌ کنونی بلاتکلیفی سودآوری شرکت‌های پالایشگاهی و تعلیق عرضه خودرو در بورس کالا، سیر نوسانی بورس را قوت می‌بخشد و انتظار رشد را کاهش می‌دهد. روزهای کنونی بازار مبهم و توأم با سردرگمی است. 
قالیشویی الوند

قالیشویی اصل تهران-قالیشویی الوند,قالیشویی در الوند,قالیشویی نزدیک الوند,قالیشویی محدوده الوند,قالیشویی حوالی الوند,قالیشویی نزدیکی الوند,قالی شویی الوند,قالیشوئی الوند,شستشوی فرش در الوند,خدمات قالیشویی الوند,بهترین قالیشویی الوند,نزدیکترین قالیشویی به الوند,قالیشویی خیابان الوند,قالیشویی محله الوند,قالیشویی منطقه الوند .

مبل شویی الوند و مبلشویی در الوند

رفوی فرش در الوند,مرمت فرش الوند

نزدیکترین قالیشویی به الوند برای ساکنان این محدوده با پرسنل مجرب و دستگاه های قالیشویی مدرن در الوند

برترین قالیشویی الوند به صورت 24 ساعته و در تمام ایام سال حتی روزهای تعطیل در منطقه الوند آماده سرویس دهی است

اگر به دنبال قالیشویی محدوده الوند هستید همین حالا با شماره های ما تماس بگیرید

به دلیل نزدیکی به الوند در کمترین زمان ممکن فرش های شما را جمع آوری می کنیم و پس شستشو درب منزل الوند تحویل می دهیم

تخفیف ویژه قالیشویی الوند برای مشتریانی که در هنگام تماس به نحوه آشنایی از طریق سایت اشاره کنند

قالیشویی نمونه الوند با سالها تجربه

قالیشویی نزدیک الوند

تنها سایت رسمی قالیشویی الوند

تمام فرش ها در قالیشویی الوند پس از شستشو لول و کاور شده درب منزل به شما تحویل داده می شود

شماره قالیشویی اصل تهران الوند را از 118 بخواهید

آدرس و تلفن قالی شویی الوند

متخصص در شستشوی قالی ابریشم و گل ابریشم در الوند

قالیشویی اطراف الوند زیاد است ما بهترین است طبق گفته خود شما عزیزان

قالیشویی سمت الوند که از شوینده های طرفدار محیط زیست استفاده می کند فقط ما هستیم

پس تا دیر نشده است با قالیشویی اصل تهران الوند تماس حاصل نمایید

ارزانترین قالیشویی حوالی الوند
چاپ